Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Van olyan, aki szedett béta-ka...

Van olyan, aki szedett béta-karotin készítményt szebb bőrért, pattanások, mitesszerek, zsíros bőr ellen?

Figyelt kérdés
A fent felsorolt bőrproblémáim vannak, és utánaolvastam, hogy mely vitaminok szükségesek az egészséges bőrhöz. Az A-vitamin ugye vényköteles, tehát azt nem tudok szedni. Ajánlották a béta-karotint, amit lehet kapni vény nélkül, de megnéztem krémmánián a véleményeket, és mindenki nyár előtt szedte, a barnulás miatt. Van itt olyan, aki pattanások, problémás bőr miatt szedte? Tapasztalatokra lennék kíváncsi.

2017. szept. 27. 12:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy nem a kérdésre válaszolok, de engem is érdekelne, bár én is tudom, hogy általában barnulás miatt szedik.
2017. szept. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az elvette a kedvemet, hogy elvileg sárgás bőrszínt eredményez...
2017. szept. 28. 11:00
 3/5 anonim ***** válasza:
Menj a szabadba mozogni. Mind a mozgás, mind a napfény D vitamint termel, és az jó a fent említett panaszokra.
2017. szept. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Narancs leszel tőle,először a tenyered.. barnulásban segíthet de én nagyon fehér bőrű vagyok és nem napozok .én azért szedtem annó mert rendkívül fényérzékeny bőröm van és szerettem volna valami pluszt, megtaláltam de ez nem adta meg..mitesszerre meg mint halottnak a csók.Én írtam a hosszú kommentet talán segít:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szepseg-es-divat__bor-es-haja..

2017. okt. 1. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kszi a választ! Elolvastam, sokat segített :) Most kialakítottam egy külső-belső ápolási rutint, belsőleg szedek multivitamint (ezt amúgy is szedtem mindig nem azért kezdtem el), magnéziumot, cinket, omeg3-at, e-vitamint, probiotikumot, minden reggel eszem élesztőt (én pedig pont azt olvastam, hogy hatásosabb a sörélesztő tablettánál, én meg tudom enni, nem zavar az íze, így inkább maradok ennél, nem vettem észre, hogy nálam problémát okozna így, hogy éhgyomorra eszem és utána egy óráig még nem esem.), illetve almaecetet is elkezdtem inni, naponta -12 evőkanálnyit teszek a teámba. Igen, tudom, hogy a koffein vízhajtó, nem is szoktam kávét meg fekete teát sem inni, hanem ilyen Herbária/Naturland gyógyteákat, eddig csalánteát, most az elfogyott és rooibos teát vettem. Tejtermékeket nem eszem, csak egy egy mini szelet sajtot, ha nagyon megkívánom. Illetve próbálok normálisan, egészségesen étkezni, sok gyümölcs zöldség stb. ilyen alap dolgokat betartani. Kívülről: csak este használok arclemosó gélt, reggel csak vízzel mosom. Az arclemosóm Himalaya Herbals, tudom nem a legjobb, mert van benne ALS, így le is fogom cserélni, amint ez a flakon elfogy. Arcradírt itthon készítek rizslisztből, mézből, kurkumából. Ezután áttörlöm az arcom almaecetes tonikkal (1:1 hígítás) majd ha megszáradt, nedves kézzel csipkebogyóolajat masszírozok az arcbőrömbe. Ennyi tualjdonképpen, még szoktam naponta tenni mézes arcmaszkokat, néha zöld agyag, néha élesztő, stb ilyen házi maszkok, meg a Balea Totes meer maszkját szoktam még néha. Pattira még teafaolajat szoktam. Nappalra használok fényvédőt, La Roche Posay spf50-es mattítü hatásút. Igyekszem keveset sminkelni, de azért néha muszáj, Yves Rocher alapozót használok, ez nem bio meg semmi és sajnos nagyon erős illata van, sok benne a parfum, ha esetleg erre lenne valakinek valami jó javaslata, hogy milyen alapozót használjak, megköszönném. Vagy recepet otthon összekeverhető alapozóhoz. Rimmel korrektort használok még mellé. Esetleg néha itthon összekevert púder (nyílgyökérliszt, kakaópor, céklapor).
2017. okt. 2. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!