Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Van olyan szőrtelenítésre,...

Van olyan szőrtelenítésre, ami után ha visszanő a szőr, akkor ugyan olyan marad?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy a hasamat így nyáron leszőrteleníteném, és van olyan szőrtelenítésre forma, ami után a visszanőtt szőr ugyan olyan lesz, nem lesz erősebb? Úgy hallottam hogy a gyanta ilyen. De a szőrtelenítő krémtől erősebb lesz?

2018. jún. 20. 13:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyik módszer sem erősíti a szőrt. A szőrszál befelé, a szőrtüsző irányába vastagodik. A titok csupán annyi, hogy a gyanta a szőrtüszővel együtt tépi ki a szőrt, így a szőrszálnak teljesen újra kell nőni. Mire újra kibújik a bőr alól, az kb 2-3 hét, és ez a része (a szőrszál eleje) vékony, és pihés.


A borotva a kifejlett szőrt elvágja, közvetlen a bőr vonalában (levágja a szőrszál elejét, ahol vékonyabb), azaz a bőrön belül megmarad a szőrszál, és kb 1-2 nap múlva már vissza is nő a bőr főlé. És mivel a borotválkozásnál a szőrszál teteje vékony, a közepe vastag, így ugyanaz a szőrszál, ha újra kibújik, már vastagabb lesz, mert a vékony teteje le lett vágva.

2018. jún. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan úgy van ahogy az első mondja.
2018. jún. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

[link]


1-es vagyok, folytatom. A linkelt fotón láthatod a szőrnövekedés fázisait. Anagén fázis, amikor a szőrszál a bőr legfelső rétegével (szaruréteg) egyvonalban van, majd a katagén fázis a félig már kinőtt szőrszállal, és a telogén fázis, ami a teljesen kinőtt szőrszálat mutatja (már nem nő tovább, hamarosan kihullik magától). A képeken is láthatod, hogy a szőrszálak csúcsa vékonyabb, és a szőrtüsző felé vastagodik.


Én azért a szőrtelenítő krémmel kapcsolatban azt megemlítem, hogy vegyszerekből áll, amik annyira szétmarják a szőrszál bőr feletti részét, hogy egy műanyaglapáttal is "elvágható". De ez a nem éppen egészséges vegyszer a bőrőddel is érintkezik, és hosszútávon azt is szépen kimarja. Használata után előfordulhatnak piros pöttyök kb 1-2 napig (de 1-2 nap múlva már a szőrszál újranövő állapotban van), viszketés a szőrtelenített részen, hosszútávon allergiát okozhat a benne lévő vegyszerekre.



Ha az 1-2 napos szőrtelenítést választod, akkor a szőrtelenítő krém helyett a borotvát javaslom, ha pedig a 3 heteset, akkor a gyantát, vagy az epilátort/csipeszelést.

2018. jún. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Szerintem inkább kiprobalom a szőrtelenítő krémet, a noveremnek a kezén bevált :D
2018. jún. 20. 15:04
 5/8 anonim válasza:
0%

Tapasztalatból mondom én a szörtelenítő krémet hasznàlom és semmilyen pirosodàst nem làttam a bőrön😀

2 hetente szedem le a szàm felett😀 nem 3 nap után....

2018. jún. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem használnék szőrtelenítő krémet a helyedben, nagyon erős kemikália nem tesz jót a bőrödnek, sőt, ami felszívódik belőle, az a szervezetednek sem. A gyanta, boritva, epilálás mind veszélytelen módszer.
2018. jún. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
dehát mindenki a saját kárán tanul...
2018. jún. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Dávid86 ***** válasza:
Igaza van a 6.-nak, gyantáztass.
2018. jún. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!