Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pattanásos, mitesszeres,...

Pattanásos, mitesszeres, heges bőrre mi a legjobb orvosság? Sotret-ről most hallottam, de nem tudom bevállaljam-e. Van esetleg valami alternatíva?

Figyelt kérdés
Nagyon régóta pattanásos a bőröm, bár az elmúlt években javult a helyzet valamennyire, de még mindig nem az igazi, és a hegek ugye megmaradtak. Egyszerűen nem szép a bőröm (csak az arcomon, máshol nincsenek problémák), és szeretnék ettől egy életre megszabadulni. Próbálkoztam már nagyon sok krémmel, kencefincével, de egyik sem segített igazán. Bőrgyógyásznál jártam most a nyáron allergia miatt, és ha már ott voltam megkérdeztem, hogy mit lehetne kezdeni az arcommal. Ő mondta, hogy ősszel menjek vissza, és örökre eltűntetjük. Nem részletezte, hogy mi lesz a megoldás, de gondolom a sotret-re gondolt. Ez valóban annyira hatásos? Tudom hogy sok mellékhatása van, de bevállalnám hogy végre normális arcbőröm legyen. Kérdeztem azt is, hogy a lézeres kezeléseknek van-e egyáltalán értelme, de azt mondta hogy nem igazán, és utána mondta, hogy menjek vissza ősszel. Tehát érdemes-e próbálkozni a lézeres kezeléssekel pl www.dermahelp.hu , vagy legyen a Sotret? Manna termékeket is sokan ajánlották, de semmi változást nem tapasztaltam.

2016. aug. 28. 20:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem még fiatal koromban a Retin-A krém nagyon bevált. Durván pattanásos volt az arcom és semmi nem segített. Valakitől hallottam, hogy kintről sikerült Retin-A krémhez jutnia és az rendbe tette nagyon rövid idő alatt a bőrét.


Nem tudtam itthon én se beszerezni, de végül egy olasz körzeti orvos ismerősünk tudott akkor küldeni egy kartonnal, nem volt gondom azóta a pattanásokkal. Kb azonnal, másnapra már nem feszül, ahol a pattanástól dudorodott már és kb három-négy nap alatt el is lehet felejteni. Szépen lelapul és eltűnik tőle.


nemrég írtam itt egy hasonló kérdésre és később vissza írt valaki privátban, hogy neki nagyon jól bevált. (nyilván, azért ajánlottam mert ismerem a szert).


[link]

2016. aug. 29. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ilyen voltam kb 14 évesen és semmi nem segített.

Viszont a Retin-A pár nap alatt csodát tett !

Arról már nem készült képem amikor rendbe jött utána.


[link]

2016. aug. 29. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kozmetikusnál hámlasztás.
2016. aug. 29. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Velem azelőtt mindent kipróbáltak a kénes szappantól a bőrgyógyász ltal felírt kenőcsökön keresztül a kozmetikus mindenféle trükkös kezeléséig, de semmi nem segített. Még nagyobb pattanások jöttek ki ezektől. Csak amikor megkaptam a Retin-A krémet, az oldotta meg egydül a problémát. Akkoriban tizenéves voltam és a Retin-A rendbe tartott. Ez már sok évtizeddel ezelőtt volt és maradt még fél tubusnyi abból a nagyon régi krémből. Amikor valahol pattanás alkart kijönni, a Retin-A mindig segített.

Ezelőtt 10-15 évvel volt itt a házban egy nagyon finom szép arcú lány és megláttam rajta kezdődő csúnya pattanásokat. Adtam neki próbára borsónyit belőle egy kis tégely közepére. Legközelebb láttam és nem volt semmi bőrhibája már. Kérdeztem, gyorsan segített? Mondta, igen. Aki eddig használta, az mindenki dicséri.

2016. aug. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Írtátok páran a Retin A-t, de sehol nem találom neten, hogy honnan lehetne rendelni, pedig elég sokat keresgéltem. Esetleg valami ötlet?
2016. aug. 30. 11:56
 6/9 A kérdező kommentje:

Ezt találtam helyette, elvileg ugyanaz az összetevője mint a Retin A-nak. Vélemények?


[link]

2016. aug. 30. 12:54
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez az lehet, csak más néven forgalmazzák már.
2016. aug. 31. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Majd azért írd le a tapasztalatod, hogy okozott-e bőrpirosodást, hámlást, és milyen gyorsan tüntette el a mocsok pattanásokat! :) Hadd gyógyuljon tőle más is ha látja az eredményt.
2016. aug. 31. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
#8: Ok. Közben valaki ajánlotta itt az oldalon, hogy érdemes ebay-en is körbenézni, szóval valószínű onnan fogom rendelni. Van termék angliából, gyorsabban itt van, és szerintem megbízhatóbb is, mintha a világ másik végéről rendelném :).
2016. aug. 31. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!