Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hajhullás ellen kinek mi vált be?

Hajhullás ellen kinek mi vált be?

Figyelt kérdés
Augusztusban született a babám, és tudom, hogy ilyenkor felborul a hormonháztartás, ennek hatására irdatlan mennyisègben hullik a hajam, de tènyleg nagyon durván. Mit lehetne vele kezdeni? :S

2016. dec. 20. 16:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

én először azt javasolnám, hogy vizsgáltasd ki magad. első körben elég egy vérvétel, esetleg góckutatás(fogászat, fül-orr-gége), nincs-e rejtett gyulladás, rossz fog ami kiválthatta. Végül endokrinológia. Ott meg tudják nézni van-e hormonális oka.


Ha tényleg nagy mennyiségben hullik a hajad, akkor annak van oka, ami nem csak annyi, hogy évszakváltáskor hullik a haj.

2016. dec. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szülés után közel 1 év, mire a hormonok helyreállnak (ezt mondta az orvos, védőnő).

Neten is ìrták, hogy ez az időszak hajhullással jár, de gondoltam, hátha van rá valami ellenszer, mert nagyon zavar.

2016. dec. 20. 18:23
 3/11 anonim ***** válasza:

Én úgy tudod, hogy a szoptató anyuka is szedhet cinket, de kérdezd meg a védőnődet. Vérvételt javaslom, vashiány esetén Neo-Ferro-Folgamma szedése, nem szabad tejet és gabonát enni a beszedése előtt 2, beszedése után 1 órával. Cink illetve B vitaminok szedése. Cink minimum 15 mg legyen naponta. Írj majd, ha van időd, hogy rendbejött-e a hajad.

Tudok samponokat is ajánlani. 100%ban természetes: Dr. Immun 1250 Ft/flakkon, patikában, neten és bioboltban rendelhető. Planktur 39 tonik (a sampon nagyon szárít), a koffein segít az új hajszálak növekedésében, illetve van még egy elég drága kúra 1 hónap 18 800 Ft, Renokin sampon, spray és balzsam.

2017. jan. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Anyukámnak egy gyógyszertárban kikevert Szalicil Coprici Benzoicum tartalmú hajszesz segített, de a cink, vas, b vitaminok, E és A vitamin bevitele a legfontosabb. Táplálkozz egészségesen! :) Sok örömöt a babával!:)
2017. jan. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, kipróbálom őket :)
2017. jan. 2. 21:25
 6/11 anonim ***** válasza:
Még a spirulina tabletta vagy őrőlt lenmag vagy halolaj is jó. Az omega 3 is segíti a haj egészségének megőrzését és a szívednek is jót teszel vele.
2017. jan. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha Pesten laksz, ahol nagyon klóros a víz, akkor vízszűrő és klórszűrős zuhanyfejet javaslok. A klór legtöbbeknél hajhullást okoz. Nem annyira drága. Itt egy weboldal: [link]

Vagy ásványvízet/tisztított vízet is melegíthetsz hajmosáshoz, és főzz ásványvízzel/tisztított vízzel.

2017. jan. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A gyógyszerészem szerint a Juvita multivitamin a legjobb.
2017. jan. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
JutaVit néven is fut.
2017. jan. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Találtam egy természetes összetevőkből álló vitamint a neten. Vitaking multivitamin a neve. Az egeszsegbolt.hu webáruházban kapható. 1hónapra 2000 Ft. De Herbária patikában is tudnak szerintem természetes alapú multivitamint adni.
2017. jan. 16. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!