Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ronda arc, töredezett haj?...

Ronda arc, töredezett haj? (Kérdés rövid, magyarázat közepes)

Figyelt kérdés

Szóval.... 16 éves lány vagyok. Az arcom tele van miteszerekkel, neha ramjon egy pattanasosabb idoszak, de nem feltetlen sok a pattim. A szemoldokom eleg bozontos, de nem igazan tudom kiszedni, elegge bena vagyok. Kozmetikusra nincs penzem es anyu szerint felesleges........

Szoval, probaltam elesztos pakolast, szodabikarbonasat, tojasos-citromosat de nem valtak be. Gozolni is probaltam de a miteszerek ott maradtak. A bortipusom semmilyen. De nem szaraz, nem zsiros, nem dehidratalt. Valamilyen kremet tudnatok ajanlani, hogy puha legyen a borom? Es sokszor hamlik is. Tagak a porusaim es ronda az egesz fejem na:D


A hajam eleg vastagszalu es dus, de egy ideje nagyon hullik, viszont festetnem kell, ugyanis nagyon fako. De a hajhullast hogy allitsam meg? Es festes utan milyen kremeket/olajat ajanlanatok?

Nagyon koszi annak aki ezt vegig olvassa:) ❤



2015. márc. 8. 21:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Húha sajnállak. Én is ugyanilyen voltam annyi különbséggel hogy jó színe van a hajamnak szóval nem kell festeni.

Ami nekem bevált az az volt, hogy egyszer kétszer elmentem kozmetikushoz aki akkor kiszedte az összes mitesszert pattanást minden anyámkínját tehát teljesen kitisztította a bőrömet 4-5 nap alatt elmúltak a sebek és szebb volt mint a babapopsi. Na de ez nem marad így rendszeresen kezelni kell. Sokáig volt az, hogy pikkpakk 4 hónap alatt visszajött az összes, mert összevissza próbálgattam hogy melyik krém meg tonik jó nekem és nekem végül a Fabulon nevű arclemosó jött be meg az avonnak van valami arctisztító gélje valami Clearskin a neve, de azt csak 2-3 naponta használom amúgy a másikat. Nekem ezek jöttek be, de vagy egy évig próbálgattam, szóval azt mondom, hogy próbálgasd végig a dm összes arctisztítóját és majd akkor megtudod melyik jó neked. Meg el lehet menni bőrgyógyászhoz de amit doki írt fel nekem csak rontott a helyzeten szóval túl sok reményt ne táplálj csak azért mert doki találta ki hogy neked ez kell. Na végülis ezzel a kettővel már kb másfél éve teljesen vállalható arcom van és 3 éve nem voltam kozmetikusnál se. (amúgy ha bevállalod azzal is vigyázz kihez mész mert van amelyik csak tovább rontja az amúgy is szar helyzetet.)

Akkor hámlás. Használj hidratáló krémet, van külön nappali is éjszakai is.

A haj hát kerüld a túl sok mosást mert az kinyírja meg mikor mosod használj balzsamot. Én spec a Garnier fructist használom. Az illata miatt vettem meg aztán rájöttem hogy nagyon jó :D azt hiszem van festett hajra is.

Viszont hajhullásba nincs tapasztalatom bocsi :/

De remélem, hogy a többiben segítettem :)

2015. márc. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom:) en is garnier sampont hasznaltam, es 2 hete levaltottam mert szeretek probalgatni, de az sokkal jobb mint a mostani:D igen, szerintem is kellene kozmetikushoz mennem,de a fent emlitett okok miatt es amiatt is, hogy szegyenlem ahogy kinezel, nem merek. Viszont az arclemosokkal kiserletezni fogok!^^ Amugy....ciki kerdes, de az arclemoso az nem csak annak kell aki sminkkel? Vagy az asmink lemoso? Jezus:D ne nezzetek idiotanak, de nem igazan vagyok otthon ilyen teren..
2015. márc. 8. 21:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Nyugi ugyanilyen voltam mikor ismerkedtem ezekkel :DD

Arclemosó az ajánlott mindenképp mert kitisztítja a zsírt és az abban megragadt koszt a pórusokból a sminklemosó meg sminket mos le, meg hát szerintem ugyanúgy pórust is tisztít de én mindig úgy érzem hogy utána még le kell mosnom arctisztítóval is mert nem adja azt a tiszta arc érzést, szóval még ha gyönyörű bőröd van és soha nem volt egy mitesszered se még akkor is ajánlott néha arclemosóval megtisztítani.


Egyébként ha arra rá tudod venni szüleidet hogy mondjuk bőrgyógyászhoz elmenjetek ő elküld majd kozmetikushoz. Én legalábbis így jutottam el oda elsőnek.

2015. márc. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

sajnos egy arclemosó nem fogja megoldani a pattanások problémáját, bár az avon clearskin szalicil savat tartalmaz, ha jól tudom, ami jó pattanásokra.

én is kozmetikust ajánlom, nem kell szégyellni hogy néz ki a bőröd.

vagy amit én használok: egy sima alap arclemosó (dm-es babylove ultra sensitive waschlotion, 500 ft), ha van pattanásom, arra gyógyszertári akneroxid krémet (2000 ft), valamint pár naponta 2%-os BHA hámlasztót (paulas choice, 3000 ft), mert ez tényleg kitisztítja a pórusokat mélyen. feloldja a bennük lévő faggyút. az akneroxid száríthat kicsit, ezért kenek hidratálót. nappalra ezek mellé kötelező a fényvédő krém. kicsit drága elsőre, de kb. fél évig elég minden cucc. így nagyon szép a bőröm.

hajra kallos hajpakolást használok, ez olcsó, 1 kg 800 ft.

2015. márc. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Balzsamot először elég kis olcsó, én Balfit használok az 500 ft, de azt rajta kell hagyni a hajon vagy 40 percig vagy 30. A Kallos hajbalzsam is jó, de ezeket hagyd a hajadon fél óráig legalább, jól masszírozd bele, viszont a töredezett részeket vágasd le és úgy ápold! Tekerd be a hajad törölközővel, úgy jobban hat a balzsam is. Lemosod, és fújsz valami spray-t ha nem sajnálsz rá 1000-ft-ot... És kifésülöd. Nekem ez használt amikor nagyon roncs volt a hajam. Arcra meg természetesből próbáld meg a méz+tojássárga. én ezt szoktam használni. a boltiból a legjobban használt pattanásokra az pedig a Garnier volt. a szemöldököd meg gyantáztasd kozmetikussal, igaz hogy drága, de először kiköltesz rá pénzt, és utánna magad próbáld meg kiszedni, formálni, és kihúzni ceruzával :)
2015. márc. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!