Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Körülbelül másfél hónapja...

Körülbelül másfél hónapja használok epilátort, szóval még nagyon kezdő vagyok. Tudnátok segíteni? (többi lent)

Figyelt kérdés

Mivel először rettentően fájt, így aztán most már inkább minden héten átfutok egyszer a lábamon, a hónaljamon pedig kéthetente, hogy kevesebb szőrt kelljen leszednem. A fő gondom, hogy a lábamon nagyon sok helyen van szőrbenövésem. Ez ellen lehet tenni?

Illetve leírnátok, hogy nálatok az egész epilálás hogy megy végbe? Gondolok itt arra, hogy pl. előtte/utána valamennyi idővel bekenitek e magatokat valamivel? Használtok testápolót vagy valami mást? Szoktatok vízben epilálni (olyan epilátorom van, amivel lehet) vagy sokkal jobb szárazon? Bármilyen tanácsot szívesen fogadok!

Köszönöm :)



2015. júl. 20. 23:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem nehezebb ha vizes. A kozmetikus tippje szerint hintőport teszek az epilálandő részre előtte és utána.

Hetente epiláltam csak most tönkrement az epilátorom és nem találom a garanciát, de minél gyakrabban csinálod annál kevesebb és gyengébb szőrt szed ki így annál kevésbé fáj.

Szőrbenövés ellen a radírozást szokták ajánlani, fogsz 1 rész olajat (bármilyet, pl kókuszt, az nagyon jó) és 2 rész cukrot (kristály, nem por és a barna jobb). Leepilálsz és ezt a cuccot addig dörzsölöd amíg nem fájdul bele a kezed, aztán még egy kicsit, esetleg borotvával átfutsz rajta pár kóbor szál miatt és a következő 3 napban mindenki arcába nyomod a lábad olyan csodálatosan selymes és puha lesz :D

2015. júl. 21. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én előtte behintőporozom azt a területet, ahol epilálni fogok, illetve ha előtte meleg fürdőt veszel, akkor kicsit felpuhul a bőr és könnyebben kiszedi. Vízben nem próbàltam. Utána ne testápolót hasznàlj, hanem van direkt gyantázás utáni olaj, az nyugtatja a bőrt.
2015. júl. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Epilálás előtt kell radírozni (vagy aha savas krémet használni), epilálás után pedig fertőtleníteni kell alkoholmentessel a bőrt, és alkohollal az epilátorfejet. Szerintem víz alatt jobb epilálni, de ez egyéni dolog kinek hogy jobb. Testápolót ne használj utána. Ha száraz a bőröd akkor aloe vera géllel kend be.

Ha ezek mellett is szőrbenövéseid vannak, mert van olyan is, akkor inkább ne epilálj, próbáld ki a gyantákat, cukorpasztát vagy borotvát.

2015. júl. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Elotte leradirozom a labaimat vegig, acsorgok kicsit a zuhany alatt, hogy puhuljon a borom. Letolom a szort, aztan bekenem sensitive after shave-vel, nekem csak ez segit, hogy ne pattogjak ki.
2015. júl. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!