Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen "magasabb kategóriás"...

Milyen "magasabb kategóriás" hajápolási szereket ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Hosszú, vékonyszálú, gyorsan zsírosodó, se egyenes se göndör hajam van. Tipikus szénakazal, ha nem vasalom ki, akkor "szöszös" lesz, ha kivasalom akkor jobb a helyzet de szögegyenes sosem marad. Eléggé elhanyagoltam, másfél év után holnap megyek fodrászhoz és most szeretnék többet törődni vele. Idő hiányában (és persze a lustaság is rásegített), leginkább összefogva hordom a hajam, emaitt mégjobban törik, ezt is szeretném mellőzni. Az elmúlt években head&shoulders sampont használtam és ritkán syoss pakolást de a hajam mindíg tapad, nehezen fésülhető és "szöszös". Olyan termékeket/termékcsaládot szeretnék, ami ezeknél azért egy-két kategóriával jobb de azért nem szeretnék 5ezret költeni 1 üveg samponra. Termékenként 3000-3500 Ft-ot szánnék a dologra. Azt is megköszönöm, ha csak annyit írtok, hogy milyen típusú szereket és milyen gyakran kéne használni (pl sampon, balzsam, hajpakolás, hővédő, olaj, stb). Köszi előre is.

2018. febr. 28. 20:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Kérastasse
2018. febr. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Noblesse Oblige ***** válasza:

Nekem a töve gyorsan zsírosodik, az alja töredezik. Vékony szálú a hajam.

Nekem a biosampon jött be. Herbáriába lehet kapni ilyeneket. Parabén, szappan, SLS mentesek. Kíméletesek.

Ezzel mosok hajat - zsíros hajra normál sampon egy katasztrófa, a szilikonos csak lelapítja és zsírosítja, ha "repair" akkor tele van olajjal ami a hajtőre szintén nem jó. Ha direkt zsíros hajra valót használsz, akkor még jobban zsírosodik a hajad.

Szóval én a nagyon kíméletes samponoknál értem el eredményt. Legutóbb az Urtekrám Aloe Verás samponját használtam. (2000 Ft volt kereken)

Balzsamot nem használok. Hajvégápoló olajat igen- jojoba olajos. Ezt a nedves hajvégekre felkenem.

Alulról felfelé haladva szoktam kifésülni a hajam, így nincs gondom a gumbancokkal. Alul az olajozás miatt könnyen kifésülhető lesz a haj, és ahogy haladok felfelé úgy oszlatom el a többi olajat.


Hajpakolást otthon szoktam csinálni. Tojás+olaj+aloe vera

De teszek hozzá néha citromot, vagy illó olajat pl rozmaring.


Nekem ez vált be.

2018. márc. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!