Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen rövidre vágassam a...

Milyen rövidre vágassam a hosszú hajam szülés után?

Figyelt kérdés

Most van útban az első gyerekünk és már többször szóba jött a párommal és anyukámmal is, hogy ha már anyuka leszek, akkor praktikusabb lenne egy rövid szolidabb frizura. Anyukám szerint vágassam egyből rövid fiús fazonra, mert sokkal könnyebb kezelni és a gyerek sem kapaszkodik bele állandóan. A férjem szerint is jobban állna egy rövidebb fazon. Most majdnem hát középig érő hosszú hajam van, de én is úgy vagyok vele, hogy szeretnék valami "anyukásabb" fazont vágatni.

Aki levágatta a haját szülés előtt/után, az mekkorára vágatta?



2017. nov. 18. 16:10
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
38%

Én is azon anyukák közül vagyok akik levágatták a hajukat szülés előtt. Igaz, én nem sokkal az esküvőm után levágattam a hajam vállig érőre és csak szülés előtt lett belőle igazi rövid frizura.

Pontosan arra vagy kiváncsi, hogy mekkora az a rövid? Nálam felül kb 4cm-es lett a végeredmény, de oldalt és hátul fel lett gépelve.

2017. nov. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
82%

Jezusom, pontozzatok le nem erdekel, de ebbol adodik majd kesobb a sok elhidegules a parok kozott, hogy nem a not latjak bennetek, hanem az anyukat.

Aztan jon a teljes ruhatar mackora cserelese , merazkenyelmesebb alapon. Aztan azon kapjatok magatokat, hogy abba mentek az evfordulos vacsira is.


Attol, hogy lett egy gyereketek, meg maradtok nonek, csak epp pluszba anyukak is lesztek. Nem uti egyik a masikat.

Most sok sok evnyi egyhangu hetkoznap fog jonni, amibe jol fog esni neha bele csempeszni egy kis turpissagot.

Csak epp lehet, hogy a ferjeitek egy csinoa novel akar kimozdulni , nem egy anyukaval.


De ha mindenkepp ragaszkodsz hozza, szerintem egy vallig ero fazont tarst meg.


[link]

2017. nov. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
93%

Nekem az elmúlt 20 évben rövid hajam volt, mivel ez áll jól. (Olyan igazán fiúsan rövid.)


Csalódni fogsz.

A rövid haj is rengeteg foglalkozást igényel. Ott nincs az, hogy kicsit zsíros, nem értem rá megmosni: na bumm, összefogom, és lehet menni.

A rövid hajjal van olyan, hogy elalszod. (Sőt, csak ilyen van.) Igényes nő úgy nem megy utcára, úgyhogy kénytelen vagy beszárítani, formázni. A legtöbb frizura amúgy se néz ki sehogy, ha legalább egy kis wax nincs rajta.

Fodrászhoz pedig 3-4 hetente menni kell, mert ha lenő, akkor elveszti a formáját.


Sokszor irigylem azt, aki csak heti kétszer mos hajat, és indulás előtt teker egy kontyot, aztán két perc alatt indulásra kész. ;)


Ha azért akarsz vágatni, mert nincs idő a hajadra, akkor rosszul fogsz járni.


Ráadásul szülés után borzasztóan hullani is fog. Ilyenkor a hosszút össze tudod fogni. Egy vállig érő fazon túl rövid egy cofhoz, de ahhoz elég hosszú, hogy a gyerek kezén mindig legyen egy fél marék.

2017. nov. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Feltűzheted kontyba is a fejed tetejére a hajad. Amúgy énfelőlem nyugodtan vágd le a hajad, az én életemet pl konkrétan nem befolyásolja. Ahogy neked jól esik, ahogy érzed.
2017. nov. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
71%

Oszton kettes véleményét tipikus ez a kép ugrott be nekem:

[link]


Aztán majd jön ahogy kettes mondja,majd szépen jön a trottyosodás,trampliság,behízás.

Ezután jön a ,,jó az nem érdekel,hogy nem szőrtelen,felszedtem de nem érdekel".

Ezzel párhuzamosan majd a férjetek előbb elhidegül aztán majd szépen félrelép és majd lakótársává válltok.


Sajnos ritka az önmagára úgyanúgy igényes nő,ez vezet a szép kis megcsalásokhoz.

2017. nov. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
91%

A második és az ötödik válaszolóval nem értek egyet!

Persze van benne részigazság amit írtok, de nem szabad általánosítani! Szerintem nem az határozza meg egy nő igényességét, ha hosszú a haja. Ez egy nagyon hibás sztereotípia.

