Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A kémiai hámlasztás működne...

A kémiai hámlasztás működne aknés és bárányhimlős hegek esetén?

Figyelt kérdés

Tudom, hiú remény az, hogy ez eltüntetne bármit is, de ha halványítaná annyira, hogy az előnytelenebb fényviszonyok nem rondítanának el, annak örülnék. Viszont van pár dolog, ami miatt kételkedek a dologban. Nemsokára megyek bőrgyógyászhoz konzultációra, és előre kutakodtam a témában. Voltam régen gyümölccsavas mélyhámlasztáson, talán 3 alkalommal, de annyi kevés volt bármiféle hatáshoz.


Jelenleg 24 éves vagyok, a pattanásaim megvannak még, de már nem feltűnőek. Normalizálódott az arcom a rendszeres arcmosás, hidratálás és pattanás elleni arclemosó miatt, és a pénz nem is érdekel annyira (habár nincs sok, de havi 10-20 ezer forintot rátudok szánni), de nem akarom, hogy rosszabbodjon tőle a bőröm.


Olvastam valahol, hogy lehet mellékhatása az, hogy rengeteg pattanás kijön rajtad, ettől félek a leginkább, mert nem akarok megint ott tartani, ami évekig lerontotta az önbecsülésemet.


És az is nyugtalanít kicsit, hogy Adam Lambert arca is hasonló az enyémhez ( [link] ), és ha egy gazdag ember, aki a tehetségén kívül a külsejéből él nem tüntette még el ezeket egy havi 15-20 ezer forintos kezeléssel, akkor nem hiszem hogy használna bármiféle "soft" módszer.


A hegeim nagyrészt akkorák, amik Adam arcán vannak. Nem tudom, hogy ezek nagynak, közepesnek vagy kicsinek számítanak-e, van egy nagyobb bárányhimlő után, de az se sokkal rosszabb, mint a képen a legnagyobb. Ha az nem is tűnik el, de halványul, és a többi még kevésbé látható, akkor nekem megérné ez a kezelés.


Ezen kívül, nekem tágabb pórusaim vannak, de ez csak úgy hozzáfűztem, hátha hasznos információ.


Előre is köszönöm annak aki válaszolt, és kérlek jelezzétek, ha ezzel a témával konkrét tapasztalataitok vannak, esetleg ti vagytok az orvosok.



2015. okt. 9. 01:00
 1/1 Sunshinedoll ***** válasza:

Persze, segíthet.

Akkor ronthat a helyzeten, ha túlhámlasztod a bőrt, túl sűrűn vagy túl erőset használsz, akkor hámlik, piros vagy akár kiütéses is lehet.

BHA esetén előfordulhat, hogy eleinte több pattanásod lesz, ez azért van, mert a BHA végülis a faggyút a felszínre hozza. Ha sok mélyen lévő faggyú van, azt ahogy fentebb hozza a felszínre, nyilván meg fog látszani. Ez azoknál van inkább, akiknek nagyon problémás a bőre, nekem ilyen gondom pl nem volt vele. Persze a kémiai hámlasztásra mindenki bőre máshogy reagál, nem mindegyiknek ugyanolyan a hatóanyaga, nekem bírja a bőröm az AHÁ-t meg a BHA-tis.

Tág pórusra, pattanásra a BHA-tszokták ajánlani, viszont hegekre, fotokra, száraz bőrre meg az AHÁ-t, persze a BHA is leszedi az elhalt bőrréteget, de általában ebben hatásosabb az AHA.

Lehet használni mindkettőt is, csak oda kell figyelni, ne essen az ember túlzásba, mert ha túlhámlasztod, akkor rosszabb, mint előtte.

És mind esetben, ha hámlasztózol (mondjuk anélkül is kellene) kötelező minden nap fényvédőt használni.

2015. okt. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!