Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pattanások eltüntetése házilag?

Pattanások eltüntetése házilag?

Figyelt kérdés

Tele van az arcom mindkét oldalt kis pattanásokkal,olyan kicsik hogy ki se tudom őket nyomni és fájnak is,már nagyon idegesítenek elcsúfítja a bőrömet,nem tudom mit csináljak velük,olyan csúfnak érzem magam tőlük :'(

Ha valaki tud valami házi praktikát kérem ossza meg velem



2015. márc. 28. 00:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Kipróbáltam szinte minden házi praktikát és semmi sem hatott. Amit ajánlok: Skinoren krém (ez vényköteles,orvos fel tudja írni neked) és a Pasta Zinci Oxydati. Ez egy hámlasztó paszta és nagyon hatásos, nem vényköteles és csak 500 ft körül van az ára.

Mivel a Skinorent fel kell írni, így javaslom, hogy menj el bőrgyógyászkoz, mert ilyen sok, gyulladt pattanást meg kéne mutatni neki.

2015. márc. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%

menj bőrgyógyászhoz, de ne azért hogy felírjon valami retket. dugják fel maguknak.


az egyetlen normális otthoni cucc a fogkrém, az szépen kiszárítja a pattanásokat, illetve arccsiszolónak pohár csészébe öntesz extraszüz olivaolajat és raksz bele sót, v cukrot és azzal megmosod vele az arcod.


Viszont ami hatásos nagyon is az a vermix száritókeverék forte. baszott gyorsan eltünteti a pattanásokat. Ráadásul olcsó, természetes anyagokat tartalmaz.


Amit tenned kell hogy elmész bőrgyogyászhoz és vérvételt kérsz h megtudd miért pattanásos az arcod. Esetleg megteheted otthon is hogy egy héten pl nem eszel glutént tartalmazó kajákat, másik héten pl laktózt. Nagy valószinüséggel emiatt van. Aztán gyüjts pénzt őszig hogy egy dermabráziós kezelésen részt vegyél ahol lecsiszolják az arcodat, és eltüntetik a pattanások miatt szerzett nyomokat.


8éve szenvedek, szenvedtem pattanások miatt. van elég tapasztalatom.

2015. márc. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egészséges étkezés, életmód általában megoldja a gondokat. Amúgy használhatnál AHA, BHA krémeket. Az jó pattanásokra, mitesszerekre, hegekre.
2015. márc. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

igen, menj el bőrgyógyászhoz. nekem akneroxid krémet és otthoni aha és bha hámlasztást javasolt, ezek szépen megoldották a problémát.

amit a második írt, azt ki ne próbáld. a fogkrém kimarhatja az ép bőrt, a cukor és a dörzsölés meg csak fokozza a gyulladást. őrült ötletek. de abban igaza van, hogy kajától is kijöhetnek ilyen pattanások, vagy akár rossz fogtól is.

de irány a bőrgyógyász. : )

2015. márc. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!