Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hajmosás sampon nélkül? Csak...

Hajmosás sampon nélkül? Csak vízzel, szódabikarbónával és almaecettel?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagyon érdelekel mostanában ez a téma! Már több helyen is olvastam és utána is néztem hogy működik ez a dolog. Tehát az a lényege hogy nem használunk sampont a hajmosáshoz, csak szódabikarbónát meg almaecetet(de több változat is van) és ettől 1-2hónapig még zsíros marad a fejünk de utána a fejbőrünk elkezd öntisztulni. Pl. Rimóczi Zsófitól(instagramon)láttam ezt és hatásosnak bizonyult!

Mi a véleményetek erről?

Érdemes ebbe bele vágni?

Első sorban azoknak szól ez a kérdés akik már kipróbálták vagy ismerősük, de persze bárki leirhathja a véleményét!!;D



2018. márc. 24. 19:22
 1/10 anonim ***** válasza:
43%
én kipróbáltam és szerintem nagyon jó, sokkal jobb azóta a hajam, és tovább is bírja.
2018. márc. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Mivel a szódabikarbóna tiszta lúg, ezért nem valószínü, hogy jót tesz a fejbörnek, egy sampon sokkal kevésbé teszi tönkre.
2018. márc. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
én szappannal mosom :D
2018. márc. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És nektek mennyi ideig maradt zsíros a hajatok?
2018. márc. 24. 19:55
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

Nekem a szódabikarbónával való hajmosás szétmarta a fejbőrömet,de még a hóna aljamon is a bőrt, mikor avval próbáltam izzadás gátlózni. Az ecetes öblítés semmit nem javított, nem is rontott.

Mindent kitalálnak, hogy mi az egészséges , meg mi nem, viszont ezek a naturguruk, nem veszik figyelembe azt, hogy a sampon mennyivel gyengédebben tisztít.

2018. márc. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

szódabikarbónát ne használj,

viszont egy kis kanál ecet+víz összekeverve és úgy használd a fejeden. (és ezt ne 2 naponta csináld,mert az nem tesz jót)

viszont 3-4 hét és nem fog látszani hogy nem sampont használsz.

2018. márc. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem javaslok ilyen , amúgy minden tudományos alapot nélkülöző kísérletezgetést. Egy URBAN LEGEND szerint az akkori legjobb testépítőt kérdezték hogy mi a titka, miért fejlődik olyan gyorsan az izomzata. Elmondta, hogy só diétát tart, a napi sóadagját fokozatosan növeli, majd egy adott szinten megáll.


Évekkel később bevallotta, hogy csak szopatásból mondta. A sok suttyó meg próbálta leutánozni. A szerencsések semmit nem vettek észre. A szerencsétleneknek meg károsodott a veséje.

2018. márc. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez maximum kiegészítésének jó alkalmanként, de azért a sampont nem helyettesíti.
2018. márc. 25. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
63%

Szia!

Kb 1,5 hónapja így mosok hajat. Az az igazság eléggé szemmértékre csinálom, egy fagyisdoboz méretű kis tálat megtöltök háromnegyedig meleg vízzel, abba megy 3-4 teáskanál szódabikarbóna, és elkeverem. Ezt adagolom a hajamra, és bemaszírozom, mindig csak egy kicsit amíg el nem fogy. Ezután leöblítem az egészet, majd olyan 2:1 arányú víz-almaecet kombóval ugyan ez a művelet, hogy adagolom és belmasszírozom, a lényeg,hogy jusson mindenhova. :D

Tapasztalat: Ha csak szódabikarbónás vizet használtam (először) az nem volt jó, almaecetes öblítéssel kombinálva viszont teljesen jó. Én azért váltottam, mert nem akartam mindenféle imseretlen összetevőjű samponnal roncsolni a hajam, ki tudja mi van benne..

Nekem határozottan fényesebb és erősebb lett a hajam, nagyon lassan zsírosodik, (mondjuk ez régen is ilyesmi volt) elég heti egyszer hajat mosnom. Nincs rossz illata, és ami számomra a legfontosabb, hogy szinte egyáltalán nem korpás már. Évek óta küzdöttem vele, és a legdrágább korpaeltávolító sampon is hatástalannak bizonyult. Én nagyon elégedett vagyok vele, kicsit lehet kisérletezned kell az arányokkal, de szerintem egy szuper dolog! :)

2018. márc. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szia! Én annak idején több hónapig is ezt a módszert használtam. Fél liter vízbe egy kanál szódabikarbóna és ugyanilyen arányban az almaecet.Végülis így visszagondolva megtisztította a hajamat, de abbahagytam, mert szárította a hajvégeimet, és nekem hiányzott hogy finom illata legyen a hajamnak mosás után. Ja meg mintha kicsit laposabb lett volna a hajam amikor ezzel mostam.
2018. ápr. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!