Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Izotretionin tartalmú gyógysze...

Izotretionin tartalmú gyógyszert (Roaccutan, Inerta) felírhat háziorvos? Kúráról vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Nyáron lehet szedni? Tudom, hogy fényérzékenységet okoz, és nekem eleve eléggé fehér, érzékeny bőröm van, de mindig odafigyelek rá, 50es naptejet használok, és nem szoktam napozni. Bőrszárazság mennyire zavaró? Egyéb mellékhatások, tapasztalatok? Köszönöm a válaszokat.

2018. márc. 23. 12:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Azt bőrgyógyász írja fel, előzetes vizsgálat után
2018. márc. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%
Kihullott a hajam tole. Elkezdett hullani es 1 evig csomokban hullott, miutan abbahagytam a gyogyszert akkor is. Foltokban kopaszodtam. Ok: nem birta a majam a nagy dozisu a vitamint. Magan borgyogyasz irta fel, penzert, vizsgalattal. Roacuttant szedtem. Nem ajanlom.
2018. márc. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Az nem A vitamin, hanem A vitamin sav származék. Nem mindenki bírja. Kisebb kb. 20 mg-os dózisban kell kezdeni, majd fokozatosan emelni, de ezt a bőrgyógyász pontosan tudja.
2018. márc. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nyáron lehet szedni?
2018. márc. 25. 12:35
 5/9 anonim ***** válasza:
Nyáron nem engedik.
2018. márc. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Unokatesóm az Inertát nyáron szedte.
2018. márc. 29. 17:22
 7/9 anonim ***** válasza:
63%
Tok mindegy, olvassatok utana, nem urul ki a majbol hanem raktarozodik, ezert szabad csak kuraszeruen szedni. 1-2 honap szep bort csinal, autan hagyhatod abba es ugyanugy pattanasos leszel.
2018. márc. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Csak bőrgyógyász írhatja fel, havonta nézet a háziorvossal teljes vérképet. Nekem egy évet mondott a kezelésre. A tarkómon volt folliculitis decalvans enyhe fokban+a faggyúmirigyek jobban dolgoztak a kelleténél. A folliculitis a tarkómról két hét után eltűnt. (Több mint egy évig szenvedtem hozzá nem értő bőrgyógyászok ostobaságai miatt). Két hónapja szedem, viszi a hátamról a kisebb számú pattanást is. Az arcbőröm olyan tiszta, mint egy modell teen srácé:-).
2021. jan. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
P.S.: A szám az ajakápolás/vízivás ellenére szárad, és az egyik mutatóujjam 2-3. ujjpercén a bőr, plusz a bicepszek/felkar alsó része egy egész picit.
2021. jan. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!