Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » SOS megőrülök már, nem bírok...

SOS megőrülök már, nem bírok tükörbe nézni, a pattanások mély hegeket hagytak, és tele vagyok folttal, segítség, mit tegyek ellenük? Nem bírok tovább így élni?

Figyelt kérdés
már több mint 4 éve szenvedtem a pattanásoktól/aknétól, és tele lett miattuk az arcom bemélyedt hegekkel és TELE van sötét foltokkal. nem bírok tükörbenézni, emberekhez odamenni, SEMMIT sem merek csinálni már annyira minuszban van az önbizalmam, már használtam hosszabb ideig hámlasztókat, de nem segítettek, kozmetikus is csinált sok csiszolást, az sem segített, másrészt meg mostanában megint egész sokat süt a nap, és így meg nem lehet használni. bőrgyógyász nem tudott segíteni rajta nyilván, csak azon hogy kevesebb pattanás jöjjön ki.. kérlek, most vagyok 17 és kihagyom a legszebb éveimet, mert csupa lyuk és folt az arcom... csak azt ne mondjátok kérlek, hogy nem lehet semmit se csinálni velük, és hogy sose múlnak el, mert én akkor azt hiszem.... én így tényleg nem tudok tovább élni, hogy ennyi mindenben lekorlátoz, egy életre szóló hálát adok azoknak akik tudnak segíteni, kérlek, tényleg életbevágó!!! :,(

2016. jan. 18. 16:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Ha a bőrgyógyász tényleg nem tudott segíteni és annyira elviselhetetlen számodra a dolog keress fel egy olyan plasztikai sebészetet, ahol végeznek hegkezelést vagy olyan kozmetikát ahol komolyan savas hámlasztást is csinálnak. Ezek elvileg tudnak segítene. A komoly acknera pedig én az A vitamin savszármazékos gyógyszeres kezelést kaptam annó, ami mindent csodásan eltüntetett, ez az amivel vigyázni kell a nappal, de nekem a bőrdoki még a májusi napsütésre is azt mondta hogy ha használok fényvédőt 25-30 SPF-eset és nem kifejezetten napozok csak utcán jövök megyek, akkor semmi gond nem lehet. Tehát a januári napsütés inkább hagyjuk is.
2016. jan. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
köszi a választ! sajnos ilyen plasztikai sebészet szóba se jöhet szüleim egyáltalán nem engednék meg!:( én is gyógyszert kaptam a bőrgyógyásztól az aknéra, roaccutan, és most kezd el hatni, igaz már 3. hónapja használom, és mindig jönnek ki, de már egy kicsit kevesebb
2016. jan. 18. 16:17
 3/21 anonim ***** válasza:

Kozmetikus?

Letisztogatja az arcodat, kinyomkodja amiket kell stb.

Ami nekem pattanás szokott jönni, arra akneroxid-ot kenek, majd ha leszáradt, neogranormonnal kenegetem.

Viszont ha tényleg durva a bőröd, akkor kozmetikus és a hegekre is a tisztitás után fog ajánlani valami. Valószínüleg AHA-s kezelést.

Kozmetikust a szüleid engedni fogják! :) Plasztikai sebészet butaság.

2016. jan. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
köszi! sajnos azok se segítettek :( pedig már sok kozmetikai kezelésen voltam annó, már amiatt is bűntudatom van hogy ennyi pénzt ki kellett dobnunk miattam a semmiért :/
2016. jan. 18. 16:51
 5/21 anonim ***** válasza:

:O De mikor csináltak veled? tisztogattak meg minden?

Nem lenne érdemes akkor egy hormonvizsgálatot végezni (vérvétel) ?

(előzőv oltam)

2016. jan. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Lány, vagy fiú vagy? Többet tudnék segíteni, ha ezt tudnám.
2016. jan. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
lány, és már nem a pattanásokkal van baj mert arra ugye jó a gyógyszer amit adott, hanem a hegekkel, és nemtudom mit kezdjek velük meg a foltok, tele van velük az arcom, tiszta heg és folt vagyok amik megmaradtak utánuk
2016. jan. 18. 17:08
 8/21 anonim ***** válasza:

És a komzetikusnál az AHA-s kezelések a mikrodermabrázió és társaik? Semmi? Nem lehet, hogy csak rossz kozmetikushoz mentél?

Ha mély hegek vannak, akkor ezeken felül lehet könnyebben menne egy nyugodt légköri beszélgetés a szüleiddel a lézeres kezelést illetően.

2016. jan. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Sminket nem használsz? Tudom, nem oldja meg véglegesen a problémát, de abban mindenképpen segítene, hogy "ne hagy ki a legszebb éveidet", visszaszerezd az önbizalmad és úgy nézz bele a tükörbe, hogy meg legyél elégedve azzal, amit látsz.


Ha jó minőségű sminket választasz, helyesen használod és helyesen távolítod el nem fog rontani az arcod állapotán.

2016. jan. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
csak még a kozmetikai hámlasztásba és társaiban is alig mentek bele, több mint fél évig kellett győzködnöm őket :/ de egyébként több mint egy évig jártam ezekre, és tényleg nem segítettek :(
2016. jan. 18. 17:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!