Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Erős Pattanásos bőrből Lehetse...

Erős Pattanásos bőrből Lehetseges szep, alapozó nelkul is vállalható bőr? Vagy ez ámítás?

Figyelt kérdés

30 eves nő vagyok, 14 eves korom óta nem szűnő pattanásos bőrrel kínlódom.

Tul vagyok harom eve egy het hónapos Roaccutan kúrán is, nalam az se hozott eredményt.

Tele vagyok feher mitesszerekkel, amik naponta durván begyulladnak! Aztan amint egy-ketto elmúlik, jon a következő ... elmomdhatatlan mennyire megvisel es a parkapcsolataimban is érződik az allando önértékelési probléma emiatt.


Van itt valaki hasonló helyzetben? Ha igen, lehetséges még szep bőrrel léteznem?:( Ezek ha elmúlnak egyszer, akkor számíthatok szep bőrre?



2017. okt. 18. 16:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges persze. Nekem most 10 év után tisztult ki teljesen (gyógyszer nélkül) és alapozó nélkül is szinte hibátlan az arcom. Vannak tág pórusaim de azt meg a smink se tünteti el. Szóval nagyon is lehetséges, de ehhez ki kell deríteni a probléma okát. Hormonszintet, ételallergiát nézettél már?
2017. okt. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

nekem is sokáig ilyen volt. most 33 évesen egész normális, bár állandóan fénylik, és tele van mitesszerrel, meg még megpattant erekkel is. alapozóhoz általában lusta vagyok, viszont van pár tippem, amiktől sokkal jobb lett:


- krémmel ritkán kenem, erre az árnika krém jött be, zúzódásokra van. vagy estére rakom fel, vagy reggel kicsit fenn hagyom, mint egy pakolást. általában csak frissen mosott fejjel megyek ki az utcára, amin egyedül egy dolog van:

- uriage termálvíz. ez nekem lehozott némi pirosságot.

- soha nem eszem egyszerre sokat. ha mégis olyanom van, azonnal előjönnek a pattanások.

- csak babatusfürdővel mosok arcot, most penaten van meg johnsons- ebből babakézmosó, ami valóban tiszta (az illatanyagot leszámítva), ellentétben a többi johnsonssal.


nem tudom, mennyire van köze, de: olvastam, hogy nem jó az emésztésnek, ha evés közben iszol. általában ezt betartom.


nem vagyok az orvostudomány ellen, de

1. nekem bőrgyógyász nem segített soha. ja, ellenben ne rakjál sok alkoholt a fejedre! az árnikában van egy pici, az elmegy.

2. ha hormonbajom lett volna, elvileg a foggátló helyrerakja, de nekem ugyanolyan volt amellett is.

3. allergiára sztem nem pattanással, hanem kiütéssel, viszketéssel reagálsz.


mondom ezt laikusként. nekem bevált a lehető legegyszerűbb rutin, pedig égen-földön mindent próbáltam, ami anyagilag elérhető volt nekem.


ja, még két dolog, amiket mostanában használok:

- algamaszk, vagy 360 ft volt a müllerben. ez pár órára helyrerakja a zsírtermelést.

- orrtapasz, dm-es, mert jó nézni, amit kiszed. a fejemen látványos javulás nem volt tőle.


sok sikert, és majd számolj be, mi válik be!

2017. okt. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.


Remelem nem leszek hosszu.


En nagyon el vagyok keseredve, mert a gyógyszertárak összes lehető kencéjét felírták mar dokik. De semmi se szüntette meg. Lejjebb mentek gyulladt pattanasok száma,de meg nem szűntek.

Voltam vega 1,5 évig, sőt ekkor tejterméket se fogyasztottam es ebben az időszakban csak Manna szappannal furodtem+mostam hajat, csak azert,hogy megfigyeljem mindezek hatását az arcboromre,de ugyanúgy kipattogtam, rengeteg miteszerrel egybevéve. Hat bőrgyógyásznal voltam eddig. Senki nem tudott okos lenni,de egyik se küldött belső vizsgálatra, mindig csak helyi kezelést kaptam.

Jelenleg bőrgyógyász által irt pattanástalanitó krémet használok. Hetente egyszer bőrradír. De minden hasztalan.

Most megnezek még egy borgyogyaszt,de tudom,ott is nehezen fogok boldogulni. Ezert vagyok kétségbeesve,mert hiába próbálkozom en otthon,magamtól orvosolni a bajt,nem javul :(

2017. okt. 18. 18:49
 4/17 anonim ***** válasza:
Leírod pontosan milyen termékeket használsz napi rutinként? Amiket felírnak bőrgyógyászok pl akneroxid stb többet ártanak mint használnak, lehet hogy eleve az a baj hogy sz .rrá szárítod, már bocsi a kifejezésért, ami pont az ellenkezőjét csinálja mint amit gyulladt bőrrel kéne. Nekem is pont ez volt a baj
2017. okt. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Jelenleg Alksebor-t használok a gyulladt pattanasokra es akneroxid-ot a rengeteg-rengeteg feher,zárt mitesszerre.

