Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mennyi idő mire elmúlik?

Mennyi idő mire elmúlik?

Figyelt kérdés

Kb.1 órája voltam kozmetikusnál és elég piros + pár helyen feldagadt a helye a pattiknak/mitesszereknek.Szerencsére nincs sok ilyen piros püffedt rész,de zavar és csúnya.Olyan mintha pattanásaim lennének oldalt :/


Nagyjából mennyi idő alatt múlik el ? Mit csináljak vele ?Inkább ne nyúljak hozzá ? :S

A második probléma,hogy holnap suli és nem tudom,hogy így menjek-e.

16L



2018. ápr. 20. 16:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom neked mennyire sok a pattid, de mikor arckezelésre jártam egy hét volt, mire lelohadt teljesen a "duzzanat". Ilyenkor még alapozót se használhattam rá, mert csak jobban begyulladt volna tőle.

Hát, ha megengedheted magadnak én kihagynék min. egy napot :D

Én kezelés után egy hetet kihagytam volna xd

De hát nem így megy sajna :/

2018. ápr. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én direkt mindig pénteken délután megyek kozmetikushoz, és a hétvégén nem mozdulok ki, hogy legyen ideje elmulnia a pirossagnak, és a sebeknek gyogyulnia. Ilyenkor tényleg nem jó sminkelni rá, sőt pár napig a napsugárzást is kerüld el, vagy ha muszáj kimenned akkor kend be az arcod magas faktoru fényvédővel, de ha nagyon sebes akkor az sem jó rá. Amit én szoktam, hogy gyorsabban gyógyuljanak a sebek: nem sminkelem, nem kenek rá semmilyen irritáló szert, mézet használok a lemosashoz, amúgy a mézet rajta is hagyhatod iskolásként, nyugtat fertotelnit és sebgogyito hatása is van; és tiszta levendula illóolajjal szoktam bekenni a sebes részeket, majd utána panthenollal. Ezt reggel este megcsinálom, amúgy mást nem kenek rá. Meg Bioptron lámpát illetve szoktam, de ha nincsen és nem tudsz kölcsönkérni azért ne ruházz be rá, mert nem tudom mennyire hatásos, én azért bízom benne, hogy segít :) amúgy aloe Vera gél is segít lenyugtatni a bőrt.
2018. ápr. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja és nekem amíg jobb lesz, az olyan 2-3 nap. A pirossag hamar elmúlik. Belsőleg segítheted a gyógyulást napi 1000 mg C vitaminnal, illetve cinkkel (én 50 mgot szedek)
2018. ápr. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat !


Ma reggelre nagyjából elmúlt.Pici piros pöttyök vannak még az arcomon,de nem feltűnő + a hajammal egy kicsit eltakartam.Ha nem mondom meg,nem is veszik észre :D

2018. ápr. 21. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!