Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nálatok bevált a ricinus olaj...

Nálatok bevált a ricinus olaj hajra? Nem tapasztaltatok hajhullást?

Figyelt kérdés

Pár hónapja fejeztem be a festést, mert a hajam kezdte megadni magát tőle... hát, elkéstem vele :(

Szegénykém kiszáradt, fakó, sprőd lett, a madárijesztő hozzám képest semmi.

Egy rakás drága kencét próbáltam, de egyik sem használt, így végül olajozásra adtam a fejem.

Hát, vegyes érzelmeim támadtak tőle.

A hajam sötétbarna színe az első alkalmazás után visszatért, szép vörösesen veri vissza a fényt, utoljára ilyen ha tíz éve volt :) Viszont akármilyen óvatosan is kezelem, ijesztően sok hajszál marad az ujjaim között.

A fodrászom tanácsára ritka fogú fésűt használok és csak hetente egyszer kefélem át alaposan a hajam, így megeshet, hogy a kelleténél több "felesleg" marad benne. Na de ennyi?!

Érdemes lehet folytatni? Nem szeretném kopaszon végezni :/


A másik kérdésem az lenne, hogy mennyire gáz, ha az olaj az ember szemébe kerül?

Kíváncsiságból kezelem vele a szempilláimat is, és béna mód másodjára is belekentem a cuccot.

Eddig nem izgattam magam rajta, mert sok helyen írják, hogy ez nem jelent gondot, sőt sokan szemcseppként is használják (máshol viszont egyenesen azt állítják, vakságot okozhat?!).

A szemem bevérzett. Jól látok, nem is fáj, lehet csak a fáradtság az oka, kénytelen vagyok virrasztani... de ez most rendesen elbizonytalanított.

Nektek mi a tapasztalatotok a használatával?


2015. aug. 2. 03:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem pont a hajhullast allitotta meg az olaj. De sok embernel hallottam, higy hajhullast okoz. (Nekem elotte hullott nagyon..)

En tobb mint fel eve hasznalom a szempillaimra, csak este, de van, hogy belemegy a szemembe..semmi bajom sincs tole. Kicsit homalyosan latok 2-3percig, de ez nem gaz szerintem.

2015. aug. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Olajat nem szabad fejbőrre kenni mert hajhullást okoz, minden sűrű olaj ilyen, mivel a pórusokat eltömíti. Máshova lehet kenni. Szembe azért ne...
2015. aug. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Hát, az én szemem kinyírta, bár lehet, hogy csak a fáradtság miatt volt érzékeny. Három napig úgy jártam, mint egy nyúl :D


Kétszer használtam eddig, az első hajhullás valóban csak az elhalt szálak kibányászása lehetett, mert másodszorra már nem volt olyan vészes. Ennyi kellett, hogy visszanyerjem a természetes színét, és a bodri hatás is a múlté, szép, fénylő, egészséges lett.


Kedves második, ez az infó honnan száramazik? Csak kíváncsi vagyok, mennyire hiteles helyről.

Személyes tapasztalatom szerint nem tömíti el a pórusokat, kentem az arcbőrőmre is, meglátszana, ha így lenne :)

De mivel úgyis inkább a hajam ápolására, mintsem a fejbőrömre használom, talán mindegy is. Akkora mennyiség, amekkora oda jut, problémát nem nagyon tud okozni.

2015. aug. 5. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!