Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pattanások kezelése?

Pattanások kezelése?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 18 éves vagyok, és már évek óta küzdök a pattanásokkal. Hullámokban jön egyszerre több, aztán hirtelen jobb a helyzet, reménykedek, hogy talán vége,de mindig csalódnom kell. Én már mindenféle arclemosót kipróbáltam, egy ideje csak bio terméket használok meg teafaolajat, de semmi hatása. Voltam kétszer kozmetikusnál, de a második alkalomnál kipirosodott a bőröm, és orvoshoz kellett mennem vele, szóval kicsit elvette a kedvem, pedig az úgy gondolom, segített valamelyest. Bőrgyógyászhoz kellene mennem? Vagy valami házi praktika, amivel ezt elkerülhetném? Szívesebben maradnék a természetes hatóanyagok mellett, de ha nincs más megoldás, inkább orvoshoz fordulok. Mi a véleményetek? Köszönöm a válaszokat!

2017. febr. 22. 16:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Én anno pakolást csináltam rá. Éleszt+1db tojás+kávézaccot összekevertem és kb fél órát rajta hagytam az arcomon. Nekem nagyon bevált!!!!
2017. febr. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, mindenképp kipróbálom!
2017. febr. 23. 17:05
 3/4 A kérdező kommentje:

Nos, hátha valakinek segítségül szolgálgat:


Az előző válasz előtt, tegnap este régebbi ismeretek alapján bekevertem egy gyors pakolást (élesztő, reszelt uborka, víz, tej). Felvittem, a maradékot pedig bedobtam a hűtőbe másnapra. Ma este a neten találkoztam aktív szént tartalmazó pakolásokkal. Fogtam a tegnapi masszát, belekevertem egy összemorzsolt széntablettát, és bármiféle gondolkodás nélkül magamra kentem. Úgy voltam vele, hogy nem árthat. Azért olyan 10 perc után aggódni kezdtem, hogy nehogy befogja a bőröm, és ilyen undorító grafitszürke maradjak napokon át. Ezért hamarabb lemostam, mint kellett volna - utólag bánom. Már most látok egy kevés változást, mindenképp alkalmazom majd még, aztán jövök az eredményekkel.

2017. febr. 23. 23:32
 4/4 anonim ***** válasza:
A pattanás oka belső eredetű. A külsőleg alkalmazható kenceficék csak tűzoltásra szolgálnak. Értem ez alatt azt, hogy csökkenti a gyulladást mondjuk egy kamillás borogatás, de a gyökér okot az az a pattanás igazi okát nem kezeli. Ha szép arcbőrt szeretnél, akkor mindenképpen a kiváltó okot kell megszüntetni. Nagy valószínűséggel egy Vichy krém, hiába 5-6 ezer forint nem fog neked segíteni. Enyhe javulást "gyógyulást" okozhat, de tartós megoldást nem fog hozni, csak kidobott pénz. Ezt magamról tudom jól. Ha eredményt akarsz, akkor mindenképpen keress egy bőrgyógyászt, mond el a panaszodat. Ha úgy érzed, hogy az orvos nem figyel rád, hanyag veled, akkor válts orvost. Amennyiben gyógyszert ír fel, akkor az első időszakban a legtöbb embernél az arcbőr csúnyább lesz, majd fokozottan tisztul a bőröd. A teljes gyógyuláshoz azonban nagyon nagy türelem kell, mert ez az idő akár 1 évig is elhúzódhat majd. De ha betartod, amit mond és megfelelőn használod a felírt gyógyszereket és krémeket, akkor akár idővel teljesen tünetmentes is lehetsz.
2017. febr. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!