Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hajszárítóval vagy nélküle?

Hajszárítóval vagy nélküle?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy eléggé hamar viseltessé válik a hajam(fodrász után is kb 1-2 hét). Mindent ki szeretnék próbálni, hogy szebb legyen. Olvastam, hogy a hajszárítózás nem tesz neki jót.

Én fürdés után mindig turbánba csavarom és csak akkor szoktam megszárítani, mikor mar majdnem teljesen száraz.

(Alacsony vagy közepes hőfokon)

Az a baj, hogy nekem így is-úgy is meg kell szárítanom, a hajam mert különben érzem, hogy fázik a fejbőröm.

Ennyi szárítástól lehet baja a hajamnak?


Illetve hallottam, hogy a ricinus olaj jó hajápoló, viszont olvastam itt pár GYIK-es lány azt írta, hogy alig akartak neki a patikában tiszta ricinusolajat adni és úgy kellett "megküzdeniük" érte. Tényleg ilyen macerás beszerezni, vagy csak morcos paitkust sikerült kifogniuk?



2018. ápr. 20. 15:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A viseltes alatt mit értesz? A hajszárítást akkor kéne mellőzni ha töredezés a problémád. Ha nincs ilyen baja akkor nyugodtan szárítsd, nem ettől fog tönkremenni. A ricinusolajat illetően pedig ilyennel én még nem találkoztam, simán kiadják a patikában. Meg is kérdezik hogy hajra kell-e. Hajpakolásként viszont én pont nem ajánlanám mert nagyon sűrű állaga van és nehéz kimosni teljes hajból. Inkább olíva vagy kókuszolajat tegyél rá.
2018. ápr. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ha viseltes alatt azt érted h zsírossá válik, az nem a hajszárítótól van. Mellesleg nyugodtan száritsd, ennyi szárítással nem ártassz a hajadnak. A ricinust simán kiadják, viszont szerintem rakd be mikróba kb. 10 mp-re akkor kicsit folyósabbá válik, én szoktam hozzá keverni oliva olajat is, nekem bevált. Én még használok a hajamra egy Kallos keratinos pakolást, amit imád a hajam. :)
2018. ápr. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Száll össze-vissza, töredezett, zsíros, meg száraz is és kezelhetetlen.
2018. ápr. 20. 20:23
 4/4 anonim ***** válasza:
Igaz, hogy a hő nem tesz jót a hajnak, de én is utálom, ha fázik a fejborom, én is meg szoktam szárítani, meg ha nem is 100 százalékig. Vasalni, gindoriteni nagyon nagyon ritkán szoktam. Én vettem ricinusolajat a patikában, egyáltalán nem kellett megküzdenem érte :D csak egyszerre csak egy mini uvegnyit lehet venni. De amúgy a ricinusolajat inkább hajnovesztes miatt szoktak hasznalni. Én ajánlom neked a kokuszolajat (bio, natív, DM-ben lehet kapni), kend fel a hajadra aludj így, és reggel mosd meg. Sokkal fényesebb, puhább, és kezelhetőbb lesz tőle! Csak a fejbőrödre ne kenj, mert nagyon nehéz kimosni, en vagy 5-szor samponoztam. De a hajhosszbol könnyedén kijön, kétszer szoktam samponozni.
2018. ápr. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!