Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen illólajokat ajánlotok...

Milyen illólajokat ajánlotok hajra?

Figyelt kérdés
Melyik miért jó és hogyan kell használni?

2017. aug. 1. 17:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Hajra nem szokás szerintem, inkább fejbőrre. A fejbőrbe beszívódnak a hatóanyagok és annak megfelelően, hogy melyik illót használjuk, lehet például hajnövesztésre, dúsításhoz, gombaölőnek használni.

Sok mindentől függ az, hogy neked melyik illóolaj lenne jó. Zsíros, normál vagy száraz típusú fejbőr, haj? Korpás?

Mire szeretnéd egyáltalán használni?

2017. aug. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Megkaptam az üzenetedet, itt válaszolok.


Itt egy kérdezőnek válaszoltam illóolaj témában elég sokat, most nem akarom még egyszer begépelni, ezért megadom a linket:

https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__egyeb-kerdesek__79035..


Jó lenne, ha ezt alaposan átrágnád, olvasd el az ott megadott linkeken található írásokat is.


A haj állapota sokszor belső, akár lappangó okokra vezethető vissza.


Amennyiben zsíros a fejbőr és haj, akkor első körben a csalánteával történő hajmosást javasolnám, ha nem vagy arra allergiás.


Egy nagyon idős ismerősömnek annyira ki volt hullva a haja, hogy parókát kezdett hordani, majd váltott: inkább csalánteával mosott hajat, amitől annyira újranőtt a haj, hogy nem volt szüksége a parókára!!!


Úgy tudom, hogy a csalántea zsíros fejbőrre is jó.


Plusz - ha szabad javasolni - ajánlom még a fordított pózban végzett fejmasszázst. Az egyéb masszázsok is jók, vannak erről könyvek is, ha érdekel.


Pl.: [link]


Írd be a youtube keresőbe: "inverse method for hair growth". (Vannak ellenjavallatai is, azoknak nézz utána légy szíves.)


Illóolajokkal kapcsolatban itt is érdemes szétnézned, személyes tapasztalatokat is olvashatsz:

[link]


A rozmaring illóolaj oldalát adtam meg, azért, mert azt szokták használni dúsításhoz, növesztéshez, stb. Más illóolajak is hasznosak lehetnek, de valamibe érdemes belekeverni, én a helyedben nem olajba keverném, hanem például valamilyen növényi pépbe.


A zsíros fejbőr, haj esetében ajánlanám a gyakori fej-hajmosást. Régebben azt gondolták, hogy az zsírosít, de az is fontos, hogy hogyan, milyen technikával és milyen anyaggal mossuk a hajunkat. Nem tudom, hogy neked elég lenne-e a mindennapos hajmosás csalánteával - ezt érdemes lenne kipróbálnod.


Tehát fontos a fejmosás a kezdeti időben (a kúra alatt) akár mindennap vagy 2 naponta, mert ha a zsír-olaj, plusz ami abban van nincs lemosva, akkor a hajhagymákba visszajutnak azok az anyagok, amelyeket a szervezet már kiválasztott!!! Tehát salakanyagok jutnak a hajhagymákba olyankor és az bizony okozhatja a hajszálak elgyengülését, érthető módon, hiszen olyankor nem tápanyagokhoz jut, hanem salakanyagokhoz.


Amikor pedig megszűnik a probléma és mondjuk normál lesz a fejbőröd és hajad, akkor azt észre kell venni, mert a normálnak nem olyan ápolás szükséges, mint a zsírosnak.

2017. aug. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyire vagy otthon az ebayen, de van egy nagyon jó kínai cucc, Andrea a márkája. Olyasmi, mint egy illóolaj, gyömbér van benne, ginzeng meg még pár természetes olaj. A samponodba kell belekeverni. A hajhullást szinte azonnal megszünteti és nagyon jól rendbe szedi a fejbőrt is, használja jó pár ismerősöm, mindenkinek csodát tett a hajával. Anyukám kopasz foltját 2 hónap alatt teljesen rendbe hozta.
2017. aug. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!