Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szőkítés vagy festés? Melyiket...

Szőkítés vagy festés? Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés
Nyáron szeretném először egy kicsit megváltoztatni a hajamat. Az, hogy milyen színű, hát elég nehéz kérdés valahol a szőke és a barna között, szürkés árnyalatú. A fodrászomnak elmondtam hogy ombre hajat szeretnék, de úgy, mint a napszítta haj, de mégis azért kicsit szőkébb legyen a vége, mint a töve. A fodrász azt mondta hogy a szőkítés jobban megviseli a hajat mintha befestetném a végét. PErsze ezt értem, de én viszont úgy gondolom ha a végét meg befestetem világossal akkor az egyeltalán nem lesz kiszőkülő és természetes hatású. Úgy értem egyrészt a tövét nem festetném be, tehát a festett vége kicsit érdekesen állna, hisz a festett hajnak (ez nem biztos én így láttam máson) van egy tipikus csillogása, vagy fényessége, és szerintem kicsit hülyén nézne ki, mert tényleg az én hajam szürkés színű és nem fényes kicsit sem. Meg hát ha befestetném azt nem fehet fokozatosan, hogy a vége a legvilágosabb és egyre sötétebb.. vagy igen? Mégis én jobban húzok a szőkítés felé, mert az taán természetesebb hatást kölcsönöz, hisz nem rak rá egy festékréteget hanem kiszívja- szárítja a hajat. Persze, értem hogy ez jobban megviselné a hajamat, de egy idő után csak kezelhetővé válik, nem? Szerintetek?

2017. jan. 7. 22:14
 1/2 anonim válasza:

A szokitestol kiszarad, szallni fog, eltoredezik!

A festestol is egy kicsit karosodik, de ez egy fokkal jobb:)

2017. jan. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Nekem is alapból világos barna a hajam és egy kicsit világosabb hajat szerettem volna tavaly nyárra. És mivel elég sok mindenre allergiás vagyok ezért kerestem egy kímélő hajfestéket (herbatint , már drogériában is lehet kapni), nekem ezzel csinált a fodrász ombrét és természetes hatású lett.

Ez a festék nem tartalmaz ammóniát és rezorcint és kevésbé károsítja a hajat fokozatosan világosítja a hajat ( az 1. festéstől ne várj csodát!) és nem kellett blansolni ( teljesen tönkre teszi a hajat)

2017. jan. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!