Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Van jó termék pattanásos,...

Van jó termék pattanásos, mitesszeres bőre?

Figyelt kérdés
Tudom hogy mindem második kérdés erről szól ,de lehet vannak új vélemeények. Tehát, 16 éves vagyok és az állam és az orrom elég miteszeres és pattanásos is de az a homlokomon is előjön. Rengeteg dolgot kipróbáltam már ,főként rossmannbol dmből vettem termékeket amik hol segítenek hol nem. Már sokat javult a bőröm de a mitesszerek maradtak és mensi előtt még több pattanás. Mindennap rendszeresen ápolom a bőröm főleg arcradírral és lemosókkal valamint isanas termekeket is hasznaltam. De úgy érzem nem magyon segít és tudom hogy mindennapi probléma de nagyon rosszul érzem magam miatta, szóval a kérdésem hogy tudtok e valami olyan terméket ami jól beválik esetleg ami könnyen (rossmann/dm) beszerezhető?
2018. márc. 18. 17:35
1 2
 1/12 Saku14 ***** válasza:

Fabulon zseles kinyomos kek arclemoso gel xd nem tudom a nevet


Meg a garnier applikatoros dorzsolos termeke


Meg van egy arcpakolas amit elkeszithetsz

Natur joghurt es citrom

A joghurt ba facsard bele fel citrom levet es reszeld bele a hejjat is , tedd fel 15-20 p re , elegge folyos szoval addig fekudj le v dolj hatra tegyel egy torolkozot magad ele ha lefojna


Meg ha elesztot eszegetsz az is segit de vannak ilyen vitaminok is soreleszto tabletta

2018. márc. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Azt a garnieres dolgot épp holnap készültem megvenni :D nagyon szépen köszönöm egyébként
2018. márc. 18. 18:50
 3/12 anonim ***** válasza:
Duce krem hatoanyagai. Nem jut eszembe a neve, de van egy masik ilyen krem, mert ezt mar nem gyartjak. Venykoteles. A dm es meg rossmanos szarokkal nem mesz semmire. Ha fel tudod iratni akk probald ki ezt, vagy ha nagyon sok van, akk menj el norgyogyaszhoz.
2018. márc. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
*borgyogyasz
2018. márc. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nőrgyógyász és kozmetikus, ár-érték arányban a müller pattanásos, fiatal bőrre való termékcsaládja a legjobb
2018. márc. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Radír helyett BHA hámlasztó (+fényvédő nappalra).
2018. márc. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Saku14 ***** válasza:
Na megneztem es a pontos neve , Fabulon Mellytisztito Gel
2018. márc. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget! :)
2018. márc. 19. 06:24
 9/12 anonim ***** válasza:

Magadnak inkább ne nyomogasd a pattanásokat, mert ha szakszerűtlenül csinálod, nyoma marad. Inkább azt ajánlom, keress egy gyógykozmetikust, és járj el hozzá havonta arctisztításra. A mitesszereken csak ez segít. A pattanásoknak a kiváltó okát kell megtalálni, ez nagyon sokféle lehet: étkezés, hormonok, stb. Persze a megfelelő arcápolási rutin is sokat segít. Én azt ajánlom neked, hogy próbálj meg minél több természetes dolgot használni, és ne használj alapozót, vagy csak nagyon ritkán (és keveset). Tavasztól kedve használj fényvédőt!! Nagyon fontos, hogy ne mosd túl gyakran az arcod, mivel ezzel mindig eltávolítod a faggyúréteget és ez csak azt fogja üzenni a bőrödnek, hogy még termeljen faggyút még még. Ilyen lemosókkal bőven elég este lemosni a koszt, sminket. Reggel csak vízzel öblítsd át. Pattanásokra használhatsz: teafaolajat, levendula illóolajat, zöld agyag pakolást.

