Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Lanyok es nok! Mibol allnak a...

Lanyok es nok! Mibol allnak a szepsegapolasi rutinjaitok?

Figyelt kérdés

Ertem ez alatt a haj- es borapolast.


Nekem a haj: 2-3-4 naponta megmosom, progamoktol fugg , milyen idokozonkent. 2. nap utan szarazsampont hasznalok. Mindennap a hajvegekre arganolajos hajolajat hasznalok. Hajmosasnal samponozok, utana hamvasito samponnal a szoke reszt atdorzsolom, amig all, borotvalkozom. Majd balzsamozok, leoblitem. Heti egyszer hajpakolast hasznalok.

Szaritas utan teszek a vegekre hajmosasutani kremet, majd 1-2 oraval kesobb az argan olajosbol is dorzsolok be.


Az arcborom: mindennap minimum ketszer mosakszom, reggelente es smink eltavolitas utan micellas vizzel attorlom. Heti egyszer arcradirozok.


Testapolot nem hasznalok, kiveve telen, mivel extra durvan szaraz szokott lenni a borom.



2017. aug. 7. 21:01
 1/4 anonim válasza:
40%

Én hajat 2-3 naponta mosok, de nekem is függ a programoktól.

Sampont 2 félét használok, az egyik az bőrgyógyász által ajánlott, mert elég problémás a bőröm. Aztán keratinos balzsam. Mosás után még felteszek egy 20 percre egy Kallos hajpakolást, mert szőke ombre a hajam és eléggé kiszárította a szőkítés. Mostanában fel szoktam dobni egy kis rózsaszín árnyalattal, akkor azt belekeverem a pakolásba és fenn hagyom 20 percre fél órára. (így egy tök szép, nem tömény rózsaszín, hanem egy pasztelesebb rosegolt színt kapok, amúgy schwarzkopfos kimoshatós színező)

Ezt lemosom, aztán hagyom kicsit száradni. Utána fújok rá got2be hővédőt szárítás előtt, és megszárítom. Ezután hajvégápoló olaj. Vettem régebben keratinos sprayt is ami szintén schwarzkopf, de az összetevők közt ennél meg a hővédőnél is láttam szilikont az összetevők közt, szóval csak a hővédőt használom most.


Arcápoláshoz meg annyit, hogy zsíros és miteszeres a bőröm, szóval vannak tisztító zseléim, arcradírom, tonikom, iszapos pakolásom, micellás vizem, ilyesmik. De abban nincs rutin, ha úgy érzem muszáj valamivel letörölnöm vagy lemosni az arcom, akkor használom őket, hogy ne legyen zsíros a bőröm mert elég kellemetlen érzés.

Amúgy meg ami minden nap van az az esti micellás vizes sminklemosás és ennyi.

2017. aug. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%

Hajmosás: mindennap, utána legtöbbször balzsam, heti 2x pakolás.


Arcápolás:

1. sminklemosás (cold cream-mel) - este

2. arcmosás (Bliss)

3. BHA v. AHA, amelyik épp soros (Geek & Gorgeous)

4. Tonizálás (Bioderma)

5. Booster (TBS)

6. Esszencia (Yves Rocher)

7. Szérum (The Ordinary)

- itt néha beiktatok egy szövetmaszkot, ha van időm

8. szemkrém (Bobbi Brown)

9. arckrém (DermaTopix)

10. SPF - reggel (La Roche Posay)

2017. aug. 8. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
40%

Haj:

Minden 2. nap hajat mosok.

A kedvenc samponom a Kevin Murphy Blonde Angel Wash, balzsamból az Angel Rinse-t használom, de azt van, hogy kihagyom.

Utána minden második mosásnál (tehát hetente 2-3 alkalommal) teszek rá pakolást (vagy a Kevin Murphy Blonde Angel-jét, vagy a LUSH-tól a Roots pakolást. Utána a nedves hajamra fújók kétféle ápolósprayt ( KM Young Again és Body Mass).

Ha hajszárítózok, teszek rá hővédőt, de ha hajmosás után már nincs dolgom, leginkább hagyom megszáradni magától.


Arcbőr:

Reggel és este áttörlöm az arcomat és a szempilláim tövét micellás vízzel, ezzel le is mosom a sminket (Bioderma Sensibio). Utána bekenem hidratáló krémmel (Clinique).

Heti két alkalommal használok arcmaszkot, de ebből sok fajta van itthon (The Body Shop, Clinique, Pure Clay maszkok, Glam Glow, LUSH, Yves Rocher), egyszer használok arcradírt.


Testápolás:

Testápolók közül a kedvenceim a LUSH és a The Body Shop termékei (testvajakat onnan jobban szeretem), az utóbbiért különösen rajongok. Nem szoktam minden nap bekenni magam, bár tudom, hogy kicsit száraz a bőröm.

Testradírt hetente egyszer használok, most éppen a TBS-től a kókuszosat.

2017. aug. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat! :)
2017. aug. 8. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!