Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért van egyes nőkben olyan...

Miért van egyes nőkben olyan késztetés, hogy ha megházasodnak, akkor megszabadulnak gyönyörű hajkoronáiktól, fiúsat, tüsiset vágatnak?

Figyelt kérdés
Többségük azzal érvel, hogy így praktikusabb, de szerintem ez hülyeség. Édesanyám közvetlenül szülés után levágatta, mert extrémen hullott a haja, ezt még értem. De praktikusság miatt? Nekem volt régen rövid hajam, de utáltam. Egyrészt gyakrabban kell fodrászhoz járni, hajlamosabb reggel 20 tincs 21 felé állni kakastaréjként, és sokkal hamarabb bezsírosodott. Azt vettem észre, hogy akik levágatják hajlamosabbak festetni is a saját hajuktól szélsőségesen eltérő színnel(gondolom egy hosszabb hajú ember a töredezés és a minőségromlás miatt azért próbál visszafogottabban festeni) tehát a lenövésre is folyton figyelni kell. Nyáron, ha izzad az ember rövid hajban, a tincsek a homlokra tapadnak és az egész haj beizzad. A hosszabb hajam, ha zavar nemes egyszerűséggel megkötöm hátul. Sokkal többféleképpen tudom formázni és ritkábban kell fodrászhoz járni. Észrevételeim szerint a férfiak még el nem kezd őszülni és ritkulni a haj, a hosszabbat preferálják. A szép arcú nőknek a rövid is jól áll, de 95%-ról elmondható, hogy hosszú hajjal még szebbek.
2015. jún. 22. 10:34
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
56%
Volt egy régebbi kérdés, ahol a fiatal feleségnek az édesanyja azt javasolta, hogy most már asszony, ideje asszonyosabban kinéznie, azaz hízzon meg és vágassa le a haját, és a fiatal feleség ezt megtette. Szóval szerintem inkább az van, hogy sokan a szüleiktől látják ezeket, azt gondolják, hogy ez normális..
2015. jún. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
55%

Fogalmam sincs,de sokan arra fogják, hogy könnyebb kezelni! Ami szerintem h*lyeség, mert reggel csúnyább, mint a hosszú haj. Ismerek több rövidhajú nőt,és reggel jobban elfekszik,mint egy hosszú hajú. Ha már kicsit elkezd nőni,akkor borzalmasan néz ki,muszáj állandóan vágatni, hogy meg legyen a fazonja.


Én el sem tudom képzelni, hogy valaha levágassam.

2015. jún. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 Rezi Dencia válasza:
30%

Egyrészt régen szokás volt. Másrészt tényleg praktikusabb. Ezt mindenkinek magának kell eldöntenie. Nem hiszem, hogy

más véleményét figyelembe kellene venni.

2015. jún. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
69%

Nos, én például régóta terveztem, hogy levagatom a hajamat és egy pár héttel az esküvő után meg is tettem. Kifejezetten azért vártam vele, mert nem tudtam, hogy fog állni és szerettem volna, h az esküvői képeket örömmel tudom nezegetni.

A férjemnek jobban tetszik a hajam röviden és én is szeretem így.

2015. jún. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
37%
Én inkább ezt a szülésnél tapasztalom, sok kismamától hallottam, hogy nem lehet kiendegve a haj, mert a gyerek folyton belekapaszkodik. És mivel úgyis mindig feltűzve hordaná, akkor praktikusabb egy rövid frizu.
2015. jún. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 A kérdező kommentje:
Egy kiengedett rövid hajat hamarabb tépked a baba, mint egy erősen kontyba kötöttet.
2015. jún. 22. 10:50
 7/52 anonim ***** válasza:
43%

Na és mi értelme a hosszú hajnak, ha mindig fel van kötve?

Mellesleg az egész problémát nem értem, miért zavar téged, hogy kinek milyen a Haja?

2015. jún. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim válasza:
18%
Az asszony vagassa le hajat! Ne duguljon el a kadlefolyo es az etelemben se talaljak hajszalakat, ennyi! F39
2015. jún. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 A kérdező kommentje:
Az szerelme, hogy hivatalos eseményekre kiengedheti, és reggel nem kell öt kiló hajlakkot rátenni, mire valahogy kinéz.
2015. jún. 22. 10:54
 10/52 anonim ***** válasza:
55%

Sok ember van, nemcsak anyukád, akinek a terhesség után tényleg elkezd hullani a haja, csak te nem látod, tudod, csak az tűnik fel, hogy Jucika levágatta. Sajnos ilyenkor, ha az ember nem akarja, hogy ritkásnak tűnjön a haja, le kell vágatni és be kell száríttatni, hogy kinézzen vhogy. Sőt ha az eredeti hajszín sötét, akkor nem árt világosítani is, mert minél kevésbé üt el a fejbőrtől a szín, annál kevésbé látszik a ritkásság (sok idős néni pl. ezért festeti arra a fura pezsgőszínre a haját).


Azt is meg tudom érteni, ha vki kismamaként levágatja a haját. Az első időkben, amikor szinte csak a babával foglalkozik (meg mellette főzés, háztartás) gyakran az is megváltás, főleg, ha apuka nem tud besegíteni, hogy nyugiban megmossa, megszárítsa a haját... és értelemszerűen a rövidet gyorsabb mosni, szárítani... és akkor kb. azt érdekli, hogy hogy áll a haja felkelés után, akinek 2 anyja van.


Aztán az is ott van, hogy a kisbabák szeretik húzkodni anyu haját, és hosszú hajnál kb. az atombiztos magasra állított konty az egyetlen opció, amit nem tépnek ki tövestül...


Amúgy nekem volt rövid hajam is, és nyáron sokkal jobb volt, mint a hosszú. A hosszút lehúzza a súlya, lapos, sokkal jobban beizzad még copfban is. Nyilván a rövidből nem mindegy, milyen frizurát készítenek, mert ha rossz a fazon, az is a fejhez fog lapulni, de az enyém pl. nem csinált ilyet.


Itt az szokott lenni a probléma, hogy az emberek nem tudják, milyen rövid haj állna nekik jól. Ehhez jön az, hogy nincs pénz, gagyi fodrászhoz járnak, aki tud kb. 2 technikát, és mindenkinek 40-50éves matektanárnő meg Szomszéduk Etus frizurát csinálnak, még a huszonéveseknek is, ha azok rövid hajat kérnek.

2015. jún. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!