Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A sima korpás és zsíros...

A sima korpás és zsíros korpás fejbőrt hogyan tudom megkülönböztetni, mindkettőhöz más típusú sampon kell?

Figyelt kérdés
Azért is sem könnyű szerintem,mert egyébként a sima korpás fejbőr is zsírosodhat pár nap alatt (általában ezt teszi), mint ahogy a zsíros korpás haj is. Tehát hogyan lehet megkülönböztetni. A piacon jelenleg szinte csak sima korpás fejbőrre van sampon, zsíros korpára kettőt ismerek csak. Még csak most kezdik kifejleszteni a zsíros korpás fejbőrre a termékeket,mert eddig nem tudták hogy létezik ilyen fejbőr? Azért is fontos nekem ez a kérdés,mert nem tudom nekem melyik lehet, mindentől korpás maradok, amitől meg nem 1 nap alatt zsírosodok.

2017. ápr. 22. 11:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Hogyhogy hogy? A korpás hámlón hullik, száraz és viszket. A zsíros korpás fejbőrön meg egy sárgás zsíros réteg képződik, aminek jellegzetes szaga is van, és csepp alakú apró korpa képződése jellemzi. Szerintem elég jellegzetesen megkülönböztethető mindkettő.


Amúgy nyugi, a zsíros korpára való termékek közül se vált be nekem semmi. Egy volt, amit kivontak a forgalomból. A többi csak hámlasztás címén lemarta a fejbőröm és még jobban irritált lett. Sima csecsemőknek való mindenmentes sampon bánt engem a legkevésbé, illóolajokkal kombinálva.

2017. ápr. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Az jó,mert nálam mindkét tünet jellemző.
2017. ápr. 22. 12:29
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálam úgy kezdődik, hogy ha irritatív samponnal mosom, akkor már szárítás után hámlik, mintha száraz korpa lenne, de másnapra meg bezsírosodik és kezdődik a csepp alakú zsíros korpa képződése.
2017. ápr. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nekem sajnos pikkelysömöröm is van,de az csak a homlokomon jön elő,viszont erősen hámlik. Amúgy mindenféle korpásodás elleni sampontól már 2 nap alatt kenyérre lehetne kenni a zsírt a hajamból. Habár csökkent mindig a korpa,de a zsírosodás erősödött,pedig az előírásnak megfelelően mosom.
2017. ápr. 22. 13:38
 5/5 anonim ***** válasza:

Hormonokat nézettél már?

Nálam a mindenmentes samponok úgy ahogy működnek.

2017. ápr. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!