Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Akinek a sima víz is kiszárítj...

Akinek a sima víz is kiszárítja az arcbőrét az milyen arctisztítót használjon?

Figyelt kérdés

*Tehát a felkenek valamit aztán vízzel lemosom dolog nem annyira jó nekem.


Csak korrektort és szemceruzát használok, így nem kell nagy sminklemosó hatás, csak simán a bőrtisztító hatása meglegyen.



2016. szept. 1. 05:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Valamit nagyon hülyén tanitottak meg veled. A viz nehogy kiszáritsa már az arcbőrt. Az a sok vegyianyag ami rákentek, na az árthat a bőrnek.
2016. szept. 1. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem a víz a felkent anyag ami száraz érzetet biztosít.De,ha úgy gondolod akkor használj arctejet és tonikot.
2016. szept. 1. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Használj olivaolajat - azzal mindenféle sminket le lehet mosni és az arcbörnek kimondottan jót tesz.
2016. szept. 1. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Habzó arclemosó, hidratáló tonik és hidratáló krém. Bőrtípusodnak megfelelően.
2016. szept. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
HAsználj hidratálókrémet.
2016. szept. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

úristen egyesek mekkora hülyeségeket tudnak írni. először is a sima víz NEM elég arctisztításra, még ha nincs rajtad smink, akkor se. habzó arclemosót semmiképp se használj, mert az csak mégjobban szárít. olívaolaj helyett pedig érdemes kifejezetten arclemosásra szánt olajat venni (pl. the body shop, balea, la roche posay,.. de van egy csomó) vagy arclemosó balzsamot (body shopnak ebből is van, kamillás, ezt az egyet tudom per pill). esetleg utána érzékeny bőrre való micellás víz és JÓ HIDRATÁLÓ. ennyi.

ha nagyon száraz a bőröd, használhatsz arcmaszkokat is, de figyelj az összetevőkre!

2016. szept. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Sunshinedoll ***** válasza:
94%

Pedig a víz szárítja az arcbőrt, főleg akkor, ha nem törlöd meg, hanem hagyod megszáradni. Transzepidermális vízveszteségnek hívják, és úgy zajlik, hogy ahogy a bőr felszínén lévő víz párolog, "kirántja" magával a bőrben lévő vizet is, illetve növeli a bőrön keresztüli párolgást. Ezen kívül a száraz időjárás, illetve a napkárosodás, és bármi, ami a bőr minőségét rontja, szintjén növeli a bőrön keresztüli vízveszteséget.

Szóval ez egyáltalán nem ritka, és persze, hogy szárít a víz, ez tudomány, nem a Mikulás. Használj géles, nem habzó arctisztítókat, a Baleának is van ilyen, nevetségesen olcsón, nem irritálja a bőrt, szépen tisztít, törölközővel szárítsd meg azonnal (ajánlom, hogy a törölköző olyan legyen, hogy csak arcra használod) utána meg kenj fel hidratáló krémet.

2016. szept. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem is nagyon száraz a bőröm, és a következő módszer vált be:


1: a smink nagy részét nedves törlőkendővel szedem le. Vannak kifejezetten arca való kendők, de a sima babapopsira való is jó. Ha a babák érzékeny bőrére is jó, akkor az arcomnak sem lesz baja tőle ;)

2: megmosom az arcomat az Alverde arcmosó habjával.

3. békénem az arcomat Alverde hidratáló krémmel.


A 2. és 3. lépést minden reggel és este, az 1.- t pedig csak este alkalmazom. A bőröm pedig puha és hidratált :) Igaz, nem keveset kísérleteztem mire megtaláltam a tökéletes módszert :)

2016. szept. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Akik nem igazán értették, hogy mit akartam kifejezni:

nem sima vízzel mosom az arcom, van arctisztítóm csak váltani szeretnék.

Sminket nem sokat használok, főleg az arcbőrömre nem, csak "napi koszt a levegőből", izzadságot meg ilyesmit kell letisztítani, erre kerestem új arctisztítót.


Azért írtam a vizet, mert a felkenős-lemosós tisztítókat, alaposan le kell mosni, nekem meg már az is kiszárítja nagyon a bőröm ha csak sima víz éri, ezért nem jó ha agyonmosom vízzel hogy leszedjek egy tisztítót vagy maszkot.


A többieknek köszönöm a tanácsokat.

2016. szept. 1. 18:01
 10/11 anonim ***** válasza:
akkor legközelebb fogalmazz értelmesebben és ne leszavazgass
2016. szept. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!