Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagyon zsíros a hajam és...

Nagyon zsíros a hajam és pattanásos a bőröm. Mit tegyek? (többi lent)

Figyelt kérdés

Tudom, hogy rengeteg ilyen kérdést írtak már ki, de az én esetem más. Voltam már bőrgyógyásznál, aki természetesen csak annyit mondott a pattanásokra, hogy "majd elmúlik". Felírta a Zynerit nevű gyógyszert, amit már használtam, de nem vált be. Hiába mondtam neki...

Elmentem nőgyógyászhoz is, hátha hormonális eredetű a problémám. Felírta nekem a Cypromix nevű fogamzásgátló tablettát, mondván, hogy szedjem 6 hónapig és elmúlnak a pattanások és a zsíros haj. Nos, ebből csak 5 havi adagot szedtem be, mert már a 4. hónapban rosszul voltam tőle minden egyes nap. A pattanások és a zsíros bőr és haj persze még mindig megvannak, talán már nem olyan sok, de érzem, hogy visszajönnek és egyre több lesz megint.

Nincs esetleg valami gyógymód erre? Esetleg valami kínaiak által használt szer? Pl. csiganyálas krém vagy akármi. Nem tudom már mit próbálhatnék ki. :(

Válaszokat előre is köszönöm.

20/L



2016. ápr. 9. 11:50
 1/9 anonim válasza:
100%
Szia :) keress fel szerintem egy borgyogyaszt vagy vmashol egy orvost :) nekem is van tapasztalatom es a fogamzasgatlotol csak tobb lesz :(
2016. ápr. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, gondolkoztam én is azon igen, hogy egy maszek bőrgyógyászhoz elmegyek. Kár volt elkezdenem a fogamzásgátlót. Félek, hogy még több lesz mint előtte, és előtte sem volt mar kevés :(
2016. ápr. 9. 13:54
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha a fogamzásgátlótól több lett, akkor nem megfelelőt írt fel az orvos. Ha a pattanások miatt szeditek főleg a fogamzásgátlót (sok lány teszi ezt), akkor sajnos hosszabb idő mire megtapasztalod, hogy melyik hozza meg a hatásos és tartós gyógyulást. Amúgy ahogyan írták is keress fel másik orvost. Esetleg szedhetnél ISOTRETINOIN-TEVA 20 mg-os gyógyszert. De ezt mindenképpen beszéld meg bőrgyógyásszal, mert ha fogamzásgátló mellé szeded, akkor oda kell figyelni. Nem biztos, hogy ehhez a gyógyszerhez, amit most szedsz, ahhoz szedhető.
2016. ápr. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Először egy jó kozmetikussal nézesd meg, ajánlom mesterkozmetikus Kozányi Katát. Majd elmondja, merre menj tovább. Valószínű, hogy nem bőrgyógyász, hanem endokrinológus a megoldás.
2016. ápr. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Már nem szedem a fogamzásgátlót. Ezért us lett most több pattanásom, mint mikor szedtem. A nőgyógyászom azt mondta, hogy 3 hónap után látszik majd a hatása. Ez igy is volt. De most mar egy hónapja nem szedem.
2016. ápr. 10. 09:55
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Kozmetikusra én is gondoltam, de sajnos itt a környékemen nem ismerek jót. A te mester kozmetikusod hol van helyileg? :)
2016. ápr. 10. 09:56
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, miket szoktál a leggyakrabban enni? A búza (glutén) mindennapos? Mert ha igen, akkor talán meg is van a bűnös..Ismerős a problémád, habár nekem inkább pirosas kiütések jelentek még az arcomon. Próbáltam kísérletezni az ételekkel, és akkor rájöttem arra hogyha elhagyom a glutént akkor a pirosas kiütések egyik napról a másikra eltűnnek. Azóta komoly étrend változtatáson mentem keresztül, semmi glutén és cukor, valamint semmilyen tejet nem iszok. Ez által a bőröm is gyönyörű szép lett. Ez nem vicc, egy próbát talán neked is megérhet. Glutén helyett ezeket eszem: köles, hajdina, néha napján zab (de ez 100%-ban gluténmentes). Továbbá igyál sok folyadékot is, ez még nagyon fontos (a tiszta sókat se felejtsd ki). A cukrokat is minimalizáld, és érdemes lenne neked is egy időre száműzni a tejtermékeket. Nekem csodát tett. :) Sok sikert!
2016. ápr. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nos, igen, mindennapos a glutén és a tej illetve még a cukor is. :(

De úgy gondolom elég nehéz lenne ezek nélkül élnem. :(

Köszönöm a választ, esetleg egy kis időre egy próbát megér :)

2016. ápr. 11. 20:28
 9/9 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen, remélem beválik nálad is! :)
2016. ápr. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!