Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Intim cukorpasztás szőrtelenít...

Intim cukorpasztás szőrtelenítés után begyulladtak a szőrtüsszőim és kicsi piros pöttyök jöttek ki rajtam. Szerintetek forduljak bőrgyógyászhoz vagy valamilyen krémet használjak?

Figyelt kérdés
2017. aug. 13. 18:35
 1/2 anonim válasza:
Az normalis, ha begyulladnak, nekem is beszoktak, pedig en CSAK gyantat hasznalok mindenhol. Nekem altalaban masnap estere alig latszik, harmadnap mar egyaltalan :). A kicsi piros pottyok ott jottek ki ahol gyantaztad? Egyebkent DMekben es rossmannokban lehet kapni szortelenites utani nyugtato kremeket.
2017. aug. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Ignis Subdialis ***** válasza:

Ez általános jelenség, ez is egy oka annak, hogy egyre hangosabb kampány folyik az intim szőrtelenítés ellen. Persze egyelőre még csak Nyugaton, ott van pénz kutatásokra. Szóval ha utána akarsz nézni, akkor van erről bőven anyag angolul, a gyulladás meg a szőrbenövés csak a legenyhébb "mellékhatások", de a fekélyek, különböző fertőzések, meg a szőrtelenítési balesetek (égés, vágás) komolyabb okok már.

Sajnos ha bőrgyógyászhoz fordulsz, akkor nagy valószínűséggel már a magyarországi is húzni fogja a száját, hogy minek keresed magadnak a bajt, úgyhogy ezt inkább házilag oldd meg, de ha tartósan fennáll a gyulladás (pl. egy hét) vagy kiderül hogy valamilyen komolyabb sérülést is okoztál magadnak, akkor tényleg menj bőrgyógyászhoz vagy sebészetre, hogy ellássanak.

A Bepanthen krém egyébként segíti a sebgyógyulást, hámosodást, de igazából a Bepanthen Plus lenne jó, mert abban fertőtlenítőszer is van, csak hát éppen ezért tilos a genitáliák környékén használni. Az aloe vera levelének a belseje is csillapíthatja a gyulladást.

2017. aug. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!