Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen kezdetleges termékeket/...

Milyen kezdetleges termékeket/technikákat ajánlanátok hajra, arcbőrre és kézre?

Figyelt kérdés

A kezem nagyon gyorsan ki tud száradni. Nem mondanám, hogy száraz bőrtípusom van, annyira nem vészes a dolog, mégis kipróbálnék rá valamit, hogy ne legyen olyan csúnya.

A hajam annyira szörnyű, hogy 1-2 naponta kell megmosni. Elég hamar zsírosodik, a második napra már olyan, mintha hetek óta nem mostam volna meg. Nincs egy bevált samponotok? Vagy hajápoláshoz ötletek?

Az arcbőrömön egyre több pattanást fedeztem fel, főleg az orrom környékén. Mit tudnék vele csinálni?

Előre is köszönöm a segítséget!



2018. febr. 10. 19:08
 1/4 A kérdező kommentje:
Illetve még kihagytam, hogy a szám is elég gyakran kiszárad, hiába kenem ajakápolóval és iszom eleget. Esetleg arra is valamilyen ötlet?
2018. febr. 10. 19:10
 2/4 anonim ***** válasza:

Nos a kezedre használj hidratáló krémet, a drogériában kérd az eladó segítségét, hogy milyet ajánlana, nem kell a legdrágábbat megvenni (én pl essence-t használok, erősen száraz bőrre).

A hajadra keress egy mindennapos sampont, de nem kell mindennap használnod. A syoss-t ajánlom és ha kiürül az adott flakon, akkor akkor egy másabb összetételűt vegyél, ugyanabból a márkából. Minden esetben nézd meg a leírást, hogy biztos olyan hajra készült, amilyen a tied is.

A bőrődre pórus tisztítót használj, legyen az pakolás vagy fátyolmaszk, mindkettő jó. Esetleg használj rá micellás vizet, ugyan lényegében olyan mintha szappanos vizet használnál, mert a víz a szappannal micellát képez. De ha érzékeny a bőröd a boltokban árult szappanokra, a bennük lévő illatanyagokra, akkor ideális neked a miccellás víz. Ha ezek után se csökken a pattanások, miteszerek száma, akkor keress fel egy kozmetikust és kérd ki a véleményét.

Továbbá a pattanásos bőrt egyes esetekben még a csoki is okozhatja (nem mindenkinél). Ha lehet egy ideig kerüld a fogyasztását, hogy kiderítsd, rád is igaz-e ez.

2018. febr. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#1-es vagyok

A szádra pedig pontosan mit használsz? Lehetőleg olyat használj rá, ami hidratál. Ebben az esetben is kérheted a kozmetikus segítségét.

Továbbá a hajadra még hajpakolást is használhatsz. ((Sampon vásárlásánál a hajtöveid állapotát vedd figyelembe, balzsamnál pedig a hajvégeket, ugyanígy a hajpakolásnál.))

2018. febr. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget, megpróbálkozom velük.
2018. febr. 11. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!