Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek ha a fekete hajfest...

Mit tegyek ha a fekete hajfestéktől nagyon hullik a hajam?

Figyelt kérdés
Sajnos nem tudok lemondani erről a színről. Gyerekkorom óta fekete akartam lenni, de csak kb 2 éve festem. Eleinte színezővel, féléve pedig festékkel. Eredeti hajam nagyon világosbarna, amit utálok ... De nagyon sok kihullott már, láthatóan kevesebb a hajam.
2015. máj. 7. 20:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Sötétbarnával fesd, az is feketének látszik de nem olyan káros. Főleg ha színezőt használsz nem festéket.
2015. máj. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Gondolkodtam sötétbarnán, de nem tudnám elviselni ha a barna akár sötétebbik árnyalatát is kéne viselnem a hajamon. Látszana szerintem, főleg jön a nyár, és ha rásüt a nap..... Nagyon fekete párti vagyok:/
2015. máj. 7. 20:25
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát akkor nem tudom mégis mit vársz, mit írjunk? Hullik a hajad a fekete festéktől, de lemondani nem akarsz róla, sakk-matt... A fekete a legkárosítóbb festék, ebben van a legtöbb roncsoló vegyület, szinte mindenkinek aki tartósan feketére festi a haját erősen károsodik, hullik tőle. Próbálkozhatsz különféle hajápolókkal, olajokkal (kókuszolaj, argánolaj) de ezek csak tüneti enyhülést adnak, amíg fested a hajad addig károsodni is fog. Esetleg visszatérhetsz a színezőhöz, az talán egy fokkal jobb, vagy használhatsz fekete hennát is, bár még a fekete henna is tartalmaz ppd-t, ami köztudottan az egyik legagresszívabb, legallergénebb kemikália a festékekben.
2015. máj. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Próbálj akkor inkább i egy másik szint, lehet van valami ami ugyanúgy bejönne (pl. vörös), vagy csak időnként fesd be a hajad feketére és ha nagyon lenőtt inkább használj más színt egy ideig (habár lehet ez se a legjobb, mert a feketét le kellene szívni, mert egy világosabb szín nem látszódna meg utána).

Jobban jársz ha inkább más színre fested vagy nem fested egyáltalán. nm hiszem, hogy megéri, hogy a fekete festék miatt megkopaszodj, mert akkor aztán nem is lesz mit festened.

2015. máj. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
2. válaszoló ! A henna mennyiben lenne jobb/károsabb ?
2015. máj. 11. 22:09
 6/7 anonim ***** válasza:
2. vagyok! A henna alapvetően egy növényből nyert természetes színezék, ezért nem csak hogy nem káros, még ápolja is a hajat. Ez persze csak akkor áll, ha nem keverik festékkel, de ilyenkor a hajszín vöröses árnyalatú lesz. Lehet kapni különböző színű hennákat, feketét is, de tudni kell hogy ezekben már van mesterséges festék anyag, de még mindig több benne a természetes összetevő mint a többi hajfestékben. Összességében tehát a fekete henna is fog károsítani valamennyire, de legalább a benne levő henna táplálni, erősíteni, védeni fogja a hajadat, ezért én ezt javasolnám.
2015. máj. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönööm! Tegnap kipróbálam a fekete hennát :) Majd kiderül mennyire fog hullani a hajam. De sokat segítettél, köszönöm még egyszer.
2015. máj. 29. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!