Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Bármiféle szőrtelenítés után...

Bármiféle szőrtelenítés után csúnya, pöttyös láb?

Figyelt kérdés

Egy ideig borotvát használtam,de nagyon kikezdte a bőröm,főleg bikinivonalban és a combom belső felénél,gyantát is használtam,de ahhoz meg nincs türelmem növeszteni,főleg nyáron, ezért már egy pár éve epilálok. Bizonyos helyeken jobb is a bőrömnek,viszont az egész lábszáram és combom tiszta pötty és szőrbenövés ráadásul,ha végig húzom a kezem tiszta érdes az egész,tény hogy érzékeny bőröm van,de más érzékeny bőrűnek mégis sikerül babapopsira csinálni a lábát pöttyök nélkül.

Epilálás előtt mindig leradírozom a lábam aztán nem is kenek rá semmit,mégis ilyen. Nagyon zavaró,főleg ez az érdesség. Mit tudnék csinálni? Próbáltam már,hogy mindig radíroztam,hátha eltűnnek a pöttyök,meg a benőtt szőröket,amit tudok csipesszel szedem ki,de még így is sok marad és teljesen kikaparom érte a bőröm.

Valakinek volt már hasonló tapasztalata? Segítsetek!



2018. máj. 18. 17:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen,nem tudok vele mit tenni.
2018. máj. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! Ezeket találtam:

[link]


[link]

A második linken 6 tanács van, de végig kell hajtani a pink nyíllal.


Saját tapasztalat ezzel kapcsolatban:

- Mindig borotva zselé/hab - ha borotvát használsz, ha nincs ilyened, jó a hajbalzsam is! :) Utána bőrnyugtató, regeneráló krém. (Aloe Vera a legjobb)

- Gyantázás után szintén kell valami hasonló krém. Van, aki a fertőtlenítőt is használ utána. Ez is fontos, de a utókezelés (lásd feljebb) mindenképp.


A benőtt szőröket jó, hogy kiszeded, kell is. Radírozással nem tűnnek ezek a pöttyök, mivel bőr irritáció következményei. Minél erősebben dörzsölnéd, annál rosszabb, nyúzottabb lesz a bőröd.

Tehát, szőrtelenítés után, mindig: bőrnyugtató, tápláló krém szükséges. :)

2018. máj. 19. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2018. máj. 19. 06:34
 4/5 anonim válasza:
Én ezt tapasztaltaltam, a bőröd irritálódott, de kb egz 6 és 8 óra alatt elmúlik. Én este szoktam epilálni és reggelre elmúlik. De persze fontos a hidratálás is. Gondolj bele, hogy egy szálat, ha kiszed a gép, akkor az begyullad. Ez csak egy velejárója. Ha este csinálod, reggelre elmúlik. Ha nem, akkor pedig szőrtüsző gyulladás.
2018. máj. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Helló, elég régi kérdés, de ha egyszer valaki idetalál hasonló problémával, talán segít neki amit most írok :D


(saját tapasztalat alapján)

Én epilálom a bőröm,(lábak) és mindig nagyon csúnya utána, szintén eper. A szőrök kiszedése csipesszel nem segít, csak sebes lesz, és újra benőnek a szőrök.. Radírozást én sem javaslok, nagyon roncsolja a bőrt s újra begyulladhat a bejutó baktériumok miatt. A megoldás, ami nekem legjobban bevált, az a hidratálás, tehát igyál elég vizet először is... Ha ez nem segítene, radír HELYETT használj kémiai hámlasztókat.... Nem kell vagyonokat költeni rá, Rossmanos ISANA AHA hámlasztó is tökéletes a célra, vagy a DM Revox, vagy Bármelyik más márka AHA savas hámlasztói... Amit ne felejts el hogy ezeket mindig le kell mosni, és hogyha hámlasztás után mindig hidratálj krémmel (ha érzékeny a bőröd, akkor a krém legyen alkohol parfüm és parabénmentes) pl.CeraVE krém, Balea MED Handcream stb. Hidratálás után pedig reggel fényvédő, mert nem éghet le a bőröd, az csak jobban károsítja! Pl. Dm Saubar Fényvédő... Vagy CeraVE fényvédő..


Tehát hidratálás, hámlasztás (kémiai!) és fényvédelem. Sok okos infót még a bőrápolásról: Tudatos Bőrápolók klubja Facebook Csoport, vagy SkinCare Junkie Facebook csoport. Remélem valakinek segitettem :)

2021. máj. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!