Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagyon zsirososik a hajam mit...

Nagyon zsirososik a hajam mit tehetnek? Házilag valaki tud mondani receptet

Figyelt kérdés
2 naponta kell mosni. Valami házi praktika?

2018. febr. 13. 21:53
 1/3 anonim ***** válasza:
31%
Csak két hetente mosd, addig legfeljebb száraz sampon., és kerülni minden balzsamot és egyéb kence-ficét.
2018. febr. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez sok dologtól függ, lehet hormonális oka (hány éves vagy?), lakhelyi (ha nagyvárosban élsz), étkezési, illetve rossz hajmosási technika is.

Milyen sampont használsz?

A zsíros hajra való samponok gyakran kiszárítják, emiatt gyorsabban fog zsírosodni. A normál hajra való, szilikon és minden "felesleges egyéb" mentes sampon jobb ilyen esetekben.

Van, akinek bevállik, hogy elkezdni ritkábban mosni, nekem pl nem jött be (heti 3 mosás).

A szárazsampont nem rendszeres és nem hosszútávú használatra találták ki, csöbörből vödörbe, akkor már inkább a hajmosás.

2018. febr. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
37%

kedves kérdező!


Ugyan ez a problémám... nekem hajmosás után néhány órával már kezd zsirosodni pronaltam ezt a hetente 2 hetente való hajmosást tudod mit ertem el vele? Korpát. De csurog a zsirban.. Meg vakarom a fejem és ömlik belőle darabosan...

Ami használt Head & Shoulders sampon, plusz csalán sampon, heti 1x sorrel öblítem a hajam, heti 1x fekete kávéval fejbőrbe pedig zaccot masszírozok. Ezen kívül van hogy fejemet kamillát vízbe áztatom... Néha almát banánnal citrommal turmixolok ezt a pakolást főleg fejbőrömre próbálom vinni. Nagyon hosszú nagyon vastag fekete hajam van 75cm hosszú seggem alá ér majd nem. Nekem ezek nagyon segítenek, én személy szerint mindennap zuhanyzok így van hogy csak sörrel vagy kávéval öblítem ki hajam nekem a gondom az volt hogy felnaponta kellett hajat mosni így viszont 2naponta egy próbat meg ér amit leirtam hátha használ neked is!

2018. febr. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!