Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szilikonos, vagy szilikonmente...

Szilikonos, vagy szilikonmentes hajápolók?

Figyelt kérdés

Nagyon dús, vastag szálú hajam van. Eddig használtam rá mindenféle hajpakolást, kifésülő sprayt, hajvégápolót, de figyelmeztettek, hogy valószínű emiatt töredezik a vége, mert ezek a cuccok tele vannak szilikonnal, amik ártanak a hajnak. Pár hónapja levágattam a törött végeket, szilikonmentes sampont és balzsamot használok. A szilikonréteg eltűnt a hajamról, amit úgy vettem észre, hogy azóta még jobban kócolódik, fésülködésnél ahogy bontom ki a gubancokat, megint csak letörnek a végei. Teljesen el vagyok keseredve. Most akkor mit csináljak a hajammal, hogy ne töredezzen???

Ha szilikonos terméket kenek rá, akkor azért törik, ha szilikonmentest, akkor meg a kócolódás miatt.... Nem tudtok valami megoldást??



2015. dec. 8. 16:17
 1/8 ~OnLány~ ***** válasza:

Én is szilikon mentes hajsampont ajánlok.

Használok Avon argánolajos hajvégáplót.

Ennyi.


Ne az egész hajad samponozd,csak a fejbőröd,a végeket nem kell.Használj továbbra is balzsamot.

Szárítsd langyos hőfokon.

Ne vasald,ne formáld,ne használj hajlakkot,ilyesmiket sűrűn.Ne tupírozz.


Nekem gubancos,göndör,hullámos a hajam,mikor leveszem a turbán törölközőt,lassan elkezdem szárítani és az ujjaimmal szedegetem szét a tincseimet.

Nem fésülöm,mert még az is árt.

Ha fésülgetni szoktam,akkor először a hajad véfeivel kezd,lassan-lassan haladj felfele és aztán fésüld át az egész hajad fejtetőtől a hajvégekig.


Szárítás előtt felteszem a hajvégápolót,most hogy az mennyire segít,vagy mennyire sem,én biztatom magam,hogy "beválik" valamilyen szinten.


Ennyi.Mást nem csinálok vele,picit száraz a vége,de nem is látszik,mert puha,lágy tapintású a hajam.

De ha mindig levágatom,akkor csak ugyan úgy visszanő a lapockámig és kész.Tovább nem.Most kipróbálom mi lesz,ha nem vágatom 2-3 havonta.

Azt hiszem augusztusban vágattam belőle utoljára.

Most hosszabb.Nem töredezett,csak egy picit szárazabb.

2015. dec. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nem mindegy milyen márka szilikonmentes termékeit használod.

én pl próbáltam a syonst, de egy nagy kalap *** volt, tényleg gubancolódott tőle a hajam.

aztán próbáltam a balea,az isana szilikonmentes samponjait. ezek már jobbak voltak.

most az yves rocher samponjait/balzsamjait használom. szilikonmentesek, de mégis jó puha marad a hajam(sok használat után is, pedig már nem hiszem,hogy van szilikon a hajamon)

szóval szerintem márka függő

2015. dec. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 ~OnLány~ ***** válasza:

Igen,a Baleák jó termékek,azt hiszem német.


Én szilikonmenteset a Garnier ultra Doux-ot.

Az minden hajtípusnak eleget tesz,növényi összetevőkből áll.Olvass utána..és ráadás,még másnap és harmadnap is frissen tartó illatot kölcsönöz,ami nálam szuper,másikoknál nem tapasztaltam ezt.

2015. dec. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Babasampont használj!

A balzsam mindegy,mert azt úgyis csak a hajvégekre teszed.

2015. dec. 9. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Alverde sampont és balzsamot használok. Plusz még kókuszolajas pakolást szoktam tenni a hajamra, heti 1x. Ezen kívül minden mást száműztem a fürdőszobából. Nem vasalom, nem tupírozom, sőt nem is szárítom a hajam, magától szokott megszáradni. Fésülködnöm sajnos muszáj, különben szerintem pár nap alatt magától berasztásodna a hajam. Pár hete Tangle Teezer-el fésülködök, de valamikor még ez is húzza.
2015. dec. 11. 16:02
 6/8 anonim ***** válasza:
Sima argánolajat használj a hajad végeire. Garantáltan nem fog törni, és károsodni. Puha, selymes lesz a tapintása. Az előregyártott hígított készítményekkel vigyázz, mert lehet ellentétes hatást váltanak ki. Egy kicsit a tenyeredbe teszel és azzal jól átdörzsölöd a hajad végeit, és jól átkeféled egy szőrkefével. A kókuszolaj, és belőle készített hajvégápolók csúnyán tönkere tehetik a hajadat.
2015. dec. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Noblesse Oblige ***** válasza:

Én azóta nem használok hajbalzsamot, amióta növényi olajokat felfedeztem. És bármilyen szemét a samponom, bármennyire is gumbancolja a fürtömet az olajos hajvégápolás mindig rendbe teszi a dolgot.


Otthon mindig van valami természetes olaj (argán, mandula, kókusz, oliva, repce... stb) amiből ha megszárad a hajam (vizesen nem fésülöm!) végére. Aztán elő a kefével és alulról felfelé haladva fokozatosan kefélem ki. És eddig sosem húzta a hajam, sosem bogasodott össze. A hajolaj nélkül meggyűlik a bajom a kefével, de olajjal lentről haladva a fésüléssel sosem volt még olyan, hogy ne tudtam volna simán kifésülni!

2016. febr. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
62%
Nem is szabad se festeni,se vasalni.Semmi olyasmit nem szabad csinálni amivel árthatnánk a hajnak,mert nagyon károsítja.Óvni kell a hajat!!! Mert minden ..nak kivan téve,akkor megöljük vele..sajnos ez az igazság,a hajunk nekünk nőknek az eggyik kincsünk,a "koronánk."
2016. máj. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!