Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek a hajammal ha...

Mit tegyek a hajammal ha teljesen száraz?

Figyelt kérdés
Tavaj nagyon jó lágy és hosszú hajam volt. Idén pedig olyan lett mint a drót. Az lehet baj ha mindennap mosok hajat samponnal? Esetleg az hajmosásnak minősül ha csak leöblítem vagy az is szárítja?

2018. jún. 9. 15:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Elméletileg minél gyakrabban mosod, annál gyakrabban zsírosodik. A sampon minősége sem mindegy. Azt gondolom, igen, a csak sima öblítés is száríthatja, ha felétek kemény a víz minősége. Min változtattál tavaly óta? Váltottál sampont? Mert az bizonyos, hogy sűrűbben mosod, ami nem feltétlen jó. A haj zsírosodást lehet késleltetni száraz sampon beiktatásával két hajmosás között (Én az egyetlen ilyen illatban is remek, száraz sampont találtam a kék flakonos Frotte márkájút a DM üzleteiben, az ára ezer körüli), vagy használhatsz kevés baba púdert a hajtövekre. ha barna, vagy sötétbarna a hajad, akkor kikeverhetsz megfelelő árnyalatot, ha teszel hozzá egy kevés kakaóport is. (bármilyen furcsán hangzik) S ezután ki kell kefélni a hajat. De használhatsz csalános hajszeszt, ami csökkenti a zsírosodást két hajmosás között. Próbáld kitolni a két hajmosás közötti időt, ha sikerül, akár 4-5 napra. Persze, ha olyan melóhelyen dolgozol, ahol mindig tetőtől talpig beszennyeződsz, (pl, festő, vagy olajos munkahely) akkor ezt nyilván nehezebb megoldani.

2018. jún. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Még azt elfelejtettem: ha most teljesen száraz, akkor tápláló pakolást kellene raknod rá, a tojásos - sörös a legjobb. Keress rá a neten, tápláló hajpakolás száraz hajra címszó beírásával, s így kiválaszthatod, ami neked szimpi. :)
2018. jún. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors és lényegre törő választ! Amúgy sampont változtattam, tavaly nagyobb hajam volt és hetente 1x mostam hajat. Annyi változott hogy másik suliba mentem és keményebben a tesik illetve év elején még waxoltam a hajam. Megpróbálok mostantól 5 naponta vagy hetente hajat mosni. Idén rövid van de év elején teljesen "doboz hajam volt" tavaly meg a mostani nagy divat oldalra szépen lelógó sima hajam volt! Azt szeretném vissza hozni remélem sikerül
2018. jún. 9. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!