Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hajhullás és töredezés megállí...

Jasmine999999 kérdése:

Hajhullás és töredezés megállítása fiatal korban hogyan?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok. Nagyon vékony szálú a hajam, és most elkezdett picit jobban hullani is, amitől eléggé meginedtem, fésüléskor, hajmosástól is látszik. Festettem szőkére, de már befejeztem. Jelenleg ricinusos, tojásos, olajas, kókuszolajos pakolást,és koffeines a samponom, de eddig ugyanúgy romlik az állapota. Mit tehetnék még? Olcsóbb vitamim? Csepp? Tabletta? Más pakolás? Kinek mi vált be? Tanácstalan vagyok.

2018. máj. 7. 07:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Egy kivizsgálás, hogy nincs-e hormonális oka.

És a festéssel végleg leállni.

2018. máj. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne legyél tanácstalan:)


Lehetséges, hogy csak tavaszi hajhullásról van szó.


Ha nem...

Nekem is volt már szőkítve a hajam, de nagyon jó állapotban volt. Most a hajam megnőtt legalább 60 centisre és már évek óta egyáltalán nem töredezik.

Annak idején én mindent használtam rá, mert imádtam, hogy szép Pl: Spéci samponok-> Schauma koffeines,subrina recept,plantur 39,alpecin, tabletták, hajbalzsamok-> schauma,syoss,glisskur,elseve,loreal hajpakolások-> loreal,shchauma syoss, glisskur,elseve,loreal. Hajampullák-> kallos,loreal hajsprayk-> pantene,syoss,elseve,glisskur,schauma <3 ezek voltak a kedvenceim állandóan fújogattam a hajam.xd

Akkor kis naívan elhittem, hogy működnek, igazából csak a sok szilikon miatt nem tört a hajam.


1 Tipp: A sok sok folyadék lehetőleg víz, vagy tea , a folyadék hidratálja a fejbőröd, és a hajad, így a vérkeringése is jobb lesz.


2 Tipp: Hajhullás ellen általában VAS hiány áll. Tehát egyél vas-tartalmú ételeket, ha nem tudsz, akkor vehetsz olcsó tablettákat is, mindig nézd meg egy-egy tablettában mekkora a vastartalom. Minél több annál jobb, már 700-800ft-ért is lehet kapni, mely 2 hónapig is elég.A vas semmiben nem fog ártani neked.


3. Ne fésüld a hajad durván, nem tudom te hogy szoktad, de nem szabad tépni, se szárazon,se vizesen


4. Hajmosáskor mindig alaposan masszírozd a fejbőröd, így stimulálod a hajhagymáidat is. Serkented így beindul a növekedés.


5. Ricinus olajat hígítsd fel kókuszolajjal, és úgy kend a fejbőrödbe, masszírozd bele és éjszakára aludj így.


6. A DM-ben kapható Das Gesunde Plus hajvitamin is segített nekem, de ne várd azonnal a hatását, kell neki legalább 2-3 hét, és a lenőtt hajadon már nem fog segíteni, csak az új hajad lesz szebb.


7. Ha nagyon töredezett a hajad, érdemes vásárolnod egy olyan hajpakolást, ami rendbe teszi, amiben van szilikon is, tudom hülyén hangzik, mert mindenki a szilikon ellen van, de tényleg ideiglenesen, amíg hullik a hajad, segíteni fog. Jobb hajpakolások alatt ne drogériásat és ne a Kallost értsd.

2018. máj. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Bocs, ha néha hülyén fogalmaztam pár helyen, kicsit álmi vagyok xd
2018. máj. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Szia :) velem is hasonló volt, az én tapasztalataim:

Túl sok mindent használtam. Hidd el, hogy ha mindet használod egyszerre, amiket írtál, attól nem lesz jobb. Elnehezedik, plusz a hajad nem tudja mihez igazodjon. Kell neki idő, én azt csinálom, hogy váltogatom, pl egyszer mézes 2-3 hónapig, aztán ricinusolajos.

Ha növeszteni is szeretnéd: ricinus+kókusz olaj felmelegítve, kösd be folpakkal úgy még hatásosabb

Ha csak táplálni: méz+tojássárgája (igen, elég bizarr de nagyon jó)

Találd meg a legjobb sampont, és balzsamot/pakolást, és NE szilikonmenteset, mert valószínű a te hajad is olyan mint az enyém, és nem olyan jó neki :(

Remélem tudtam segíteni!

2018. máj. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Előzőhöz tenném hozzá: a hajhullásra nem tudok semmit, szerintem vannak jó hajhullás elleni termekek. Olcsobb vitaminból nekem a dm Das gesunde plus cseresznyés szopogató tablettája jött be, viszont egy doboz egy hétre elég, de asszem 499 Ft csak. Lehet csak azért hullik mert elgyengült, de ha odafigyelsz rá, és kap egy kis extrát szerintem rendbejön :)
2018. máj. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek❤aranyosak vagytok
2018. máj. 15. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!