Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mi a legjobb pattanásos bőrre?

Mi a legjobb pattanásos bőrre?

Figyelt kérdés

18/L

Sok, és gyulladt pattanásaim vannak. Nem sminkelem magam, nem használok semmiféle alapozót vagy korrektort. Avonos arclemosót, és tonikot használok, de ezektől inkább csak puhább lesz a bőröm de a pattanások mindig ott vannak, és újra előjönnek. Mit tehetnék?? :(


2017. márc. 4. 15:46
1 2
 1/12 anonim válasza:
Orvosnál irass fel Zynerit-et, ez egy antibiotikumos lötty, amit esténként és reggelenként lehet használni (én pl sminkelek, szóval csak este használom, de ígyis hatalmas a változás). nekem 1 hónap alatt szinte megszüntette a pattanásokat, hébe-hóba kijön 1-2, de az csak azért mert rendszertelenül kenegetem az arcomat. tehát ha sikeres akarsz ezzel lenni, minden nap használd.
2017. márc. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! :)
2017. márc. 4. 16:12
 3/12 anonim válasza:
(előző vagyok), otthoni megoldásként a méz nagyon jót tesz a bőrnek és a tejföl is, pakolásként használhatod mindennap, az is nagy segítség lesz. [link]
2017. márc. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Avont felejtsd el. Az nem minőség és cserébe drága is. Inkább próbálj ki valamilyen hámlasztót(pl BHA-s). Az egy idő után szépen rendbe teszi a bőröd.
2017. márc. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Bocsi nem akarok offolni, de én is próbáltam a zyneritet, rendszeresen használtam , és semmi javulást sem fedeztem fel , sőt zsírosabb lett a bőröm. Nem értem MEg, főleg ha a szagàt is belevesszük, amitől szoszerint felfordult a gyomrom
2017. márc. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
első vagyok. igen, a szaga tényleg valami borzasztó, de nem olyan drága ahhoz képest, hogy mindent helyrehoz. és persze, lesznek akiknek nem hat, mert mindenkinek más a bőre, de szerintem kipróbálhatnád, mert ha segít azzal sokat nyersz, ha nem, akkor csak egy ezrest veszítesz
2017. márc. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
44%

Antibiotikum,tejfölös pakolás...ez vicc. Kipróbálhatsz ezer krémet, természetesebbnél természetesebb trutymókat,azok a gyulladások bizony újból és újból elő fognak jönni.Miért?Mert ezek nem a problémáidat szüntetik meg,csak a meglévőket próbálják kezelni.Csak mire eljutnál oda,hogy a kezelés használjon,addig vagy öt másik gyulladt ragyád lesz és azokat is "kezelheted" tovább.


Akinek sok gyulladt pattanása van,annak csak egy étrendváltozás javíthat látványosan a bőrén.Pont.Minden más csak mellébeszélés. Először is el kell hagyni a cukros ételeket,italokat. Én már a kávét is cukor nélkül iszom. Minden amiben sok cukor van,az kerülendő.Neten rá tudsz keresni milyen is a "cukros arc vagy cukor arc",amikor a szervezetedben lévő rengeteg szénhidrát az arcodra is kiül.

Minden ami tocsog az étolajtól,ugyancsak kerülendő.Kerüld az omega6 zsírsavat,rengeteg étel tele van vele,inkább az omega3 zsírsavat vidd be a szervezetbe.

Tejtermékek megint csak kihozhatják a pattanásokat. Glutén úgyszintén.


Neked kell kitapasztalni,hogy mely összetevőre reagál így a szervezeted,a cukor és omega6 fogyasztásod minimalizálása biztos javítani fog a bőrödön 2-3 héten belül. Persze bizonyos ételekeből meg fogyassz többet,zöldség,száraz hús,gyümölcs mind mehet.

Ha meg már lemennek a gyulladások és nem is jönnek elő újak,akkor nyer értelmet a sok kencefice.Egy gyulladásos bőrön semmit se érnek de ha kiiktatod a gyulladások,pattanások okát,akkor már "felületi" kezelésként érnek is valamit.

2017. márc. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

megint az első vagyok.

mindenképpen menj el kozmetikushoz, mert az is lehet, hogy hormonális a probléma és akkor fel ír rá valamit. De ki tudja

az előttem lévőnek: nem vicc, mert nekem ezek segítettek a gyulladt helyeken. mindenkinek más jön be, én csak tapasztalatból beszéltem.

2017. márc. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Dehogynem vicc.Ez egy alkoholtól tocsogó antibiotikumos lötty,ami leszárítja a fél arcodat és még káros is hosszútávon. Akinek enyhén aknés az arca kenje rá azt elmúlik az a 2 pattanás havonta,de akinek " sok gyulladt pattanása" van,annak méreg lesz hosszútávon,ha eljut odáig és nem okoz irritált vörös arcot már az első egy-két alkalom után. Tehát káros,vagy bejön vagy nem és nem csinál semmit a kiváltó okokkal.
2017. márc. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem csak kívülről kell kezelni a problémát,hanem belülről is. Igaza van a 7 nek. Nekem például a tejtől szokotak kijönni a pattanásaim. Amellett hogy kenegeted az arcodat meg ilyesmik. Figyelj a táplálkozásodra is. Sok vitamint vigyél be a szervezeted be. Én a kamilát tudom ajánlani,mint gyulladás csökkentő.Főzől kamillateát. És egy vatta pamacs segítségével lemosod vele az arcodat.

És alakíts ki egy arcápolási rutint is. És összevissza ne használj annyi kence ficét rá.

2017. márc. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!