Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Gyógyszer miatti hajhullás ellen?

Gyógyszer miatti hajhullás ellen?

Figyelt kérdés
Van itt olyan akinek bizonyos gyógyszer mellékhatásaként hullott a haja? Segített neki valamilyen hajszesz vagy vitamin ami legalább mérsékelte azt? Nekem medrolt és immuránt kell szednem ha ez számít valamit.Jelenleg az alpecin koffeines hajszeszt és sampont használom illetve dm-es hajvitamint, de csak 1-2 hete úgyhogy még nem tudom használ e. Esetleg ha van valakinek ezzel valami tapasztalata azt szivesen venném. Decemberig kell a medrolt szednem (remélem attól hullik mert a másikat utána évekig szednem kell) és nagyon elvagyok keseredve mert napi 200-300 szál biztos kijön. Akárhányszor beletúrok 10 szál biztos a kezemben marad, fésülködésnél meg a sírás kerülget.

2018. jún. 4. 07:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Biztos a Medroltól van, én is azt szedem, és nagyon hullik. Mennyi Medrolt szedsz? Megoldást sajnos nem tudok, nekem már a fele kihullott, annyi szerencsém van, hogy nekem nagyon dús a hajam, így most olyan kezelhetővé vált (mások nem veszik észre, hogy már csak feleannyi hajam van).
2018. jún. 26. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Már csak 6 mg-ot! De mintha talán az alpecin segítene, de lehet hogy a dózis csökkentése is rájátszik, illetve szedem a dm-s havitamint is. De így összeségében azt tudom mondani hogy csökkent. Ha beletúrok már nem 10 szál jön ki hanem "csak" 6-7. A hajmosásnál már nem zokogok hanem csak csak sírok😂. Milyen tüneteid vannak még? Te mennyit szedsz?
2018. jún. 27. 13:42
 3/4 anonim ***** válasza:

A 6 mg, az nem sok, szerintem ennyi mellett nem lesz vészes a hajhullás. Én 24 mg-ot szedek most, de fokozatosan csökkentjük. Karácsony óta szedem, április végén abbahagytam, de csak 3 hétre sikerült, mert visszajött a betegség, és újra kellett kezdenem nagy dózisban. Most fokozatosan csökkentjük 4 mg-ig, de kérdés, hogy egyáltalán elhagyhatom-e majd valamikor.

Nekem van arcszőrösödés meg hörcsögarc (vagy holdvilágkép szebben kifejezve). Arra szoktam gondolni, hogy lehetne rosszabb is (pl. kemótól teljesen kihullik a haj), meg hogy ezek pont olyan tünetek, amik visszafordíthatók (megszűnnek a szteroid abbahagyása után).

2018. jún. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én is karácsony óta szedem, de nekem egy évig kell szednem utána pedig az imurán megmarad. Én 82 mgról indultam havonta csökkentjük. Kb 50mg nál azaz 3 hónap múlva kezdett hullani a hajam. Hörcsög pofa szintén, de a szőrösödés annyira nem számottevő.
2018. jún. 28. 07:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!