Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Melyik az a sampon (ok) ami...

Melyik az a sampon (ok) ami mindennapos használatra is alkalmas?

Figyelt kérdés
2017. okt. 30. 22:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Amik nem tartalmaznak erős habzó illetve tisztító anyagokat. Leginkább natúr samponok, érzékeny fejbőrre szánt samponok és kisbabáknak szánt samponok.
2017. okt. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a WU2 is ilyen.
2017. okt. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem egyil sem. Mindegyik vegyszer, tele mesterséges hormonokkal amik a fejbőrön át bejutnak a szervezetedbe és tönkreverik a hormonháztartásod.


Ha van is olyan sampon ami tényleg annyira természetes biztos embert elen ára van. Mindenképpen nézz utána milyen hatásai vannak az egyes adalékoknak, és ne legyen benne a samponodban. Ilyenel pl metylparaben, dmdm, stb


Nem is tesz jót ha minden nap lemosod a tested természetes védelmező olajait a hajadról.

2017. okt. 31. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mindennapos használatra egyik sampon se jó.
2017. okt. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%

3, Hormonokkal?

Mutatsz egy idevágó tanulmányt?

2017. okt. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

3-as enyhén túloz.

Kozmetikum nem tartalmazhat egészségre ártalmas anyagot.

Vegyi anyagot persze tartalmazhat, sőt, egyik-másikban kőolajszármazékok is vannak.

Éppen ezért nem egyformán reagálnak rá az emberek.

A gyártók a samponokkal elég bátrak, beletesznek mindent, ami habzik, abban bízva, h úgysem marad sokáig a bőrön/szőrön, mert lemosod.

Normális esetben nem is lesz különösebb bajod tőle. Éppen azért, mert lemosod.


De minél gyakrabban mosod, annál jobban zsírosodik - a szervezet sem hülye, valamennyi zsiradék kell rá, hogy a szőr/haj bírja a strapát, és ne tördelődjön le a tövénél.


Ezért gondold át még egyszer a mindennapos hajmosást.


Más a helyzet a krémmel, amit ugye felkensz, alig várod, hogy BESZÍVÓDJON, és szépen ott marad...

no, éppen ezért látszik meg hamarabb, ha azzal a krémmel "nem kellett volna bekenni magad".

2017. okt. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kénytelen vagyok,mert 2. napra olyan a hajam,mint ha előtti napon nem mostam volna,hanem kb 3 napja...

Ha dolgozom meg pláne kénytelen vagyok,nem halogathatóm...


Már meg annyi sampont kipróbáltam,de mind olyan amilyen.Valamelyik annyira ramaty,hogy estére már olyan a hajam,mintha reggel meg se mostam volna.

Jelenleg Head and Shoulders sampont használóm (narancs változatát most..),mert ez nem okoz viszketést sok használat után sem,könnyen fésülhető a hajam tőle,viszont tisztító hatékonyságával nagyon nem vagyok megelégedve.Régen volt egy lila változat az jó volt,amíg meg nem újult....

Elseve még elmegy,csak haj fésülése utána nem valami tökély,bár lehet a végén ennél maradok majd,ha nem találok jobbat...

2017. nov. 1. 16:53
 8/11 anonim ***** válasza:
Kénytelen vagy naponta mosni, mert sikeresen elcseszted a fejbőrödet. Minél többet mosod (=zsírtalanítod), a fejbőröd annál többet kénytelen pótolni. Vagy megszakítod ezt az ördögi kört, vagy egy idő után nem fogod győzni, ill. a fejbőröd fogja bedobni a törölközőt. Ráadásul pont a legrosszabb sampont használod, uis. a H&S nem eltávolítja, hanem letapasztja a korpát a fejbőrre (ezért nem hull, és hiszed azt, h nem korpásodik). Tehát, ha meg akarod menteni a hajadat, felejtsd el ezeket az agyonreklámozott divatszarokat (és a szárazsamponokat is), keress vmi normális sampont (pl. közönséges csalánsampon vagy egyszerű háziszappan, esetleg öblítheted enyhe ecetes vízzel), és fokozatosan kezdd el csökkenteni a hajmosások számát heti 1-2-re. Az elején még zsíros lesz, de szép lassan be fog állni. Gondolj arra, hogy hosszú évek kemény munkája volt tönkrevágni, a "gyógyulás" sem fog varázsütésre bekövetkezni.
2017. nov. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

2 és fél hete vagyok úgy,hogy mindennap kellene hajat mosni,ez idő alatt nem folyamatosan mostam hajat mindennap.

Szóval nincs itt évek,sem tökre téve a bőröm.

Valami igazán jobb sampont keressek,amit ha másnap is használok sem lehet gond,illetve(főleg!) jól tisztít is és nem fog összeállni vagy tapadni az ember haja tőle,mert ugye ilyenek is vannak.Ennyi.

2017. nov. 2. 18:50
 10/11 anonim ***** válasza:
Értsem úgy, hogy megváltozott körülmények miatt kell újabban többször mosnod? Így már más, de a lényeg nem változik: lehetőleg a legegyszerűbb sampont használd (mindenféle úri huncutság, kondícionáló, hidratáló stb. nélkül, és ha lehet, inkább viselj sapkát, minthogy nagyon rászoktasd a hajadat a túlzott mosásra. (Mivel nem Mo-on élek, konkrét márkát nem tudok mondani)
2017. nov. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!