Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Toredezett hajjal mit kezdjek?...

Toredezett hajjal mit kezdjek? (lent)

Figyelt kérdés
Nagyon elvan torve a hajam, mivel vasalom mindennap mert eleg gondor.. levagatni nem szeretnem, mert most eleg jol megnott..es ehhez egy ev kellett..nem tudnek varni meg egy evet!! hasznaltam mar pantenes, elseves hajapolot, amik kicsit hasznaltak, hovedot is hasznalok..denem nagyon hasznal. Hogyha megis elennek fodraszhoz, letudna ugy vagni h CSAK a toredezett reszeket? Segitsetek pls..

2016. márc. 11. 20:52
 1/5 anonim válasza:
Először is:hagyd abba a vasalást! Nagyon-nagyon roncsolja a hajat. Amúgy meg szerintem egy rövidebb,de egészséges haj sokkal szebb, mint egy hosszú,de ápoltatlan,töredezett. Nekem nagyon bevált az argán és az olívaolaj,de nagyon sokan ajánlják a kókuszzsírt is. Viszont mindenképp menj el fodrászhoz!
2016. márc. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sajnos, ami eltöredezett, nem tudod újra egészségessék varázsolni sehogy sem.

Ahhoz olló kell.

Megelőzésre kell fektetni a hangsúlyt, pl.: hajbalzsamok (Serical latte --olcsó, és szerintem a haj növekedését is segíti!), olajak. A kókuszolajjal vigyáznék, mert pl. nekem nem vált be. De különböző hajolajok igen pl. Balea-tól.


Mivel göndör a hajad, a fésülést hagyd hajmosás előttre és kerüld a hővel való kezelést (hajszárító helyett törölközőt hagyd a hajadon 25-30 percet, majd hagyd megszáradni).

2016. márc. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát ha nagyon gáz, én tuti levágatnám a töredezett részeket. Egyrészt nagyon ronda és igénytelen, másrészt gátolja a haj növekedését.


Minden nap sem szabad vasalni a hajat, csak hetente 2-3x. Amúgy sokat számít az is milyen hajvasalód van, mert ha gagyi, kopott, elavult a bevonata, akkor kuka. Mondjuk ha 2 napra sem tudja egyenesre vasalni a hajad, hát, az elég gyenge teljesítmény...


Menj el fodrászhoz és ha azt mondja vágjátok le és reseteljetek, akkor legyen úgy. Aztán használj ricinusolaj-pakolás, meg argános ápolást (pl balzsam vagy sampon), használj olyan hajkefét ami nem tépi a hajad (nekem tangle teezer van és nagyon jó), és radikálisan csökkentsd a vasalást, sőt, hagyd a hajadat magától megszáradni, vagy max ha már ilyen 70%-osan van megszáradva, akkor hajszárítózd, hővédővel + hajvégápoló.


Én így ápolom a hajam, kb a hátam közepéig ér és havonta 1-1,5 centit nő, mindenki dicséri milyen szép, pedig festett.

2016. márc. 12. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem kókuszolajom van,ami olyan mint ha zsír volna mert kemény állagú anyagról van szó.De ha felmelegíted folyékonnyá vállik,és olajos halmazállapotú lesz.És 100%os.Szóval érdekel a véleményed,miért nem ajándlod? 30/N
2016. ápr. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja! A 2.válaszolónak tettem fel a kérdésemet,az utólsó válaszoló voltam másrészt:-):-)
2016. ápr. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!