Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » 4 éve küszködök a pattanásokka...

4 éve küszködök a pattanásokkal, valaki aki hasonló cipőben járt? SEGÍTSETEK! Több infó lent

Figyelt kérdés

18 éves vagyok és elég problémás a bőröm. A homlokomon és a szám mellett/államon oldalt tele van az arcom pici bőr alatti pattanásokkal, ezek már terjednek a bal orcámra is. Ennek utánaolvastam és azt találtam,hogy ez malassezia folliculitis. Elméletileg ez gombás eredetű, a nizoral sampont gondoltam hogy kipróbálom. Nagyobb pattanások itt-ott elszórva az arcomon, nekik nincs konkrét helyük. Lehet arra fogni, hogy pubertálok, de már egyszerűen nem tudok tükörbe nézni. Kipróbáltam már egy csomó mindent, semmi nem segített tartósan. Antibiotikumot szedtem és kentem is, próbáltam FLP termékeket, Biodermát, a La Roche Posay effeclar duoja se segített. Mostanában inkább a természetes dolgok híve vagyok, kenegetem az arcom aloe verával, almaecettel, propolisszal de egyik se csinált radikális változást. A Lush herbalism arctisztítóját használom és a magnaminty maszkját, de szinte semmi. Jártam kozmetikushoz, de azon kívül hogy utána 1 hétig vállalhatlan a fejem semmi változás. Az ilcsi termékek se segítettek. Végigjártam a környék összes bőrorvosát, semmi használhatót nem mondanak,mindjárt mindenki antibiotikumot ír.

Lehet az étrendemmel van a gond? Gondolkodtam,hogy kipróbálom a vegán étrendet, nem fogyasztok semmi tejterméket és húst.

Már komolyan nem tudom mit tegyek, sírhatnékom van. Segítsetek. :(



2017. febr. 23. 11:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem férfi létemre volt problémás a bőröm. Zsíros volt, kisebb mitesszerek és szórványosan pattanások. Hát ha valaki, akkor én mindent kipróbáltam. Vichy, La Roche, Bioderma. De ezek tényleg csak a nagyon enyhe bőrproblémákon segítenek. Ennek ellenére egy csomag tonik+arclemosó+krém közel 15 ezer Ft, de nekem nem sokat értek. Ittam "csoda" teát, természetes gyógynövény alapú krémek. Aztán elegem lett mindenből és végül orvoshoz mentem. Én az isotretinoin teva gyógyszert és egy krémet, amit az orvos kevertetett ki nekem, a pontos nevét nem tudom. Nekem szépen helyre tette az arcomat, de a teljes gyógyuláshoz egy év kellett. Én is szedtem antibiotikumot, de az csak addig használt (nem teljes mértékben) amíg szedtem, ha abba hagytam, akkor a bőrprobléma újra előjött és talán még erősebben, mint előtte. Mindenesetre egy jó bőrgyógyászt, aki foglalkozik veled keress fel mindenképpen.
2017. febr. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
36%
Nem vegán, hanem egészséges étrendet kellene kipróbálni. Halat és tojást nyugodtan ehetsz, azok kifejezetten jók a bőrnek. A sovány hús is elmegy. Amiről le kell szokni, az a cukor és nem csak a szó szoros értelemben vett cukor, hanem minden, ami az emésztés során azzá alakul (a gyors lebomlású szénhidrátok).
2017. febr. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Én is izotretionint szedtem, nekem egyből azt írt fel a bőrgyógyász. Rendbeszedett, 1,5 éve hagytam abba, azóta nem nagyon van bajom :)
2017. febr. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Jól mondják előttem,egészséges étkezés,cukros ételek elhagyása,szénhidrát kerülése. Valamint az omega 6 zsírsav csökkentése,tejtermékek elhagyása.


