Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Durva, sprőd hajból lágy és...

Durva, sprőd hajból lágy és selymes. Lehetséges?

Figyelt kérdés

Az lenne a "nagy" problémám, hogy utálom a hajamat. De komolyan, mi sosem voltunk meg jól. Sehogy sem áll, túl sűrű, vastag. Van, amikor olyan kedve van "kibolyhosodik". Ezt értem az olyan állapotra, ami párás időben szokott történni a hajjal, csak az én drága hajam kénye-kedve szerint cselekszik.

Hiába ápolom, fénytelen, erősen sérült, száraz. Olyan, mint egy durva hidrogénperoxidos kezelés után, csakhogy sosem festettem.

Jó márkájú hajvasalót használok, hővédő sprayt (ami nem tudom mennyit segít) és sosem érem a kívánt hatást.

Ha valakinek volt ugyanilyen problémája vagy tudna javasolni valamit, azt szívesen fogadnám. Köszönöm!


Körülbelül ilyen a hajam vasalás után: (Előtte szörnyűbb)


[link]


(Az alját kell nézni)


És szeretném ha legalább megközelítené ezt az állapotot a hajam:


[link]



2017. aug. 11. 22:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Próbáld meg az olíva olajos hajpakolást.

Plusz nagyon fontosak a bevitt vitaminok [link] és az egészséges táplálkozás is.

2017. aug. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Próbáld meg a kókuszolajos hajpakolást attól fényesebb és selymesebb lesz!
2017. aug. 12. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mert nem megfelelően használod a hajvasalót.Egy fodrász ki tudja vasalni olyanra a hajad mint ami a második képen van.Érdemes lenne vele csináltatni

vagy legalább egyszer megfigyelni, hogy ő hogyan csinálja.

Viszonylag vékony tincsekett válassz le, jól fésüld át.Tegyél egy sűrű fogú fésűt a tincsbe és azt vezesd a vasaló előtt.

Viszonylag lassan de egyenletesen vezesd a vasalót, így egy tincsen elegendő egyszer végighúznod, esetleg kétszer.

Ha sok hajad van az macerás és eltarthad egy darabig.

Ha sikerül és egy napig nem éri semmilyen pára utána akár 4-5napig is tart.

2017. aug. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1.nem jól mosol hajat! Kétszer sampon ALAPOSAN kiöblít majd balzsamot rajtahagyod és ALAPOSAN kiöblít. Ezeket a saját hibáim miatt írom mert én kb 14 éves koromig csak egyszer mostam át a hajan aztán a balzsam és akkor jöttem rá hogy mivel nem mostam ki alaposan a koszt a hajamból igy nézett ki nekem is mint a fenti képen. De mai napig elő fordul hogy a balzsamot néha nem öblítem sokáig aztán úgy néz ki a hajam mint fent.

2. Ha ezek nem használnak használj extrszűz kókusz olajat vagy olivaolajat ricinus olajat vagy ezek keverékét de ezt 3* is kikell samponozni.

3. Szedj hajvitamint igyál rengeteg vizet.

4. Lehet a hővédőtől lesz ilyen a hajad én a gliss kur nem kimosós balzsamjával jártam így, nem hogy sima lett volna a hajam kócos szálkás fo s lett.

5. Hajadat vékony tincsekre válaszd és lassan húzd a vasalót a tincsen mert ez hatékonyabb és nem olyan káros minthogy 4-5 ször gyorsan áthúzod mert igy jobban égeted.

6. Használhatsz még hajvégápolót az sose árt.

2017. aug. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nagyon hasznosak és megfogadom őket, lehet update-olok is ha nem felejtem el :D

Hajpakolást használok, mégpedig kicsit macerásat heti egyszer: Kallos Keratin hajpakolás alap + ricinus olaj + kókuszolaj+ argánolaj


Hajvégápolót is használtam, de nem elég jót. Most viszont találtam egy állítólagos csodaszert,így azt kipróbálom.

2017. aug. 13. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!