Valamint heti 2-3-szor a pattanasokat bekenem teafaolajjal.

Ezenkívül clean&clean arcradirt is használok heti egyszer es csak minőségi, mindentől mentes szappannal mosok arcot.

Szedek vitaminokat,mint például cinket is boromre.

Ugy erzem mindent megteszek es SEMMI eredmény ....

2017. okt. 19. 19:02
 6/17 anonim ***** válasza:
És hidratálás terén? Ha nem használsz semmilyen hidratálókrémet, akkor el kéne kezdeni, ugyanis amíg nem hidratálsz és mellé ennyire kiszárítod addig sajnos nem is lesz változás. A legnagyobb tévhit és marketingfogás sajnos ez az agyonszárítás, meg hogy pattanásos zsíros bőrt nem kell hidratálni. Pont hogy annak kell a a legtöbb. Ezért sem működnek a szárító dolgok pattanásos bőrrel hosszú távon, mert a bőr a kiszárításra azzal reagál hogy még több faggyút termel, ezért jön elő mindig újabb és újabb gyulladt pattanás hiába szárad le az előző. Nem vagyok se bőrgyógyász se kozmetikus, és nem mondom hogy ami nekem bevált az neked is beválik. De én is 10 évig szenvedtem gyulladt bőrrel, és nekem se reagált semmire, amíg nem kezdtem el HELYESEN ápolni a bőrömet. A mindenmentes lemosó nagyon jó, de emellé hidratálni kell naponta kétszer, lehetőleg az is valami olyan legyen ami allergénektől mentes. A szárító krémeket, bőrradírokat, tonikokat pedig elagyni. Hidd el többet ártanak mint használnak, saját tapasztalatból írom. Én sem hittem el hogy lesz valaha ilyen tiszta és puha bőröm, de lehetséges, csak meg kell tanulni hogyan működik valójában a bőrünk, mrt a szárítással semmit nem fogsz elérni. Sajnos az orvosoknak is az a fontosabb hogy kapják a pénzt a felírt krémek meg gyógyszerek után, nem az hogy valóban segítsenek rajtad. Szerintem mindenképp próbáld ki amit írtam, veszíteni valód nincs, nem kerül sok pénzbe, hátha neked is segít.
2017. okt. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Nem mondok ra nemet. Hidratalason nem gondolkodtam el eddig igazán,de ezt is megprobalom most.

De szerintem nekem valami mas all a háttérben. Ez nem normalis! Főleg nem felnőttként.

2017. okt. 20. 20:25
 8/17 anonim ***** válasza:
Szia a roaccutan adagodat pontosan állították be? Szerintem elsőkörben válts bőrgyógyászt, és a háziorvosodhoz is el kéne menned, hogy küldjön tovább vérvételre,belgyógyászhoz és endokrinológushoz! Mert lehet h a hormonok játszanak,vagy ételallergiád van amiről nem is tudsz és úgy hiába kezeled külsőleg a bőrödet! Én is szedtem a roát,használtam az akneroxidot ezek a legjobbak,de ha ezek sem segítenek akkor ott más baj is van. Te is írtad,hogy belső vizsgálat még nem volt soha... de miért nem kérted? Menj el vizsgáltasd ki magad,nézesd meg a pajzsmirigyet is,és a nőgyógyászt se hagyd ki,ezek fontosak! ne add fel! :) sok sikert! :)
2017. okt. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Het hónapig szedtem. Elso hónapban 10,majd utana 20ra emelte.

Lehetséges,hogy ennyire béna volt az orvos es rosszul állította be?? Ez nagyszerű! Ahhoz eleg brutál eros szer volt,hogy kiderül rossz beállítás miatt feleslegesen szedtem! UH belegondolni is rossz!


Kertem háziorvostól mar beutalót, erre azt mondta,hogy tünetek nelkul nem utal el csak ugy ide-oda. Szerinte a bőröm látványos pattanassosaga nem eleg tünet. :( ennyit a prevencióról :(((((

Nőgyógyásznal voltam,de ott nincs gond,se Fogaszaton.


De lehet magan úton kell elmennem kivizsgaltatni magam.

2017. okt. 22. 14:30
 10/17 anonim válasza:
Szia lehet nem mostani a kérdés de leírom. Lehet a stressztől is pattanás (ez főként felnőtt korban) próbálj meditálnj vagy jogazni illetve az agykontrollt nagyon ajánlom!!
2018. jan. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!