Példának okáért magamat hoznám fel. Most 28 éves vagyok és 2 gyermekes anyuka. 24 évesen mentem férjhez és akkoriban majdnem fenékig érő hosszú gesztenyebarna hajam volt. Nagyon szerencsés vagyok, mert nagyon dús és erős hajam van. Esküvőnk után amikor útban volt az első gyermekünk, akkor kicsit (nem nagyon) hullott a hajam. Ez miatt nem is vágattam volna le, mert át lehet vészelni. Viszont a mindennapokban kezdett kellemetlenné válni. Változást akartam magamon és kb fél évvel az esküvőnk után levágattam kicsit váll fölé érőre. A páromnak így is tetszettem és nem lettem igénytelenebb semmivel. Amikor megszületett a fiam, utána még kényelmesebb megoldáson gondolkodtam és fülig érőre vágattam. Sokkal jobban tetszettem magamnak és a páromnak is. Nem gondoltam volna, hogy a rövid haj ennyivel jobban áll. Ismét eltelt pár hónap és azon gondolkoztam, hogy mi lenne, ha olyan igazi rövid hajat vágatnék? Felvettem a páromnak a dolgot. Először nem tetszett neki az ötlet, de végül még Ő biztatott, hogy próbáljam ki, mert ez csak haj és úgyis visszanő. Elmentem a fodrászomhoz és mondtam neki, hogy mit szeretnék. Mutatott frizurákat és kiválasztottam - a korábbiakhoz képest - egy elég rövid fazont. Kb 10-12 cm-es hajam lett. Nagyon meg voltam vele elégedve és nagyon tetszett. Kb fél évig volt ilyen frizurám. Igaz, hogy sokszor kellett fodrászhoz menni újravágatni és néha el is feküdtem, de nekem akkor is jobban tetszett mint az a hosszú lobonc.

Aztán jött a nyár és a fodrászom rábeszélt egy extra rövid tüsisebb fazonra.

Jelentem mindenkinek, hogy jelenleg 2cm-es hajam van és imádom!

Rendszeresen vágatom és nem fekszem el, nem kell nagyon belőni, jobban is áll és nem lettem igénytelenebb sem tőle.

Hát ennyit a rövid hajról... :)

2017. nov. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
39%

Nálam például a nő az hosszú hajú akármi van,ápolja,használjon hajápolót,vitaminokat szedjen.

Vitamin hiány végett hullik amúgy,ezért kell vitaminokat szedni.

Sajnos simán lelankad a figyelmem ha egy nő levágatja a haját,azonnal elveszítem érdeklődésem.

Ez olyan mint,hogy egy vékony pasi nem férfi a nők szemében.

Ez teljesen jogos.

2017. nov. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
82%

6#

Nem altalanositunk.

De ez egy teny, hogy nemelyik nonel elindit egy lavinat, ami aztan sodorja bele az igenytelensegbe.

Nem mellesleg, a ferfiak nagyobb resze a tobb hajat szereti a non. Azert nem hosszut irok, mert nem feltetlen derekig kell ernie, de az ismeroseim pl a vallfole ero a hajakat mar nem preferaljak.

Na szoval: levagatja a no a frizuraja,ez az elso lepes. Aztan elhizik, mind a diszno, es jonnek a kifogasok , hogy nincs ideje mozogni a gyerek miatt. A ferjnek meg jogos a kiadasa, ha nem akar valtoztatni, hisz egy kivanatos not vett el.

Nem egy ilyen csaladot ismerek es nem egy ezzel kapcsolatos kerdest olvastam itt, ami arrol szolt, hogy elhanyagolta magat az asszony ugyis ferjnel vagyok alapon, es nem kivanja mar a pasi.

Nem azt mondodm , hogy ez minden esetlen elofordul, hanem azt, hogy nem ritka!!

2017. nov. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem pedig a rövid haj és az igénytelenség nem jár kéz a kézben. Én elég sok hosszú loboncú igénytelen nőt láttam már. Sőt az igénytelenség a hosszú hajon jobban meglátszik. Az utcán, buszon, villamoson nem egyszer láttam fiatal nőket hosszú zsíros hajjal. Attól nem undorodik a pasi mert van mit fogdosni?? Akkor már inkább igényes rövid mint igénytelen hosszú.

De hála Istennek azt látom, hogy egyre több nő vágatja le a haját rövidre vagy tüsire. Ez most amúgy is trend. Szerintem leáldozóban van a hosszú haj térhódítása.

2017. nov. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
91%

Utolso: ugyan ugy letezik hosszu igenyes haj, mint rovid igenytelen.

Vagy rovid igenyes es hosszu igenytelen.

Most en is mondhatnam, hogy tobb csunya rovidet lattam, minr csunya hosszut. De folseges mert elbeszelunk egymas mellett, miven neked ezekszerint a rovid tetszik, nyilvan hamarabb eszre veszed.

2017. nov. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!