Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pattanásos arc, megoldás?...

Pattanásos arc, megoldás? (Képpel,18/f)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

18 éves fiú vagyok (mindjárt 19), és kb. 9.-es korom óra kezdődött az egész pattanásos ceremónia... azóta sok mindent kipróbáltam, most 5-6 hónapja egy bőrgyógyász ajánlására: zinery-t reggel és differin este. Elején volt egy kis némi változás, voltak reményeim, de mostmár visszaállt minden a régi állapotokra... sajnos.


Amit rólam kell tudni:

-7-8 évet fociztam, most egyetemen vagyok ezért nem tudok annyira, szóval egészséges vagyok fizikailag (ha érdekes: ~172-5cm magas/~70-5kg)

-már 1-2 éve, hogy nem eszem "finomságokat", de látható, hogy nem segített. Mostanában néha sütit eszem, chipset, de kb. havi 1-2x maximum

-nincs: alkohol, cigi, drog... stb. (talán cigi volt 9 évesen egyszer apámmal :D, de 1 csepp alkohol sem nem drog)

-alszom rendesen, és alvás előtt nem tűröm magam (legalább) zuhany (de inkább fürdés) nélkül -> tehát higénia pipa :)


Szüleimről (mert sokan mondják, hogy genetika, öröklés stb.)

Megkérdeztem őket, hogy velük mi volt a helyzet, apámnak ritkán anyámnak még annál is ritkábban voltak pattanásai. Anyám szerint havi 2-3 kisebb pattanás volt az arcán vagy a nyakán, de nem több. Ugyanez a testvéreimmel, náluk volt egy kevés, de nem annyira mint nekem


Képet tudok privátban küldeni: főleg az arcom két oldala és az orrom körül + az állam

Január elején végzem a vizsgáimmal, azután gondoltam arra, hogy elmegyek valami megbízható/jó/okos/tapasztalt..stb.. orvoshoz/kozmetikushoz/emberhez aki tudja mi lenne a legjobb megoldás nekem. Szóval jöhetnek tippek az előző mondatnak megfelelő ember megtalálására :)

(Budapest körül)


Köszönök minden segítséget előre is.

Boldog Ünnepeket!



2016. dec. 29. 14:27
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Ja és az eddigi használt mód-gyógyszerek:

-zinerit+differin

-fogkrém

-szalicilsav (volt egy doki, aki.. inkább nem is mondom)

-betadin

-akneroxid

-mindenféle házi trükkök, pl. gőzölögtetés, citrom+szódab./élesztő

-teafaolaj

-vitaminok (ezt már csak néha az íze miatt szedtem tovább, néhány olyan, mint egy cukorka)

-stb.


-következő már komolyan mondom kénsav lesz :D

De ne értsetek félre, türelmesen vagyok és mindet és ami 1 hónap alatt tényleg semmi változást nem hozott, azt kukáztam.

Jaj és napi 1-2 liter folyadék (víz) is simán megvan.

2016. dec. 29. 14:35
 2/15 anonim válasza:
40%
Nekem a fekete szappan jött be, mióta használom már szinte egy sincs, vagy max. kisebbek.Szerintem próbáld ki, megéri:-)
2016. dec. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
És neked milyen volt a bőröd? Nekem ahol pattanásos, ott kicsit elterjedve piros foltos. Hasonló? :/
2016. dec. 29. 15:00
 4/15 anonim ***** válasza:

Kb.ilyen: [link]


Vagy durvább mint pl neki: [link] ?


Étrended milyen? Írtad hogy próbálsz nem enni dolgokat de azon belül. Zöldséggel, gyümölccsel hogy állsz? Naponta 2x arctisztítás meg van? Probiotikumot nem tudom szedtél e, de azt is érdemes lenne kipróbálnod.

2016. dec. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nekem az rengeteget segitett, hogy kozmetikushoz jartam 2 hetente arckezelesre meg egy nap legalabb 3x megmostam az arcom meleg vizzel. Szolarium is rengeteget segitett, borgyogyasz ajanlotta.

Nem artana endokrinologiara is elmenned, lehet valami hormonzavarod van.

2016. dec. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

#4:

Próbálok minél több gyümölcsöt enni, zöldséget talán nem annyira szoktam, max valami ebéd/reggeli mellé.


Elfelejtettem írni, az első doki egy doxycycline-t tartalmazó (vagy talán ez volt a neve) gyógyszert adott, ez nem kenőcs/krém.


Annyira nem durva, mint a második linkelt kép, kb. mint az első. Kipróbálom ezt a fekete cuccost is :) Köszönöm.


#5:

Megkérdezhetem, hogy melyik kozmetikushoz? (Ha Bp körüli), vagy endokrinológiára hol tudnék menni? Gondolom beutalós? :/

Szolizni nem szeretnék :), de ha nem marad más, persze beülhetek egyszer-kétszer. Neked is köszönöm :)

2016. dec. 29. 18:16
 7/15 anonim ***** válasza:
40%
Minden este mosd meg az arcod, radírozz heti 1x ( házi mód: méz/ olívaolaj és cukor) ,tonizálj. A telefonodat is tisztítsd, hiszen azon is vannak baktériumok. Sűrűn moss kezet, használhatsz kézfertőtlenítőt. A párnahuzatodat mosd sűrűn. Minden olyan tárgyat, ami az arcodhoz ér tisztíts! Remélem tudtam segíteni ezekkel a pici praktikákkal.:)
2016. dec. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket/véleményeket. Vizsgáim után szeretnék valami jó dokihoz menni. Ismertek egyet a közelben? (Budapest) Esetleg kozmetikus is jó lenne, de szeretnék a probléma gyökeréhez jutni. Az lenne az igazi :)
2016. dec. 29. 20:53
 9/15 anonim ***** válasza:
Akkor bőrgyógyász? Lehet allergiás reakciók ezek. Pl ha én cukros üdítőket iszom kipattogok, így van ez a sós, tejes dolgokkal is. Figyeld magad :)
2016. dec. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Izotretinoin.
2016. dec. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!