Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Az emberek miért kennek...

Az emberek miért kennek magukra mindenféle vackot?

Figyelt kérdés

Azért írom ezt a kérdést, mert a minap néztem egy női vloggert a YT-on, hogy a csajok mikkel kenik magukat minden nap.

Tehát estére bőrradír, arckrém... Meg krémek, hogy "hidratálják a bőrt".

Aztán például ha lehorzsolják mondjuk a könyöküket ( anyukám+reklámok ), akkor egyből elő a bepanten( vagy mit tudom én milyen "hűsítőkrém"), amit belekennek a sebbe, ahelyett, hogy fertőtlenítenék, aztán bekötnék és várnák míg begyógyul.

Tehát miért van erre az egészre szükség? Az emberek karbamidot(amit ammóniából és CO2-ből szintetizálnak és a vizeletben is megtalálható(tehát nem biztos, hogy szüksége van a szervezetnek rá)), vagy alkoholt, aldehidet, és még sok más sz**t kennek magukra, közben meg egész életemben nem használtam krémeket mégis tökéletesen élek és max pattanásos vagyok. Vagy ez az agresszív médiakampány terméke? Hogy a kislányoknak azt mondják, hogy "akkor lehetsz tökéletes, ha tökéletes a bőröd, magadra kened a termékeinket, különben ne is álmodj arról, hogy nőként tekintenek rád valaha." (persze ez eltúlzott volt) És ez ragad meg nekik?



2015. jún. 21. 01:04
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

te is mindennap eszel pl aldehidet

nem is keveset több 100g-ot

2015. jún. 21. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

azért kennek az emberek magukra mindenféle "vackot", hogy szépek maradjanak. hú de nagy találós kérdés.

ha pl. horzsolás, seb történik, érdemes kenni. nyilván ők is lefertőtlenítik előbb, de ha van bepanthen, ami kétszer gyorsabban begyógyítja, mintha csak úgy hagynánk, akkor miért ne kennénk? elég kényelmetlen egy sebbel együtt élni, pláne, ha pl. az arcon van...

bőrradírozni nem szokás minden nap, de kell az is hetente 1-2-szer. nekem pl. tiszta patti lesz a hátam, ha nem radírozok. ennyit megér.

a hidratálás is nagyon fontos. ahogy idősödünk, egyre fontosabb. ez a bőrnek táplálék, amire szüksége van, különben száraz, fakó, hámló lesz.

a karbamidos dolog... gondolom az urea nevű szerre gondolsz. azért a vegyületért pl. áldom az eget, mert a legjobb bőrápoló. testre, sarokra használom, ég és föld a különbség, ha használom, mint ha nem.

alkoholt nem kenek a fejemre, pláne aldehidet (mégis mi a franc tartalmaz aldehidet? max. néhány parfüm...)

jó neked, hogy nincs baja a bőrödnek. de akinek van, mondjuk elöntik a fejét a pattanások, annak igenis szüksége van ilyen kozmetikumokra. ne tudd meg, mekkora szenvedés egy bőrbetegség, hogy legszívesebben emberek szeme elé sem kerülnél, mert szégyelled az undorítóan kinéző bőrödet...

de 25 felett mindenkinek jobban oda kellene figyelni a bőrére, ha szép akar maradni. csökken a kollagén termelés, szép lassan megjelennek az első ráncok... ezt megfelelő hidratálókkal, szérumokkal lehet késleltetni. és ha már lehet, mert ilyen szinten van a tudomány, miért hagynánk ki ezt a lehetőséget?

én is minden reggel antioxidáns szérumot használok, meg is jegyezték ma bulizáskor, milyen kisimult vagyok. kinek ne esne jól egy ilyen bók harminc felé?

2015. jún. 21. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
17%

Azért mert azt hiszik, hogy ettől szépek lesznek. 40 évesen már olyan ronda a bőrük, mintha legalább 70 évesek lennének.

Smink nélkül ki sem mernek menni az utcára.

Ismerek olyan idős nőt, akinek még ma is szép, bár kicsit ráncos az arca, és soha nem használt bőrradírt, és egyéb kenceficét. Max. ha elment valahova, egy kis arckrém és púder, rúzs.

Ennyi ma is elég lenne.

2015. jún. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
"tökéletesen élek és max pattanásos vagyok" hát lehet, hogy más meg nem akar pattanásos lenni. mondjuk ezért.
2015. jún. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én nem kenem magam minden szarral, de odafigyelek a bőrömre. Ami szerintem fontos: sok vizet inni, hidratálni, védeni magam a naptól fényvédővel és rendesen megtisztítani az arcomat minden este. Hidd el, hogy ha most nem is, de később meglátszik azért az ember bőrén, hogy fiatalon hogy bánt vele. Én nem hagyom magam a reklámokkal becsapni, mindennek utána nézek és igyekszem természetes és minőségi dolgokat használni magamon.
2015. jún. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy mindenfélét reklámoznak még nem jelenti azt, hogy mindenki használja mindet.

Egyénfüggő, ki mit ken magára, tehát nem lehet általánosítani, főleg a reklámok alapján.

Van, akinek nincs problémája pl. a bőrével, mert ezt örökölte, de van, akinek meg van. Szerintem bízzuk az egyén saját döntésére a dolgot. :)

2015. jún. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ragad meg nekem, hogy szabad ember vagyok, és azt használok, amit akarok.


Az, hogy szerinted hülye vagyok, és egy reklámot látva zombimód elindulok a boltba vásárolni, ugyanolyan lenéző, mintha valaki azt mondaná, akkor leszek tökéletes, ha használom a krémjét.


Felnőtt ember vagyok, a testemet nálam jobban senki nem ismeri. Én se szólok be senkinek, hogy miként bánik a saját testével, szeretném, ha engem is megilletnének ezzel.

2015. jún. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Bőrradírtól fiatalabb marad a bőr, szóval nem értem mondjuk azzal mi baja bárkinek is... a bepanthen is igen hasznos.

Nekem alapból pattanásos, tág pórusú, mitesszeres, szeplős, száraz és egyben zsíros a bőröm... na mindez csak akkor ha nem kenem semmivel. Kencékkel normális a bőröm. Szóval sokat számít. Nem szórakozásból kencézgetem magam, mert amúgy utálom én is ezt csinálni. Örülnék ha semmit nem kéne használnom.

2015. jún. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!