Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szerintetek bőrgyógyászhoz...

Szerintetek bőrgyógyászhoz kéne fordulnom?

Figyelt kérdés

(Nemsokára) 20 éves lány vagyok, de még mindig tele vagyok pattanásokkal, hiába próbáltam ki egy csomó fajta tonikot meg arctisztítót, max szinten tartani tudom az arcomon lévőket, de így is kinő heti 1-2 új pattanás az arcomon, míg más lányoknak pl. az osztályban tökéletes bőrük van..

De ami még az arcomnál is gázabb, hogy a hátam is tele van pattanással, ami ellen ráadásul úgy tenni se tudok, mert el se érem normálisan, hogy magamnak tudjam kenni mondjuk valamivel. Próbáltam azt, hogy vettem külön hátkefét és zuhanyzásnál azzal átmostam a hátam, de ugyanolyan ragyás maradt. Aztán vettem fekete szappant, akkor azzal mostam a hátam, de az se használt...

Szerintetek mennyire normális ez az én koromban? Már elvileg ki kellett volna rég nőnöm ebből a pattanásos korszakból..Próbálkozzak még valamivel, vagy ezen már csak bőrgyógyász segíthet? Volt valaki ebben a helyzetben?


2017. okt. 16. 18:18
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Én a helyedben inkább egy kozmetikust keresnék.
2017. okt. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A helyében pont nem kozmetikust kéne keresni, mert a kozmetikus hiába kenegeti meg dörzsölgeti a drága krémekkel, attól nem fognak elmúlni a pattanásai.

Szinte biztos, hogy hormonális probléma van a háttérben.

2017. okt. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Változtatni kellene valamit az étkezéseden, nekem is nagyon érzékeny a bőröm és már kitapasztaltam, hogy mik azok az ételek, amiktől tiszta pattanás leszek.

Plusz mindenképpen bőrgyógyászhoz kellene menned. Valószínű, hogy gyógyszert fogsz rá kapni, de szépen letisztul a bőröd.

2017. okt. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A legjobb:

[link]

2017. okt. 17. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Először is nézesd meg magad egy nőgyógyásszal.Általában hormonális okokból ered a probléma,ha 20 fölött még előfordul.Végeztess pajzsmirigy vizsgálatot is endokrinológusnál,és nem ártana egy allergiateszt sem,hátha valamilyen ételintolerancia okozza. Először ezeket vizsgáltasd meg,szerintem ezek a legfontosabbak és akkor talán könnyebben kezelhetővé válik a probléma.Bőrgyógyásszal szerintem kár próbálkozni,ide elsősorban nem felületi kezelés kell,hanem azt kell kideríteni mi okozza belülről.
2017. okt. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!