Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek, ha a szüleim nem...

Mit tegyek, ha a szüleim nem engedik, hogy változtassak a külsőmön?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok. Az arcom szép lenne, de nyilván ebben a korban a bőröm katasztrófa. Szeretnék kezdeni vele valamit, persze nem akarom agyon sminkelni magam, de nem bírom elviselni, hogy a szüleim azt is megtiltják, hogy természetes arcpakolásokat/krémeket használjak, hogy egy kicsit ápoltabb benyomást keltsek, mert szerintük ez mind felesleges divat majmolás stb...

Szóval nem vehetek még egy szempillaspirált vagy korrektort sem, semmit. A szemöldökömet nem szedhetem, mert az szerintük plázar**bancoknak való. A hajamra nem használhatok semmit, csak sampont, hajvasalóról/hullámosítóról nem is álmodhatok.

Tényleg nem akarok semmi r**bancosat, csak ápolt akarok lenni és szép. Értem én, hogy a természetes szépség a legszebb bla bla, de ez akkor igaz, ha ápolt és igényes vagyok, de hogy legyek az, ha még a szemöldököm sem formázhatom, vagy a bőrömet sem ápolhatom?! Azt is úgy harcoltam ki, hogy a lábamat borotválhassam (persze csak úgy, ha a saját pénzemből veszem a borotvát/gyantát)

Igyekszem ilyen keretek között is szép lenni, sosem hagyom zsírosan a hajam stb... De azért ez nem elég, hiszen amikor hatkor kelek jó volna, ha legalább valami krémmel vagy bármivel frissebbé varázsolhatnám az arcom, és eltüntethetném a karikákat a szemem alól.

Persze első sorban magam miatt, de az sem túl jó érzés, hogy a többi lány mellett így labdába sem rúghatok a fiúknál...

Hogy győzzem meg őket, vagy mivel javítsak magamon úgy, hogy rendben legyen nekik is?

Köszönöm a válaszokat!!



2017. nov. 19. 15:04
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Menj kozmetikushoz és bőrgyógyászhoz, ha rossz a bőröd azon a smink csak rontani fog
2017. nov. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha van saját pénzed (amiből a borotvát is veszed), akkor abból vegyél krémeket meg amit akarsz. Csak nem dobják ki az ablakon, de nem is muszáj az orruk alá dugnod. A szemöldöködet meg, megfogsz egy csipeszt és kiszedet, nem is kell erre külön engedélyt kérni. Egyébként mást sajnos nem nagyon tudsz csinálni, ha a szép szóból nem értenek (mert szerintem se kértél semmi extrát, pedig én nem vagyok a híve annak, hogy valaki túl korán akarjon felnőni), max amint tudsz elmész diákmunkára és/vagy megvárod míg 18 leszel és magadnak tudod finanszírozni ezeket.
2017. nov. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Voltam bőrgyógyásznál, azt mondta, nincs szükség orvosi dolgokra, menjek kozmetikushoz, csakhogy a szüleim nem engedik hogy járjak...
2017. nov. 19. 15:18
 4/8 A kérdező kommentje:
Kettes, köszi!!
2017. nov. 19. 15:19
 5/8 anonim ***** válasza:
60%

A sminkelés, hajvasalás, szempillaspirál, korrektor nem kell az igényességhez, és ezek tönkreteszik a börödet meg hajadat, szóval ebben van valami igazság.


De természetesen módon ápolhatod a börödet: pl ha olivaolajjal áttörlöd, az nagyon jót tesz neki, sokkal szebb, egészségesebb lesz töle az arcböröd. (Meg ehhez az értendedet is hozzáigazíthatod, az sokat számít az általános állapotához)

Ezen kívül van még egy csomó pakolás, ami tényleg természetes anyagokból van, ami van otthon a konyhában is, és ha ezekböl használsz el valamennyit, azt nem is veszik észre.

A szemöldöködet meg ha kiszeded, akkor utólag nem tudják "visszacsinálni", de ha nem egyszerre szeded vékonyra (ami mellesleg nem szép, csak a formáját érdemes utánjavítani, hogy természetesnek, de szabályosnak nézzen ki), hanem fokozatosan, akkor nem lesz feltünö nekik.


Idövel meg megszokják, ha fokozatosan változtatod magad, te meg jobban érzed magad a börödben.

2017. nov. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Véleményem szerint ez már a túlzásba áthajló eltiltás.Egy minimális sminktől nem dől össze a világ,egy nagyon picit idősebb vagyok,de én is csak ezt a két dolgot használom.A bőrápolás igen is fontos,és szerintem egy tininek a szerves részét is képezi az életének.A szőrtelenítés is egy természetes dolog,és nagyon is érthető,mi a bajod.Mázlimra nekem a szüleim nem ilyenek,anyukám mindig is vigyázott a hajamra,bőrömre,mondjuk nekem csak annyi volt a mázlim,hogy nagyon minimális mennyiségben voltak bőrhibáim,de sötét karikák láthatóak voltak a szemeim alatt reggelente.Mivel szőkés hajam van a szempilláim nem voltak láthatóak szinte.A szempillaspirál,korrektor szerintem nem vonja ki azt,hogy természetes legyen valaki.Vagy például,ha egy kis extrát akarsz adni a hajadnak.Nem értem a szüleidet,és tényleg csak annyit tehetsz,hogy vársz amíg 18 leszel,és valamilyen módon a saját lábadra állsz,vagy pedig ahogy említetted nyári munka,de ha még így se engedik hogy meg vedd ezeket,akkor igazán nem tudom mit is csinálhatnál.Én is nyári fizuból veszek most már meg minden számomra szükséges cuccot,mert nem akarom terhelni a szüleim tárcáját.És ha szabad megjegyeznem a szüleidnek fogalma sincsen arról,mit fejez ki az,hogy valaki ,,r**ancosan'' néz ki.Sok kitartást a továbbiakban,bár tudnék valamivel segíteni...Ja és,ha valaki szerint nincsen igazam,nyugodtan rányomhat a piros kezecskére,nem leszek tőle kevesebb ember. :)

17/L

2017. nov. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Próbálj ki otthon termékeket. Miteszerek és pattanások ellen vannak youtubeon videok amiknek az alapanyagait megtalálod otthon :). Nemtudom milyen hajad van de szerintem elég hogyha szimplán kifésülöd,vagy befonod. Én ne a többi lányhoz mérd magad,a legtöbben a természetes külsőt szeretik...nem kell szégyellned magad.
2017. nov. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Vedd meg a saját pénzedbő ezeket a dolgokat és ne mond el a szüleidnek. A sminket berakod a táskádba és majd a suliba előveszed és használod
2022. jún. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!