Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nőneműek! Nem érzitek néha...

Nőneműek! Nem érzitek néha marha nagy tehernek az örökös szőrtelenítést, szemöldökszedést, testápolást, hajfestést?

Figyelt kérdés
Nekem sokszor az élettől elmegy a kedvem amikor már megint neki kell állni. Rászánom egyik nap magam, hogy epiláljak, borotváljak, testradír, testápolás, körmök, mélyebb haj-és arcápolás, szemöldökszedés, stb... aztán 3 nap múlva ismét megjelennek a nemkívánatos szőrszálak, hámlik az bőröm, előbújnak a szemöldök-szálaim is, a hajam lagymatag (amit megint moshatok, ápolhatok fél órán keresztül). Nem vagyok egy szőrmók és nem is foglalkozom túl sokat a szépségápolással, csak amit magamon szükségesnek tartok, mégis egy teher. És akkor még Isten csapásait nem is említettem: pattanások, benőtt szőrszálak, plusz még lehetne sorolni. Bezzeg a barátomnak pihepuha bőre van, pedig napi 3-szor áztatja magát a zuhany alatt (ami ugye kissé bőrszárító), nem ken magára semmit hónaljstiften kívül. Még a talpa is selymes és puha! Olyan igazságtalan ez.
2018. ápr. 7. 12:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hajammal, bőrömmel nincs bajom, viszont a szőrtelenítés és szemöldökszedés valóban macera.

Én is irigylem a férfiakat. Egy strand vagy wellness előtt csak felkapják a fürdőgatyát és kész. Nekem meg az egész testem le kell szőrteleníteni.

Szemöldököt meg 3 naponta újra kell szedni, mert mindig kibújik valahogy pár szál. De az legalább nem tart sokáig.

Viszont egy végig láb szőrtelenítés azért időbe is telik.

2018. ápr. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

De, én is meg tudok bolondulni ettöl :D

Meg ugye nem tünik fel senkinek mit szenvedünk, de viszont ha egyszer kihagyjuk NA az feltünik. Fú de szörös a lába, ápolatlan a sarka, lábkörmei stb... Az én barátom böre is pihe puha, a talpa is, a haja erös fényes stb, és semmi extra eröfeszitést nem tesz.

Idegesítö!

2018. ápr. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is!

Én sportolok, ezért minden másnap borotválnom kell a lábam, mert hamar látszik már.

Mivel rövidnadrágot nem hordok, a combomat nem szoktam, de jajj, mennyi baj lenne azzal is...

Amúgy a kezemet is kéne, de az annyira nem érdekel.

A hajmosás meg egy félórás művelet, aztn várhatom, hogy megszáradjon.

Tényleg olyan jó a fiúknak...:(

2018. ápr. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
Imádok törődni magammal. Szerencsére világos, vékony a lábamon a szőr, így ott is tudom minden nap borotválni. A hajmosás hajszárítással nálam 1-2 óra, de ezt se bánom, a végeredményért megéri.
2018. ápr. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Alapból sötét, erős szőröm van. Ezzel van az első problémám, hogy ha mesélek erről valakinek, vagy itt válaszolok, rögtön hormonproblémát diagnosztizálnak nálam, mert annyira hozzá van mindenki szokva a szőrtelen nőkhöz, hogy nem értik meg, hogy pl. egy olasz nő sokkal szőrösebb, mint egy finn férfi.


Komolyan, csak a hülye fejemhez kell egy csomó minden. Az arcomat ilyen borotvapengével szőrtelenítem, a bajszomat titánoxidos gyantával, a szemöldököm közét sima hideggyantával, a szemöldök alját csipesszel. Használtam epilátort is, de majd összepisiltem magam.


A legjobban ebben az zavar, hogy lehetsz egy csúnya, kövér, öreg, vagy átlagos lány, akit SENKI nem néz meg, akkor is több időt és energiát fektetsz a megjelenésedbe, mint a pasik.

2018. ápr. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A szőrtelenítés igen... ez az én nagy halálom! :D

Epilálni nem tudok, mert hihetetlen szőrtüsző gyulladásom lesz utána.

A gyantától kiütéses leszek (kivéve szemöldök!), akkor is ha én, akkor is ha kozmetikus csinálja. Kísérleteztem már jó párszor, eredménytelenül.

Marad a borotva. Amivel nem lenne gond, ha nem kellene 2 naponta neki esnem minden felületnek... és alig alig akarja leszedni a borostát, de már látszik és zavar. Nem túl kellemes a bőrömnek.


A szemöldököm is kritikán aluli, hogy milyen gyorsan nő, pedig azt kozmetikus szedi, gyantával.. de 3. napon már jönnek a szálak.. (hetente járok)


Hetente használok testradírt, heti 2× arcradírt, ezzel úgy nincs bajom. Testápolót minden este használok, ez is belefér.


A körmömet körmös csinálja 3 hete, tehát azzal különösebb gondom nincs.


