Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Lehetséges, hogy otthon...

Lehetséges, hogy otthon fessem be a hajam világos hamvas (szinte fehér) szőkére? Akár folyamatosan, samponokkal?

Figyelt kérdés

Az eredeti(és mostani hajszínem) sötétszőke.

Fodrászhoz menjek,vagy otthon is el lehet érni ezt a színt?Ha igen,akkor a drogériás termékek közül melyik a legjobb?Az interneten láttam egy egy szőkítő Manic Panic-es terméket,mit hallottatok róla?Arra vagyok még kíváncsi,hogy ha rendszeresen használok egy boltban kapható szőkítő sampont,és mellé hamvasító sampont,akkor a hajszínem mennyire fog megváltozni?

Köszönöm a válaszokat előre is,és remélem senkit sem bánt,hogy én a hajszínemmel törődök,mások pedig meghalnak.



2017. szept. 17. 20:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A szőkítő sampon és hamvasító nem fogja szőkíteni a hajad,abban esetleg egy kevés pigment van de az nem elég. Mindneképp le kell szívatni. Először sárgás lehet,majd többszöri festéssel,türelemmel elérheted a kívánt színt.

Én itthon csináltam vörösből fehéret,úgyanígy. Csak sokat kell ápolni,várni a festések között,különben tönremegy a hajad.

2017. szept. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
47%

A drogériás cuccokat hagyd a fenébe.


Először is: ne moss hajat jó sokáig, legyen zsíros. Hajgumival összefogod, ki lehet bírni.


Le kell szivatni szőkítő porral.

Pl ez nekem bevált:

[link]

12-es oxi kell hozzá, és ilyen:

[link]

Ez segít hogy a hajad ne menjen tönkre.

Az 1. tasak tartalma megy a porba/festékbe, a 2. festés utáni "balzsam".


Hosszú hajhoz két tasak por, két oxi kell.


Egyenletesen felviszed, befésülöd ritka fogú fésűvel.


Kb. 40 perc után lemosod alaposan. Megszárítod.


A legjobb az, ha erre van egy hétvégéd. Pénteken leszivatod, levegőn magától megszárad, szombaton nem bántod, vasárnap fested.

De ha nincs, akkor is teljesen szárítsd meg, és várd meg azt is, amíg kihűl.


A következő lépés a festés.

Tetszőleges platina v. világos hamvasszőke festék, 12-es oxival. Olvasd el a használati utasítást, hogy mennyi oxi kell! A legtöbb fodrászkellékes festékben dupla adag van. (100 ml). Ez hosszú hajra egyszer elég, rövidre kétszer, hajtő festésre 4 alkalommal.

A világosító szőke árnyalatok többsége 1:1,5 arányban kell keverni. 100 ml festék, 150 ml oxi.

Gondolom, érthető.

Ebbe is érdemes tenni implexet.


Felviszed, befésülöd, hat, lemosod. Utána az implex2 tasak.


Ha szép hamvas hatást akarsz, akkor hamvasító samponnal moss hajat.


Ami nagyon fontos: innentől csak a haj tövét, a lenövést kell festeni! Leszívatni elég minden 2-3 festésnél, most pont az a divat, hogy sötétebb a töve.

A hajfestéket csak a hajtőre, az utolsó 5 percben kell csak befésülni a haj hosszára. Az se baj, ha a végére nem is kensz.

Színt frissíteni először hamvasító samponnal kell! Nem szabad 3 hetente nekiesni festékkel!


Az, hogy milyen hajfestéket veszel, igazából csak pénztárca függvénye. (Mondjuk az imperity singularity nekem ebből is bevált, pl. 11.10)


A legtöbb cég (Kallos, imperity, alfaparf stb) gyárt valamilyen "plexet". Hajszerkezet védő/újjáépítő.

Vehetsz akár bolti festéket is, de ilyet érdemes hozzákeverni.

A szőkített haj kiszárad, sérült, gyorsabban törik. Egy vagyon az ápolása. :)

Erre mindenképpen számíts.


Bolti festékből ez jó:

[link]


Nem kell (nem szabad) előtte szőkítőport használni. Teszel hozzá ápolót (implex, kallosplex, stb), és pár festés után szép platina szőke lesz.

De nagyon szárít!

Elsőre ennyire nem lesz tőle világos a hajad.

2017. szept. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Jesszusom! 12%-os oxyt nem hogy hjhosszra de fejborre konkretan TILOS! Aki nem tudja ne ossza mar az eszt.. jo eg..

Fodrasz vagyok. Az elso, menj el fodraszhoz aki ert hozza.

Ha nem akarsz akkor

A tovedtol lehagysz kb 2cm-t es onnantol lefele (szokitopor+ 9%-os oxy 1:2 aranyban) befested de figyelj oda hogy jol dorzsold szet hogy ne legxen foltos(de ugyis az lesz mert magadnak hatul nem tudod ugy megcsinalni)

Kb egy 20-30perc utan amikor mar megvanegy 10es szinmelyseg (igen sarga sarga lesz de ha vilagossarga az mar jo) rakened a tovedre (szokitopor+6%os oxy 1:2aran) a fej hoje miatt eleg gyorsan hozza vilagosodik (kb 15perc) es ha latod hogy kb egyseges es ilyen vilagos sargas (11-es) akkor oblitsd le. Semmikepp se most meg samponnal(e nelkul is irtora fogja csipni a fejborodet es lehet ki is sebesedik kicsit ... nem hogy a 12%ossal) aztan mehet ra a festek ami minimum fodraszkellekesben megvett festek legyen. Ahany fajta annyi szin. 11-es szinmelysegu legyen es hamvas. Ha ugyes vagy nem zoldul es nrm lesz szurke. Ez kb 20percet maradjon rajta lemosod pakolasok es kesz. (Aztan mehetsz fodraszhoz ha elrontottad..) bocsi de festeni meg fessetek otthon de szokites az nem jatek. Ha szar lesz a szine az a legkevesebb.. de a 12%os oxy akar veresre csipheti,kihullik a hajad es leeg vagy epp a kezedben marad. Csak gratulalni tudok az onjelolt fodrasz okoskodoknak.

2018. jan. 19. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!