Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Töredezett haj ellen?

Töredezett haj ellen?

Figyelt kérdés
Már vagy 2 éve rendszeresen vasalom a hajam és ettől nagyon megviselt, töredezett... (sajnos nem is hagyhatom abba a vasalását mert nagyon dús a hajam és göndör amit utálok) Mit tudnátok ajánlani miket használjak rá? Mert eddig nagyon elhanyagoltam a hajam, csak átlagos balzsamot meg samponokat használtam rá.

2016. márc. 2. 16:13
 1/8 Loreley Yang válasza:
Olyan sampont és balzsamot ami tipikusan töredezett hajra van olajjal és mézzel dúsítottat . Ilyen olaj lehet pl.: kókuszolaj, olivaolaj . A héten legalább egyszeri hajpakolást is be lehet válalni ,ez segíti hogy kevésbé roncsolódjanak a hajszálak.
2016. márc. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A vasalás helyett kérdezz egy jobb fodrásztól vmi más hajegyenesítő módszer, hátha van ilyen.

Van a balzsamnál sokkal olcsóbb Kallos hajpakolás(750-1000 körül van egy literes tégellyel az one euro üzletekben), kicsit kevésbbé hatásos.

Aztán Syoss hajhabbal rögzítsd, ettől egészségesebbnek látszik a valójában sérült haj, tehát ez csak a tüneteket fedi el.

Nekem is göndör hajam van, vizes hajra használom, és azt vettem észre h ilyenkor az alapból göndör tincsek némelyike egyenes/hullámos lett.

Te is tehetnél egy próbát h vizes hajadra hajhabot teszel, és valahogy kiegyenesítve tartod amíg meg nem szárad.

2016. márc. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
*kicsit kevésbé hatásos mint a balzsam de megéri az árát
2016. márc. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
a gliss kur sampont és balzsamot is használhatod
2016. márc. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A törött végeket vágd le, vagy te magadnak, vagy fodrász. Ha már szétégetted a hajad azt semmi sem hozza helyre. Olló, és utána ápold rendesen. Pakolások (Házi a legjobb), és én az argán olajat ajánlom, kicsit drága, de megéri az árát. :)
2016. márc. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

először is hagyd abba a vasalást. tudom,könnyű mondani. de én is vasaltam évekig. 2 éve nem vasalom, már jórészt lenőtt az elégetett rész.. megtanultam élni a természetes hajammal. ez van. inkább legyen egészséges , mint agyon égetett.

ha abbahagytad a vasalást, akkor vágasd le az eltört részeket. és ápold. hajbalzsam mindig, pakolás heti 1-2x. olajos pakolás is mehet heti 1x. hajvégápoló olaj meg akár minden nap(hogyha nem zsírosít).

nekem bevált.

de amíg nem hagyod abba a vasalást, addig kb mindegy mit csinálsz. fokozatosan csökkentsd a használatát. és akkor is hővédővel használd,alacsony fokon.

2016. márc. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem is dús, göndör hajam van. És utáltam. Én is egyeneset akartam, mint amilyen mindenkinek volt. De ha kivasaltam is, akkor se volt sose teljesen egyenes, kis hullámok mindig voltak benne, és egy kis párától az egész visszagöndörödött. Én mondjuk csak heti 1x vasaltam hajat, de ez is eléggé megviselte. Mostanra leszoktam róla, kezdem megszeretni a hajamat, mert a göndör haj is tud szép lenni, és sokkal egyedibb, mint az egyenes haj. Ha vasalod a hajadat, nem tudod elkerülni a haj szárazságát és töredezését. Én legalább már 2 éve nem vasalok hajat, de nincs gyönyörű hajam, még mindig száraz itt-ott, bár lehet az is, hogy rossz a hajam minősége.


Moshatod a hajad száraz hajra való samponnal, meg balzsamozhatod ilyen termékkel, használhatsz hajpakolást, de azzal nem tudod helyrehozni azt, amit a vasalással teszel.

2016. márc. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 ~OnLány~ ***** válasza:

Én is argánolajat szoktam a végekre tenni.

Használtam kókuszolajat,pakolásként,mivel régebben én is naponta vasaltam.

De a törött részeken tényleg csak az olló segít.


Amúgy még azt nem próbáltad,hogy szárításkor körkefével szárítod ki a hajad?Úgy,mint ahogyan a fodrászok szokták.

Nekem olyankor mindig nagyon egyenes szokott lenni,na amúgy sem olyan hullámos a hajam,de legalább nem szárítog és roncsolod.

Nagyon nehéz leállni a vasalással,én is alig tudtam letenni,főleg,hogy még frufrum is volt és mindig összevissza állt.

Vagy vegyél egy nagyobb és erősebb hajszárítót,nekem az is bevált,sokkal simább a hajam és csak egyszerűen szárítom vele,de nagyobb a fújása és erősebb.

2016. márc. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!