Én már a 20-at is elhagytam,de rengeteg gyulladt,gennyes ragyák borították az arcomat,de kis pattanásokból sem volt hiány.Saját magamnak tapasztaltam ki mi a megoldás. Tényleg durván néztem ki,ezért döntöttem el,hogy hagyom a sok kenceficét,ami semmit se ért,nézzük mit okoz az étrendváltozás..tudni kell,hogy napi szinten ettem az édes pékárukat,édességeket,cukros üdítőt meg az olajos,fűszeres főtt ételeket,húsokat. Egyik napról a másikra csak zöldség,gyümölcs,paleo kenyéren,virslin kezdtem el élni és 2-3 nap után már nem jött ki új pattanás.Teljesen elhagytam a cukrot,még a kávéba se teszek. Kb 1 hét után olyan szép lett a bőröm,hogy nem is hittem el.Ha ezt tudtam volna előbb,mondj

2017. febr. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Jól mondják előttem,egészséges étkezés,cukros ételek elhagyása,szénhidrát kerülése. Valamint az omega 6 zsírsav csökkentése,tejtermékek elhagyása.


Én már a 20-at is elhagytam,de rengeteg gyulladt,gennyes ragyák borították az arcomat,de kis pattanásokból sem volt hiány.Saját magamnak tapasztaltam ki mi a megoldás. Tényleg durván néztem ki,ezért döntöttem el,hogy hagyom a sok kenceficét,ami semmit se ért,nézzük mit okoz az étrendváltozás..tudni kell,hogy napi szinten ettem az édes pékárukat,édességeket,cukros üdítőt meg az olajos,fűszeres főtt ételeket,húsokat. Egyik napról a másikra csak zöldség,gyümölcs,paleo kenyéren,virslin kezdtem el élni és 2-3 nap után már nem jött ki új pattanás.Teljesen elhagytam a cukrot,még a kávéba se teszek. Kb 1 hét után olyan szép lett a bőröm,hogy nem is hittem el.Ha ezt tudtam volna évekkel előbb..Semmi,de konkrétan semmi ragya nem jött ki akkor,miután átálltam.


Persze nehéz változatosan,finoman enni úgy,hogy elhagyod a fenti dolgokat és valószinűleg fogy is tőle az ember,de kit érdekel,ha végre nem úgy kelek fel minden nap,hogy megint a fél arcom gyulladt pattanásos. Elkezdtem szemezgetni azóta a paleoval,de tulajdonképpen már az is óriási hatást eredményez,ha elhagyod ezeket az összetevőket.Étolajban tocsogó ételek,tejtermék,cukor,szénhidrát,de abból is a finomítatlan,nagy glikémiás indexű étwlek. Próbáld ki tényleg,csak 1 hétig,hogy a fő táplálékod a zöldség,száraz húsok,gyümölcs,esetleg gluténmentes ételek,kenyér.Ilyet,hogy virsli pl egyél,laktató nekem nem ártott.Elvileg a tojás is rendben van.Hidd el használni fog.

2017. febr. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
57%
Fontos az étkezés is, és nyilván elősegíti majd azt, hogy az arcod rendbe jöjjön. DE! Nézz csak meg hány kövér erősen elhízott embernek baba bőre van. Soha egy pattanás se egy mitesszer. Ha valakinek egy helyes étrend látványos eredményes javulást hoz, akkor ott nagy valószínűséggel valamiféle allergia állhatott fenn. Azt egy bőrgyógyász látni fogja, ha ránéz az arcodra, hogy pattanások mire vezethetőek vissza. Ha nem tud konkrét tanácsot vagy gyógyszert adni, akkor vérvétel és allergia vizsgálat. Ha olyan problémától vagy pattanásos, ami nem a rossz étkezi szokásodból ered, akkor ehetsz, ihatsz bármit, mert nem az étellel van baj. Nyilván sok embernek segít a helyes táplálkozás és javít az arcbőr kinézetén, de ez a legtöbb esetben nem így van. Ha egy jó étkezéssel megoldható lenne a pattanásos bőr orvoslása, akkor nem lenne annyi arclemosó, tonik és krém. Akkor mindenkinek azt kellene csak tenni, hogy nem eszik zsíros fűszeres ételt és nem iszik üdítőt.
2017. febr. 24. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Utolsó, abban is van igazság, amit te írsz, de el kellett volna olvasni a leírást, mielőtt válaszolsz.

A kérdező járt orvosnál, de azok csak antibiotikumot írtak fel neki.

