Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pattanásos és zsíros mitesszer...

Pattanásos és zsíros mitesszeres bőrre kapható gyógyszereknél mire kell figyelni? Milyen mellékhatások vannak?

Figyelt kérdés
Régebb óta küzdök problémás bőrrel. Bőröm zsíros, néha vannak nagyobb pattanások. Lassan 30 éves vagyok, és nem múlik el ez az állapot. Mindenféle krémet, tonikot, lemosót kipróbáltam. Erősebb, gyógyszertárban kapható krémeket is, de nem szűnik a probléma. Így arra gondoltam, hogy bőrgyógyásszal íratnék fel gyógyszert, ami talán megoldás lenne. Mik a mellékhatások? Kinek mi a tapasztalata? Mennyi idő után jön a hatás? Esetleg lehet-e rosszabb a helyzet? A probléma nem súlyos, de zavar, és végleges megoldást szeretnék találni végre. Kérem csak olyan írjon, aki hosszabb ideje ismer, és szed valamilyen gyógyszert a problémás bőrére. Köszönöm!
2016. jan. 7. 18:32
 1/2 Sunshinedoll ***** válasza:

Isotretnoin tartalmúak ezek általában, arra jellemző a bőrszárazság, hámlás, főleg az ajkakon, esetleg hátfájás.

Ha 30 évesen is ennyire pattanásos vagy, érdemes lenne kivizsgáltatnod magad endokrinológussal illetve infektológussal, elképzelhető, hogy hormonprobléma vagy valamilyen lappangó fertőzés, gyulladás okozza a bajt. Érdemes elmenni góckutatásra is, fogorvoshoz, illetve allergia tesztre.

2016. jan. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A pattanások oka belül van, nem külső szerek jelentik a megoldást nyilván. De a gyógyszer is csak átmeneti megoldás, a probléma ettől még nem szűnik meg, valami okozza a pattanásaid, az ellen kell tenni, szóval ahogy előttem írták, menj vizsgálatokra. De célszerű egészséges életmóddal kezdeni, ha eddig az nem volt meg, lehet már az megold mindent.
2016. jan. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!