Hajat 4 naponta mosok, mondjuk derékig ér és erőt kell vennem hozzá, mert utálom, de hát muszáj. Külön nem foglalkozok vele, hajhab és hajvég ápoló hajmosás után és ennyi. Szerencsére jó minőségű hajam van, egyáltalán nem törik vagy gubancolódik.


Tehát nekem különösebb gondom nincsen, (hál' istennek), de a szőrtelenítés az az őrületbe tud kergetni.

Erős, sötét szőröm van.. a hajam meg tejföl szőke.. ki érti ezt.. :D

2018. ápr. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is utálom....


A legjobban talán a szőrtelenítéstől vagyok kiakadva mindig. A gyantát és az epilátort nem bírja a bőröm, még a borotvát viseli el a legjobban...ugyanakkor elég fehér a bőröm és sötét a szőröm (amire pedig egyébként én is mindig megkapom, hogy "jajj úristen, hát ez nem normális, biztos valami hormonproblémád van"...úgyhogy nekem is mindig el kell magyaráznom, hogy nem, nincsen semmi bajom, csak ilyen vagyok, ez van...), szóval rendszeresen kell borotválkoznom, mert már rögtön látszódnak a kis pöttyök, a legkissebb mini szőröcskék is meglátszódnak, viszont nem tesz jót a bőrömnek a gyakori borotválkozás és ez sajnos meg is látszódik rajta...itt-ott kipattog, pöttyös, ha benőtt a szőr. Valamint eleve macerás, sok idő, mire mindenemet leszőrtelenítem.

A másik még a hajmosás, de azt még valamivel jobban viselem...Megmosom, használok rá balzsamot meg hajvégápolót, megszárítom, formázom. Ez is idő és macera, főleg, hogy sok és erős, hosszú hajam van, de ezzel úgy vagyok, hogy jó, ez legalább jól néz ki, van értelme megcsinálni, míg pl. a szőrtelenítés igazából nálam az a kategória, hogy mindenhogyan csúnya, ha szőrös, ha foltos...

A szemöldökszedéssel nincsen bajom. Az arcápolással sem, pedig elég érzékeny a bőröm, vannak mitteszereim, pattanások is előfordulnak, könnyen zsírosodik, aztán egyszer csak kiszárad és elkezd hámlani...de itt is legalább azt látom, hogy van értelme foglalkoznom vele, mert látszik rajta és úgy tényleg szebb. Valamint ez még nem is olyan nagyon bonyolult, időigényes, fárasztó dolog számomra. Sminkelni is szeretek. Illetve járok körmöshöz, úgyhogy az legalább el van intézve 3 hétre.


Ezekben tulajdonképpen az idegesít a legjobban, hogy folyamatosan oda kell rá figyelni és sosincsen vége, mert mindig újra kell szőrteleníteni, újra ki kell szedni a szemöldökömet, újra meg kell csinálnom a hajamat stb....és a legtöbb ember számára az a legtermészetesebb dolog, hogy a nő mindig szép, a nő mindig full szőrtelen, a nőnek mindig puha hibátlan és puha a bőre, a nőnek mindig meg van csinálva a haja stb. és bele sem gondolnak, hogy emögött mennyi idő, energia van. Ha pedig valami hiányzik pl. picit borostás a lábad, elkezd zsírosodni a hajad vagy elkezd visszanőni a szemöldököd, akkor jön, hogy "fúj, milyen igénytelen vagy", "egy igazi nő ezt nem engedheti meg magának", "többet kellene foglalkoznod vele, mert ez így nem állapot" stb...Ez engem mindig felidegesít és, ha elmodnom, hogy engem nem érdekel, ez van, nekem is van életem, ami rengeteg mindenről szól és nem csak 0-24 szépítkezek és különben meg mindenki más és ami nekem pl. csomó ápolást, odafigyelést igényel, addig az lehet, hogy másnak semmi erőfeszítésébe nem kerül, akkor meg megkapom, hogy én vagyok a sz@&đr, mert hogy nem igaz, hogy erre sem vagyok képes és milyen nő vagyo....

2018. ápr. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A folyamatos szőrtelenítést és a szemöldök szedést én is tiszta szívből gyűlölöm!:)
2018. ápr. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Metionin ***** válasza:
100%
Nekem viszonylag kevés ilyen problémám van, a szemöldököm nem kell szedni, a hajfestést én választottam szóval nem panaszkodhatok, viszont a szőrtelenítést én is utálom. Átlátszó kis lószar szőreim vannak de amikor csillognak a fényben vagy ami még jobb, kibújnak a harisnyán, az fenomenális. Szóval nem úszom meg, le kell szedni. A másik a hajmosás, egész életemben utáltam mert hosszú, sok és lassan szárad de ez is olyan hogy alap higiénia és meg kell csinálni. A legnagyobb halálom a menstruáció és a vele járó hormonális megcsúnyulás minden hónapban 1 héttel a menzesz kezdete előtt. Beesik az arcom, szürke lesz a bőröm, előjön pár pattanás, izzadok, zsíros a hajam, szóval minden másra ott a mastercard :D
2018. ápr. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!