A válaszodból úgy tűnik, mintha a túlsúly nem lenne probléma. Igen, mindenki máshogy reagál a cukorra, vki pattanásos, vki kövér lesz, másnak érrendszeri gondjai lesznek vagy a fogait rohasztja ki nagyon hamar. A lényeg az, hogy a cukor káros az egészségre. Persze akadnak kivételek, alkoholistát és láncdohányost is ismerek, aki 40 éve nyomja és nem látszik rajta, de nem ez az általános.

Azt, hogy jó étkezéssel megoldhatóak lennének-e a betegségek, nem tudjuk, mert az emberek nagy többsége nem eszik egészségesen, inkább gyógyszereket szed és krémeket keneget magára, minthogy lemondjon a szemét kajákról, ezért van annyi arclemosó, tonik és krém. Ha megnézed a paleo fórumokat, ahol recepteket osztanak meg, ott is mindenféle mesterséges anyagokkal pótolják a cukrot, már aki, vki simán beírja a receptbe, hogy x gramm cukor... Nem akarom Norbit idézni, de abban igaza van, hogy elég addiktív dolog, emellett teljesen felesleges és káros.

2017. febr. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hasznos válaszokat!
2017. febr. 25. 11:22
 9/12 Betti1122 válasza:
Szia,én is minden terméket minden dolgot az arcomra kentem és én tegnap életembem elöször elmentem szoláriumba és elmúlt az összes pattanásom !Lehet hogy hiányzik a szervezetednek a D -vitamin probáld ki egy probát meg ér! Énis nagyon meg lepödtem !szolárium után egy nap múlva már látszott a változás!És ha azt veszünk nem olyan drága a szolárium!És ha már ez sem vállik be menj el bőrgyógyászhoz!
2017. febr. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Kedves Kérdező! Bár én a te életkorod duplája vagyok, de 14 ÉVIG szenvedtem hasonló bőrbetegséggel. Nekem azt mondták, rozacea. Nem is igazán pattanások voltak, inkább ronda piros pöttyös, foltos, hámló valamik. Nem tudom megmondani, hogy hány bőrgyógyásznál jártam, állami és maszek is volt köztük, teletömtek antibiotikummal, 9 hónapon át szedtem, tönkrement az emésztőrendszerem tőle, de nem gyógyultam meg. Mindig csak átmeneti volt a javulás. Én is használtam ezeket a krémeket, a La Roche, Bioderma, Oxicort sprayt is kaptam, Dalacin folyadékot, meg még ki tudja, mi mindent. Aztán 2,5 éve kiderült, hogy refluxom van, akkor átváltottam növényi, vegán étrendre és már önmagában attól, hogy elhagytam az állati eredetű termékeket, kicsit javulni látszott a bőröm állapota.

Az igazi javulást azonban az igazi bőrgyógyász megtalálása hozta meg, amit egy vegán lány ajánlott, akinek szintén ez volt a baja és rendbehozta teljesen.

[link]

Ő Dr. Sólyom Katalin, az Allee mellett rendel és alkalmanként 10.000 Ft. volt még tavaly nála egy vizsgálat. Szerintem ez nem drága, főleg azért nem mert nem hív vissza két hetente, vagy havonta, csak fél évente kell hozzá visszamenni. Kiderült, hogy a demodex atka okozza a rozáceát és ezt kellett kiírtani nagy erőkkel. Sok-sok időbe telt, vagyis lassan 2 éve lesz, hogy először jártam nála, mostmár úgy tűnik, hogy meggyógyultam. Már 2 hét kezelés után látszott a javulás. Nem hittem el, hogy gyógyszer nélkül is meg lehet gyógyulni, vagy hogy egyáltalán valaha is meggyógyulok. Minden egyes nap, amikor tükörbe nézek, hálás vagyok a doktornőnek és a vegán étrendnek, mert ezek együtt hozták meg a kívánt gyógyulást. De az is segített, hogy a glutént teljesen elhagytam, azóta mégjobb az eredmény. :)

Nagyon ajánlom a doktornőt, mert ő mélyen a bőr mélyéből mintát vesz és mikroszkóp alá teszi. Megmutatja, ahogy az atkák ott topzódnak a bőrödben, mocorognak. Elég undi, de cserébe tud segíteni, hogy eltünjenek.

Sok sikert kívánok! :)

2017. febr. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!