Leírom az én arcápolási rutinomat: reggel simán mézzel mosom meg az arcom. Utána hidratáló krémet (gyógyszertári, víz alapú krém, A és E vitaminnal, plusz én kevertem bele Panthenolt és kevés mézet) használok, ebbe keverem bele a napvédő krémet, néha levendula illóolajat is. Utána sminkelek, ha olyan helyre megyek. Ha nem, akkor ennyi. Este: a napkrémet és sminket az oil cleansing methoddal mosom le, keress rá, sokkal jobbat teszel a bőrödnek ezzel, mint a kommersz drogériás/gyógyszertári arclemosókkal. Én mostmár simán kókuszolajat használok, a szemsmink eltávolítására is, de persze bármilyen más olajat lehet használni, ami a bőrtípusodnak megfelelő. (Én DM-es bio, finomítatlan kókuszolajat használok). Utána mézzel lemosom az arcom, felfrissít és a maradék olajat is eltávolítja. A mézbe bio rizslisztet szoktam keverni, ez radíroz is (heti 3-4 alkalom). Utána használom a hegek eltüntetésére, megelőzésére a Derma Stir Scar Repair port (jó drága, de a kozmetikusom ajánlotta, én úgy veszem észre, sokat segít.) De ezt csak a szükséges területen, spórolok vele. Utána jön a hidratáló krém, majd E vitamin olajat keverek össze kókuszolajjal/kendermagolajjal (bármilyen olaj jó amit szeretsz) és ezt a szemem alá, illetve a heges, pattis területekre viszem fel. Természetesen kis mennyiségben. Ennyi. A kozmetikus utáni friss sebeimet pedig tiszta, jó minőségű levendula illóolajjal szoktam töményen kenni (természetesen, mielőtt ilyen olajokat használsz, kis területen próbáld ki, nem okoz e irritációt!!!!), valamint Panthenollal, amit a gyógyszertárban lehet kapni. De a Cosmio-n lehet venni Panthenolt, ami konkrétan a hatóanyag, B5 provitamin. Belekevertem a krémembe, szóval ugyanolyan jó, mint a Panthenol spray, sőt, jobb. Sebgyógyító, csökkenti a hegesedést. Nem ajánlom, hogy magadnak nyomkodd. Vagy ha nagyon nem tudod megállni, akkor tiszta kézzel, tiszta bőrfelülettel, tiszta zsebkendővel állj neki, és fertőtlenítsd aztán pl teafaolajjal vagy levendula illóolajjal. A pattanások utáni nyomokra ezeken kívül jó lehet még a bioptron lámpa, én használom, szerintem segít. Mondjuk én kölcsön kaptam, magamtól biztos nem vennék egy ilyen drága készüléket. Valaki azt mondja csoda, valaki meg, hogy kamu az egész. Én nem tudom, ha esetleg van lehetőséged, érdemes lehet kipróbálni.

Mindezek mellett az egészséges táplálkozás, és elég víz fogyasztása is nagyon fontos!! Egyél sok zöldséget, gyümölcsöt, teljes kíőrlésű gabonát, hanyagold a cukrot, margarint, fehér pékárukat, étolajat (helyette: olívaolaj, kókuszolaj), gyorséttermi kajákat, cukros üdítőket, chipseket, rágcsákat. Mozogj eleget!! Csökkentsd a stressz szintedet (mozgás, relaxáció, meditáció).

Valamint, hadd hangsúlyozzam (még egyszer) a napvédelem fontosságát. Főleg a hegeket nagyon nagyon védeni kell a naptól, 30-as, 50-es faktorú fényvédővel (vannak direkt zsíros bőrre való napkrémek is, pl Bioderma, La Roche Posay, stb. én használtam ezeket, de a kemikáliák miatt bio naptejre váltok idéntől), illetve kalappal, sapkával védekezni a napsugarak ellen. A napfény hiperpigmentációt okoz, és így sokkal nehezebben múlnak el a piros foltok, hegek, pattanások.

Persze a legfontosabb a belső ok felkeresése, hogy a gyökerétől legyen kezelve a probléma. Az is fontos, hogy olvass utána, gyűjts információkat a netről, annyi mindne elérhető mostmár számunkra. Rengeteg videó van a youtubeon, számos cikk, stb... Szerintem a természetes vonalon érdemes elindulni, és megnézni, milyen eredményt értél el vele. Az antibiotikumokat, izotretionin kúrát nem ajánlom, olyan megoldást kell találni, amivel jót teszel a szervezetednek. Remélem segítettem! Sok sikert!! És kérdezz bátran, ha van kérdésed.

2018. márc. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Azta , nagyon nagyon szépen köszönöm , hogy ilyen hosszút is írtál! Igen , próbálok természetes dolgokat használni, nekem főként az aloe vera jött be, van belőle maszkom is és sima gélszerű krém. A vízre is próbálok odafigyelni , volt hogy rávettem magam arra az egy hétig tartó naponta 8 pohár vizes challengere és tényleg sokat segített az is. Valamint azóta üdítőt nem is iszok bár eddig is inkább ásványvizet ittam. A táplálkozásra mostanában elkezdtem jobban odafigyelni mert volt hogy két naponta fogytam vagy híztam kilókat, szóval nagyon ingadozó és most szeretnék szépen lassan lefogyni kicsit és megtartani azt a testtömeget. Ki fogom próbálni a tanácsaidat , mindenképp , ès mégegyszer köszi a fáradságot 😊😊
2018. márc. 30. 00:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!