Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Töredezhet attól a hajam,...

Töredezhet attól a hajam, hogy szódabikarbónaval és almaecettel mosom?

Figyelt kérdés
Már kb. 4-5 hónapja így mosok hajat. Kb. 2 percig hagyom rajta a szódabikarbónat, igyekszem, hogy a hajvegre ne kerüljön sok. Azután pedig 5 percig almaecet, öblítés. Gyorsan töredezik a hajam, mondjuk nagyon gyorsan zsírosodik is, tehát max. 2 naponta mosom. De gyakrabban naponta. Mellesleg nagyon hullik is. Van valami ötletetek ez ügyben?

2017. dec. 9. 22:01
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Ennek mi a szar értelme van? Savval öntögeted le s hajad, persze, hogy törik
2017. dec. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

Kitol hallottad ezt a faszsagot?

Riciunos olajjal, vitaminnal kell ...

2017. dec. 10. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azert kezdem el, mert iszonyatosan zsirosodott. Valamivel talan jobb ez, de sokat nem valtoztatott. Az almaecet normalizalja a fejbor ph erteket, ezert hasznalom a savas szodabikarbona utan. Egyebkent meg probalok kevesebb kemikaliat is hasznalni, mert tobbet artanak.
2017. dec. 10. 10:00
 4/10 A kérdező kommentje:
De a ricinus olajat valami rohadt nehez kimosni a hajbol, mar probaltam.
2017. dec. 10. 10:01
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

Szódabikarbóna mióta savas? Valaki nem figyelt kémia órán


Amúgy fodrász vágja le a töredezett részt, utána kallos hair pro tox sampon, pakolás, balzsam és ampulla


És a szódabikarbóna és az ecet is kemikália ;)

2017. dec. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%
Jóhogy töredezik, a szódabikarbónának konkrétan 9 a ph értéke. A haj és a bőr általában 4-5 között mozog, ha túl lúgos vagy túl savas dolgokat raksz rá arra negatívan fog reagálni, száraz lesz, törni fog és a fejbőröd is teljesen kikészül. Ez így konkrétan olyan mintha 2 naponta szőkítenéd az egész hajad, annak is 9 a ph értéke. Utána meg leöntöd jó kis savas almaecettel. Szerencsétlen hajad. Komolyan büntetni kéne mostmár az összes ilyen antalvali szintű barmot akik mindenféle tudományos háttér nélkül samponrecepteket írogatnak a netre. Kérdező nyugodtan használj rendes sampont és balzsamot, már majdnem 100 éve létezik, senki nem halt még bele.
2017. dec. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%
szia! próbáld ki a hipót sósavval, sokkal jobb! :)
2017. dec. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A szódabikarbóna töri a hajat, ha rajta marad inkább már 20 másodperc után alaposan öblítsd ki. Én is évek óta használom az almaecetet nekem sokkal szebb vele a hajam, a szilikon sls és parabénes balzsamokat kerülöm. A hajad persze hogy törik, hullik mert 2 naponta, naponta mosod ami nagyon károsítja, megterheli főleg ha meleg hővel szárítod, meg a vizes hajadat fésülöd. Maximum 2x egy héten is bőven elég.A zsírosodás is emiatt van.

A ricinusolaj nagyon jó, de olyan sűrű hogy más olajokkal kell hígitani. (argán, kókusz, olíva jojoba, tökmag, szőlőmag stb és extra szűz, finomítatlan változatot. )

2018. jan. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, 22 éve naponta mosom a hajam, 2 éve festem is, szőkíteni kell hozzá, semmi baja a hajamnak
2018. jan. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9 Igen, tudod nem mindenkinek működik ugyanúgy a haja. Van aki meg akármit csinál vele úgyis törik a haja.És van akinek zsíros van akinek korpás. Van akinek jó a kókuszolaj a hajára van akinek az argánolaj válik be. Van akinek semmi baja nem lesz a festéstől, van akinek tönkreteszi a haját. Ha a tiednek semmi baja örülj neki, de gondolom azt belátod hogy a festés nem a legegészségesebb a hajnak, függetlenül attól hogy a te hajadat nem károsítja. A nővérem rengeteget vasalja a haját, mégis gyönyörű neki de attól még töri a hajat a vasaló.

Én a saját tapasztalatomból beszélek, ugyanez volt velem mint a kérdezővel, amint lecsökentettem a hajmosást, megoldódott. Rengeteg mindenre figyelek még és mindenki dicséri hogy milyen gyönyörű, hosszú a hajam. Örülök hogy a tied alapból az, de az enyém sajnos nem így nézne ki ha mindennap mosnám és festetném.

2018. jan. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!