Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hány %-os oxival szivassam le...

Hány %-os oxival szivassam le a hajtoveimet, higy ne legyen sárga, és befogja utna a szőke festek?

Figyelt kérdés
Eddig 12%-osat használtam, tudom tudom nem szabad... Gondoltam hatha ezzel normalis szőke lesz, és befogja a festek, de sajnos a toveim mindig sárgák, akármit csinálok. Hany %-os oxival szivassam?

2017. ápr. 30. 23:31
 1/10 anonim ***** válasza:
26%
Oxival... Tudod te, mi az az Oxi? Nézz utána. Oxi?
2017. ápr. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%
Mennyire sötét az eredeti színed? Amúgy teljesen felesleges 12%-eset használni, elég a 9-el leszívni a tövét, a festékhez meg a 3-as is bőven elég. A töved meg még jó hogy sárga marad, a sötét hajból mire sárgaság nélküli fehérszőke lenne leégne az egész, egy szál hajad nem maradna. Pont ezért kell rá a hamvas festék.
2017. máj. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még annyi hogy pont ezért nem fogja be a festék, mert a 12-es oxival már eleve túl porózus lett a hajad, a festéshez meg még kitudja hányas oxit használsz. Ez túl sok, az erősebb oxi nem jelenti azt hogy szőkébb lesz vagy jobban fog majd a festék. Pont az ellenkezője. A sárga hajra már felesleges 3-asnál erősebbet használni.
2017. máj. 1. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A szőke hajat nem mindig elég csak leszivatni és befesteni. Színt korrigálni is kell. Nekem amikor besárgult a fodrászom hamvasította talán. Már nem emlékszem pontosan. Jobb elsőre fodrászt felkeresni ha hajszínt változtatsz.
2017. máj. 1. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
Mennyire sötét már az,aki az első válaszolót lepontozta...
2017. máj. 1. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Elso: Hidrogen peroxid.

Miert ne hivhatnam oxinak?

tobbiek: Elsore fodrasz csinalta, de mar magamnak akarom a lenott reszeket. Hasznalok hamvasitot, de a sarga reszeket nem hamvasitja ki, csak a szoket, es igy még nagyobb az eltérés

2017. máj. 1. 10:14
 7/10 anonim ***** válasza:
17%
Mert az Oxi egy 15-20 éve felfuttatott (ragya)kozmetikai márka volt.
2017. máj. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%

Ha rajtad kívül mindenki érti a kérdező által használt oxi jelentését, akkor nem veled van a baj?


Kérdező, ez egy lépésben nem fog megtörténni. Én bolti festékkel csinálom, 9-es oxi és szőkítőpor, ez kiszedi Donald Trump színűre és erre kenem a hamvas színű hajfestéket.

2017. máj. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Utolso:

Csak egyszer szoktad kiszivatni festés elott?

A 9%-os oxi hogyhogy szokebbre csinalja mint a 12%-os?

En eddig azt hittem, minél erosebb, annál kevesbe less sarga..

2017. máj. 1. 12:30
 10/10 anonim ***** válasza:
Már a második válaszomban leírtam, hogy miért nem. Az oxi arra van, hogy felnyissa a hajszerkezeted, és a festék/szőkítőpor betudjon hatolni. Igaz, hogy minél erősebb annál hamarabban hat, de a színen nem változtat, hogy fél óráig van rajta 12-es oxival vagy egy óráig 6-ossal. Ugyanúgy sárga lesz, ami kell is, mert ha annál tovább szívná, leolvadna az egész hajad. Ezért égetik le sokan a hajukat, mert azt hiszik hogy a hamvasszőke árnyalatot szőkítéssel lehet elérni, és addig szívják a már amúgy is világos hajat amíg le nem törik a fél hajuk. A sárga tő tökéletes alap, csak rá kéne tenni egy jó hamvas festéket. De ezt már az előző válaszomban is leírtam.
2017. máj. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!